Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 21:40, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
mrokasia napisał(a)
Ale Ci zazdroszczę tej roboty na dworzu!
Myślisz, że ten Venus już całkiem zdechł? Sprawdzałaś elastyczność gałązek? Może jednak jest szansa? Szkoda by było ogromnie...
no raczej chyba kaput na amen. Potrzymam kikut jeszcze trochę, może odbije od dołu. Nie widać aby był szczepiony.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:47, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
galgAsia napisał(a)

A kojarzysz może, co to jest? bo ja szukam zimozielonych paproci, żeby je zestawić na wiosnę z ciemiernikami. Tak sobie wymyśliłam. I molestuję połowę Ogrodowiska o te paprocie
Asia, w sumie nie wiem co mam. Kupowałam jako Paprotnik Makino ale mam ogromne wątpliwości czy to to. Po pierwsze przez cały sezon miała wielkość 20 cm i teraz cały czas ma liście.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 10:20, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
inka74 napisał(a)
Mam niewielką rabatę. Metr szerokości i z 4 długości. Ale że od samego początku mam problem z dobraniem do niej roślin, które by się tam dobrze czuły więc rzadko ją pokazuję. Jak w lato jest tam OK to teraz znowu straszy pustka bo tam hosty, tawułki i serduszki. Ale w ubiegłym roku odkryłam, że ciemierniki tam się dobrze czują i barwinek więc zmiany będą

Co do ciemnej rośliny - mam dwie kule. Jedna jest w konwaliku a druga na obok wilczomlecz purpurowy.


A lubisz bergenie? Są zimozielone, znoszą suszę, wiosną ładnie kwitną. Ja od jakiegoś czasu pokochałam bergenie. Myślę że fajnie by wyglądały pod wiatą. Są różne odmiany, cudne miniaturki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 10:27, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, w zeszłym roku pamiętam,że kupiłaś hortensję- możesz mi napisać jak się nazywa? Mam nadzieję,że dobrze pamiętam
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 10:39, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
April napisał(a)


A lubisz bergenie? Są zimozielone, znoszą suszę, wiosną ładnie kwitną. Ja od jakiegoś czasu pokochałam bergenie. Myślę że fajnie by wyglądały pod wiatą. Są różne odmiany, cudne miniaturki.
lubię i mam dwie odmiany. One były już na tej rabacie i nie kwitły. Przeniosłam je na tyły. Tam lepiej sobie radzą choć szału nie ma. Może dlatego że je dosyć drastycznie podzieliłam.
Ta rabata pod wiatą jest trudna. Słońca tam prawie nie ma. Deszcz pada tylko pod płotem. Jak zapomnę podlać to z lekka wszystko przysycha. Oprócz tego to jest strefa wychodzenia z samochodu więc niskie rośliny muszą być.
Przy okazji - czy ty wycinasz z tego swojego barwinka co i ja go mam stare pędy? On cały czas jest u mnie zielony i robi za ładną kołderkę. Chcę go na tę łysą część przeflancować bo ładnie się rozrasta więc zakryje ziemię
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:43, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
sarenka napisał(a)
Iwona, w zeszłym roku pamiętam,że kupiłaś hortensję- możesz mi napisać jak się nazywa? Mam nadzieję,że dobrze pamiętam
ostatnią z kupowanych była pastel green i skyfall. A i strawberry blossom.
Dwie pierwsze niskie, tam pod plisardii za niskie. To co Anbu ma jest bardzo fajna.
Edit zerknij jeszcze na magical candle, silver dollar czy Phantom. Limelighty są praktycznie niezawodne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:48, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
ostatnią z kupowanych była pastel green i skyfall. A i strawberry blossom.
Dwie pierwsze niskie, tam pod plisardii za niskie. To co Anbu ma jest bardzo fajna


Właśnie wybiorę tą co Anda pisała.
A ta co Ty masz to tą Skyfall mi chodziło. Dzięki
____________________
Magda W samym sloncu
April 10:53, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
inka74 napisał(a)
lubię i mam dwie odmiany. One były już na tej rabacie i nie kwitły. Przeniosłam je na tyły. Tam lepiej sobie radzą choć szału nie ma. Może dlatego że je dosyć drastycznie podzieliłam.
Ta rabata pod wiatą jest trudna. Słońca tam prawie nie ma. Deszcz pada tylko pod płotem. Jak zapomnę podlać to z lekka wszystko przysycha. Oprócz tego to jest strefa wychodzenia z samochodu więc niskie rośliny muszą być.
Przy okazji - czy ty wycinasz z tego swojego barwinka co i ja go mam stare pędy? On cały czas jest u mnie zielony i robi za ładną kołderkę. Chcę go na tę łysą część przeflancować bo ładnie się rozrasta więc zakryje ziemię


Trudne miejsce faktycznie, trzeba podlewać. Ja w takim miejscu obecnie testuję carex Silver Sceptre. Trudno jeszcze coś rzec bo jesienią przesadzone. No i są opinie że teraz powinnam go ściąć... walczę ze sobą.

A barwinka nie ruszałam, nic z nim nie robię poza wykopywaniem dla zainteresowanych
____________________
April April podbija las Mazowsze
makadamia 10:57, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


Trudne miejsce faktycznie, trzeba podlewać. Ja w takim miejscu obecnie testuję carex Silver Sceptre. Trudno jeszcze coś rzec bo jesienią przesadzone. No i są opinie że teraz powinnam go ściąć... walczę ze sobą.


Zetnij, zetnij, on i tak za chwilę zrobi się niezbyt ładny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 11:03, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Ok, ciąć trzeba, to trzeba
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies