Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Anda 17:49, 23 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Napasłam oczęta Slicznie, taka bombonierka z czekoladą 70%, wiesz, dla koneserów
Chmurki na buczku - jeśli kiedyś byłabyś w pobliżu, to zapraszam do szkółki. Pracuje tu u nas mistrz bonzai i topiary, Polak. Na pewno byś się mogła dowiedzieć od niego paru ciekawych rzeczy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 18:29, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niesamowite jak dużo roślin masz w ogrodzie, wiem, że nie jesteś jedyna, ale u Ciebie wszytko grzecznie rośnie na obrzeżach


inka74 napisał(a)
Trzmielina płaskoogonkowa





Czy to ją upolowałaś w ubiegłym roku na targach?


inka74 napisał(a)



wlazł kotek na płotek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 19:35, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
inka74 napisał(a)
Bok działki z różnych miejsc. Na zdjęciach wydaje się taki długi a w rzeczywistości to małe pudełeczko napakowane roślinkami.


O! Widzę że ty też masz paleniskowe koło na basen .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 20:15, 23 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie za oknem już jesienne kolory, dzikie wino już czerwone,brzoza gubi żółte liście...

A powiedz mi która to linka z tych hortek?

Ta morwa jest świetna

W ogóle myślę o zrobieniu paleniska, ale narazie nie widze miejsca u siebie
____________________
Magda W samym sloncu
Poppy 21:12, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
A jeszcze tu się kilka zdjęć zapodziało


i śmieszny zawilec o karbownych listkach i bardzo niepozornych kwiatkach


Najbardziej lubie u Ciebie cienista Po zmianach to juz w ogole, wszystko dojrzalo pieknie, tak jakby bylo od dawna.Masz piekne refleksy sloneczne, ktorych ja nie mam, bo mam tylko lity cien
Co to za drzewo masz na tej rabacie?

W ogole nie moge sie nadziwic iloscu drzew, ktore upchnelas w calym ogrodzie.
Nie wiem, jak masz zamiar trzymac to wszystko w ryzach, u Ciebie nawet milin sie zachowuja jak trzeba

A pamietasz nazwe tej bialej jarzebiny? i wielkosc docelowa? Bo ja miele biala/jasnorozowa, ale boje sie, ze bedzie za duza
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 21:18, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Maczku, ja się astrów nie boję, mam 5 sztuk w sumie ale bardziej drażni mnie, że przez cały rok zabierają miejsce na rabacie a kwitną tylko przez niecały miesiąc jak im się zachce. I że trzeba je dzielić (przynajmniej tego mojego) bo po 3 latach łysieje od środka a do takiego ładnego kwitnienia zbiera się 2 następne lata. Może jakieś dobre, sprawdzone odmiany powinnam kupić bo to co mam to przypadkowy zakup, taki tyci był w pierwszym.

BB w tym roku miał pierwsze obłędne kwitnienie, cały był oblepiony kwiatami, drugie skromne i już takie rozlazłe. W drugim puszcza 2 metrowe baty. Ale ze względu na pierwszy look - zostaje u mnie
tu jest czerwcowa
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=683#post_3

Acropolis mam 3 sadzonki!!! Uwielbiam ją.

Kocankę mam w sumie pierwszy raz. Raczej u nas nie przeżywa. Ale to groszowe sadzonki, ze 2 zł kosztowała.

wieczorem na spokojnie zerknę na plan bo na razie to nawet czasu nie mam na dokończenie wrzucania moich wczorajszych zdjęć.


Spoko, mi sie az tak nie spieszy, wszystko trwa i trwa, tak czy siak

Co do astrow, to nie pomoge odmianowo, ja zaprosilam siewki od sasiadow, przywiane wiatrem Sa wysokie, zwiewne, nie zabieraja miejsca, nie musialam ich jeszcze przesadzac. moja jedyna kupiona sadzonka, ciemnofioletowa, slabo rosnie, od kilku lat ma jedna, dwie galazki. Ale kupilam w tym roku inna fioletowa i sie zobaczy. Najbardziej kreca mnie potencjalne siewki
Acro x3? Nie dziewie sie, chyba tez sobie dorobie sadzonek. Na BB boje sie,ze nie znajde miejsca, moze przed domem, a jeszcze Thomas a Becket mi po glowie chodzi. Mam wiecej cienia, mniej miejsca na roze, buu.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mrokasia 21:24, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18039
Cienista skradła show!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 21:35, 23 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
inka74 napisał(a)
Bok działki z różnych miejsc. Na zdjęciach wydaje się taki długi a w rzeczywistości to małe pudełeczko napakowane roślinkami.

Bardzo mi się podoba ta rabata
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:38, 23 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
inka74 napisał(a)
Tyły

I ta rabatka też jest super

P. S. Dzięki za info o oborniku owczym
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:45, 23 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
No i cienista, zwłaszcza z zawilcami, wymiata O chodniczku nie wspomnę
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies