Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:09, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
Ok. Bo na razie wygląda tak


Dziś deszcz ze śniegiem pada. Dokładnie widać gdzie na tej rabacie pada a gdzie jest sucho jak pieprz
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 11:13, 21 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Dokup sobie barwinka o bialo obrzeżonych liściach, ładnie tam rozjaśni powierzchnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 11:22, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
właśnie przed chwilą czytałam o tej variegacie )) nie wiem czy nie za pstrokato tylko będzie bo tam hosty rosną (jako jedyne tam się dobrze czują).
Obwódkę z bukszpanów muszę stąd eksmitować. Cała reszta też prosi się o wymianę na cisy bo te dobrze sobie tam radzą. Zobaczymy na wiosnę co sklepach będzie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:23, 21 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Barwinek Variegata jest fajny...nawet mi nie przemarzł w tą ''zimę ''
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 11:24, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Barwinek wygląda nieźle Nie pamiętam czy on kwitł właśnie na tych starych pędach, czy na nowych też. Mam go w takim miejscu, że go nie obserwuję. Jest trochę złem koniecznym. Ale niech mu tam. Nie sądziłam, że to taka ciekawa odmiana dopóki dziewczyny nie zaczęły nad nim ochów odprawiać No i ocaliły mu życie, bo ja wyrywałam jak chwasta.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 11:26, 21 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Nie będzie pstrokato, bo hosty mają duże liście a barwinek co prawda małe ale pewnie latem i tak zniknie trochę pod hostami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 11:28, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Wiolka5_7 napisał(a)
Barwinek Variegata jest fajny...nawet mi nie przemarzł w tą ''zimę ''


u mnie szaleje jak ktos chce moge kilka pędów oddac, rosnie jak wariat
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:29, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
April napisał(a)
Barwinek wygląda nieźle Nie pamiętam czy on kwitł właśnie na tych starych pędach, czy na nowych też. Mam go w takim miejscu, że go nie obserwuję. Jest trochę złem koniecznym. Ale niech mu tam. Nie sądziłam, że to taka ciekawa odmiana dopóki dziewczyny nie zaczęły nad nim ochów odprawiać No i ocaliły mu życie, bo ja wyrywałam jak chwasta.


to tak jak u mnie, zlo konieczne i chwast kupiony w przypływie chwili. rosnie jak głupie toto ale ma ładne duże kwiaty, wieksze niz ten zwykly barwinek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 11:30, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
April napisał(a)


Trudne miejsce faktycznie, trzeba podlewać. Ja w takim miejscu obecnie testuję carex Silver Sceptre. Trudno jeszcze coś rzec bo jesienią przesadzone. No i są opinie że teraz powinnam go ściąć... walczę ze sobą.



Do zeszłego sezonu bardzo ostrożnie traktowałam turzyce podczas wiosennych porządków. Kępki się rozrastały, a moje serce cieszyło. Ależ byłam głupia. Jeśli się chce zachować ładny kształt kępy, to bezlitośnie należy wycinać wszelkie boczne odrosty i ścinać. Inaczej od połowy sezonu całą urodę kępowych nasadzeń szlag trafia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:32, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Iwona, miejsce z metalowo-drewnianą ławeczką nadal wygląda uroczo. Odhaczamy kolejną porę roku jako udaną w tym miejscu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies