Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:32, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Wiolka5_7 napisał(a)
Barwinek Variegata jest fajny...nawet mi nie przemarzł w tą ''zimę ''
Wiola, a gdzie go masz u siebie, nie mogę go skojarzyć...

April napisał(a)
Barwinek wygląda nieźle Nie pamiętam czy on kwitł właśnie na tych starych pędach, czy na nowych też. Mam go w takim miejscu, że go nie obserwuję. Jest trochę złem koniecznym. Ale niech mu tam. Nie sądziłam, że to taka ciekawa odmiana dopóki dziewczyny nie zaczęły nad nim ochów odprawiać No i ocaliły mu życie, bo ja wyrywałam jak chwasta.
bo ten twój to ma ogromne i piękne kolorystycznie kwiaty, takie intensywne. Te barwinki co do tej pory widziałam to takie mikre i wyblakłe były.

Anda napisał(a)
Nie będzie pstrokato, bo hosty mają duże liście a barwinek co prawda małe ale pewnie latem i tak zniknie trochę pod hostami
tam są takie niziutkie hosty. Jedne są o ciemnych listkach a drugie o jasnych. Jest też hosta biała ale ta nie chce tam rosnąć. W sumie i tak miałam przenosić na nową rabatę...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:43, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
TAR napisał(a)


u mnie szaleje jak ktos chce moge kilka pędów oddac, rosnie jak wariat
wiesz, ja bym się na wiosnę skusiła... Ja chcę tego od Joli trochę u mnie za płotem w lesie rozsadzić bo widzę że spokojnie z 10 sadzonek już mam Tam to fajnie by wyglądała taka łączka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 11:48, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7258
inka74 napisał(a)
wiesz, ja bym się na wiosnę skusiła... Ja chcę tego od Joli trochę u mnie za płotem w lesie rozsadzić bo widzę że spokojnie z 10 sadzonek już mam Tam to fajnie by wyglądała taka łączka


no i widzisz mowisz masz, planowalam w weekend odcinac i na kompost. jeju ile ja tego sie nawywalalam. na wejsciowej znowu widze ze wyrasta a myslalam ze wszystko usunełam. roslina fajna ale musi miec dobre nienachalne towarzystwo inaczej taka jarmarczna troche wizualnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:56, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)

bo ten twój to ma ogromne i piękne kolorystycznie kwiaty, takie intensywne. Te barwinki co do tej pory widziałam to takie mikre i wyblakłe były.


Takiego mikrego też mam. Ale całego wykopałam na zapłocie, niech tam się produkuje, bo na rabacie wszystko mi zadusił. Odchorowałam wykopywanie gada
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:58, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
TAR napisał(a)


no i widzisz mowisz masz, planowalam w weekend odcinac i na kompost. jeju ile ja tego sie nawywalalam. na wejsciowej znowu widze ze wyrasta a myslalam ze wszystko usunełam. roslina fajna ale musi miec dobre nienachalne towarzystwo inaczej taka jarmarczna troche wizualnie


To daj proszę Iwonce ze trzy sadzonki więcej, to bym sobie od niej przygarnęła i przetestowała u siebie. Iwonko, podzielisz się? Może rozjaśni ten mój ciemny las. Mam trzmielinę ale ona za żólta, a ta biała rośnie bardzo powoli. No i trzmieliny nie przepadają za kwaśną ziemią.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 12:13, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Iwona, miejsce z metalowo-drewnianą ławeczką nadal wygląda uroczo. Odhaczamy kolejną porę roku jako udaną w tym miejscu.
skłamała bym gdybym powiedziała, że nie lubię tego zakątka. O dziwo teraz dobrą robotę robi bambus i sosenka bo dzięki nim jest tam nadal ładnie zielono.


A turzyce też ścinam prawie na jeża, wręcz je okrajam, potem wyskubuję jak nowe źdźbła są a stare podeschną. Odrosty ukorzeniam w innym miejscu. Mam Ice Dance i drugą taką cienką delikatną (tę wolę mówiąc szczerze). One dla mnie nie wyglądają dobrze jak są takie rozlazłe i bardzo masywne. Wolę małe takie kopki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:18, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
TAR napisał(a)


no i widzisz mowisz masz, planowalam w weekend odcinac i na kompost. jeju ile ja tego sie nawywalalam. na wejsciowej znowu widze ze wyrasta a myslalam ze wszystko usunełam. roslina fajna ale musi miec dobre nienachalne towarzystwo inaczej taka jarmarczna troche wizualnie
tyle ile ci zbywa to tyle przyjmę. Oczywiście koszty wysyłki pokrywam. Spiszemy się na priv. Fajnie się złożyło )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:19, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7258
dziewczyny nie ma sprawy, po kwitnieniu scinam i dostaniecie kilka metrow to sie podzielicie. je wystarczy pociac i powtykac do ziemi i za chwile macie sadzonki. tak samo robilam winobluszczem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 12:24, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)
wiesz, ja bym się na wiosnę skusiła... Ja chcę tego od Joli trochę u mnie za płotem w lesie rozsadzić bo widzę że spokojnie z 10 sadzonek już mam Tam to fajnie by wyglądała taka łączka


Jeżeli chcesz więcej tego barwinka to nie ma problemu. Ukopiemy Ja może w tym roku będę przerabiać tą rabatę, to pewnie i tak będę go musiała przesadzać/usuwać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 13:30, 21 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
inka74 napisał(a)
Wiola, a gdzie go masz u siebie, nie mogę go skojarzyć...

bo ten twój to ma ogromne i piękne kolorystycznie kwiaty, takie intensywne. Te barwinki co do tej pory widziałam to takie mikre i wyblakłe były.

tam są takie niziutkie hosty. Jedne są o ciemnych listkach a drugie o jasnych. Jest też hosta biała ale ta nie chce tam rosnąć. W sumie i tak miałam przenosić na nową rabatę...

Pod magnolią...nawet ostatnio foto wrzuciłam... 775 str.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies