Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:14, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
April napisał(a)
Fajna ta twoja Edenka. Moich nic nie osłania, pewnie dlatego mizeroty. Twoja wygrzewa się na płocie jak na leżaczku w słoneczku
ta ma zacisznie to i rośnie ładnie. No i sporo słońca ma.

Helen napisał(a)
Jaka szeroka ta edenka, też ją muszę tak wyprowadzić. A co masz posadzone obok?
borówki, powojnik, inną różę, trzmielinę i całe mnóstwo innego drobiazgu.

galgAsia napisał(a)
Piękna Edenka Swoją też rozepnę na kracie, dziewczyny mi uprzytomniły, że na kolumnie się nie da...
no tak delikatnie starałam ci pokazać co ta odmiana potrafi po 3 latach jak rozpędu nabierze. Ja bym wręcz na murek ją dała bo kratka może nie utrzymać z czasem. Ona ma dużo grubsze te pędy niż inne moje róże i sztywne z czasem. A jak jest poziomo prowadzona to wypuszcza mnóstwo krótkopędów i kwiatów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:17, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
Kasya napisał(a)
Ogłoszenie parafialne
Iwonka, czy ty lub któraś z dziewczyn będziecie zamawiać nicienie ? Chętnie bym się przyłączyła
Potrzebuje polać pod 4-5 krzaków, nie wiem ile potrzebuje i kiedy to zrobic
Przez ten brak zimy całe robactwo przeżyło i będą plagi
Opuchlaki zbieram teraz w domu! Mysle ze mąż z drewnem przynosi...znaczy się przeżyły nie tylko larwy w ziemi
Kasiu, na razie nie kupuję ale nie wykluczam tematu bo u mnie też sporo. Będę pamiętać. Mam wrotycz od Lucy, od tego najpierw zacznę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:24, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
Zostawiam zdjęcie przemalowanej kuli - księżyca za dnia. Na zdjęciu teraz widzę, że można ją jeszcze przyciemnić. Ostatnio sporo do myślenia mi dają artykuły ruchu Zero waste i jakoś tak bardziej myślę o wykorzystaniu tego co mam lub można odnowić. Krok po kroku...

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 09:47, 20 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
no tak delikatnie starałam ci pokazać co ta odmiana potrafi po 3 latach jak rozpędu nabierze. Ja bym wręcz na murek ją dała bo kratka może nie utrzymać z czasem. Ona ma dużo grubsze te pędy niż inne moje róże i sztywne z czasem. A jak jest poziomo prowadzona to wypuszcza mnóstwo krótkopędów i kwiatów.

No właśnie kratka będzie na murku taka.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 18:39, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
Asia, kratka super. Kiedyś sama taką chciałam

Powiem wam szczyt szczytów, żeby 20 lutego rozpocząć prace ogrodowe... ale dziś 12 stopni i bardzo ciepło było. Zero wiatru. Brak na najbliższy czas mrozów a tulipany już 10 cm co poniektóre mają. Dziś 4 godziny spędziłam na dworzu. O jak fajnie było. Obczyściłam połowę rabat na tyłach domu i rabaty przy wjeździe i wiacie. Tam zawsze jakoś cieplej jest. Mam nadzieję że mrozów siarczystych już nie będzie. Korci mnie, aby płot pomalować... ale wiem że to niezbyt dobry pomysł. 2 worki śmierci zebrane. Hortensje przycięte. Zawilce jeszcze obsypane. Chyba straciłam derenia Venus. Niepotrzebnie go w lato przesadzałam. Za to udało mi się wykroić całkiem zgrabną sadzonkę Strong Anabelle. W ubiegłym roku udało mi się częściowo oddzielić jej część. Ładnie jest ukorzeniona. Zostaną do przycięcia tu tylko już powojniki.



Tu w całości rabata pod wiatą do drobnej korekty. Musi po prawej stronie dostać więcej zimozielonych wypełniaczy bo jest strasznie łyso. Tylko najpierw muszą hosty się obudzić i cała reszta bo nie wiem gdzie co jest


Tyły w trakcie.


Przy okazji odkryłam, że jedną odmianę paproci mam nadal zieloniutką

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 18:45, 20 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Nie wiedziałam że masz rabatę pod wiatą, chyba jej nie widziałam... szkoda tej Venus...
fajnie popracować nie?? ja też cieszyłam się jak dziecko że mogłam pół dnia na dworze siedzieć...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 18:46, 20 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A jeszcze pytanko co tam masz takiego czarnego na rabacie z "księżycem"?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mrokasia 18:51, 20 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Ale Ci zazdroszczę tej roboty na dworzu!
Myślisz, że ten Venus już całkiem zdechł? Sprawdzałaś elastyczność gałązek? Może jednak jest szansa? Szkoda by było ogromnie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 18:54, 20 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Przy okazji odkryłam, że jedną odmianę paproci mam nadal zieloniutką

A kojarzysz może, co to jest? bo ja szukam zimozielonych paproci, żeby je zestawić na wiosnę z ciemiernikami. Tak sobie wymyśliłam. I molestuję połowę Ogrodowiska o te paprocie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 21:38, 20 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
BKosimkArt napisał(a)
Nie wiedziałam że masz rabatę pod wiatą, chyba jej nie widziałam... szkoda tej Venus...
fajnie popracować nie?? ja też cieszyłam się jak dziecko że mogłam pół dnia na dworze siedzieć...
Mam niewielką rabatę. Metr szerokości i z 4 długości. Ale że od samego początku mam problem z dobraniem do niej roślin, które by się tam dobrze czuły więc rzadko ją pokazuję. Jak w lato jest tam OK to teraz znowu straszy pustka bo tam hosty, tawułki i serduszki. Ale w ubiegłym roku odkryłam, że ciemierniki tam się dobrze czują i barwinek więc zmiany będą

Co do ciemnej rośliny - mam dwie kule. Jedna jest w konwaliku a druga na obok wilczomlecz purpurowy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies