Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

Mira104 12:26, 01 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Nie za dużo Elu jak na 1 przęsło? Ono chyba ma 2 m szerokości?
Lawenda przy tarasie to dobry wybór, bo odstrasza komary i ładnie się komponuje z różami.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
elmagra 12:31, 01 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Mira104 napisał(a)
Nie za dużo Elu jak na 1 przęsło? Ono chyba ma 2 m szerokości?
Lawenda przy tarasie to dobry wybór, bo odstrasza komary i ładnie się komponuje z różami.


Może za dużo. Sama nie wiem jak to się rozrosnie. Najwyżej będę wycinać.
____________________
Ela
elmagra 21:46, 02 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Dziś kolejny krok do przodu.
Postawiliśmy border wokół zsypu, do którego wsadziłam moje 6 żurawek, jedną hostę i 3 trzmieliny. Teraz kombinuję nad jakimś pokryciem zsypu, na którym będę mogła postawić donice z czymś zwisającym.
Pogoda była dziś niezbyt sprzyjająca - nie lubię marznąć więc dużo nie porobiłam na ogrodzie. Środę mam wolną od pracy, liczę na dokończenie renowacji trawnika.
____________________
Ela
paula23 09:38, 03 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Hej
Tak patrze i czytał (przy kawie przeczytałam cały wątek )
Masz fajny ogród z możliwościami

W garden puzzle wersji darmowej da się wgrać swoje zdjęcie jeśli pobierzesz program na kompa a nie on line
Coś więcej naprodukuje się wieczorem bo będę miała dłuższą chwile

Gdzieś mi chyba umknęło na jaki styl ogrodu się zdecydowałaś?
____________________
Paula Moje trudne początki
elmagra 10:14, 03 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
paula23 napisał(a)
Hej
Tak patrze i czytał (przy kawie przeczytałam cały wątek )
Masz fajny ogród z możliwościami

W garden wesji darmowej da się wgrać swoje zdjęcie jeśli pobierzesz program na kompa a nie on line
Coś więcej naprodukuje się wieczorem bo będę miała dłuższą chwile

Gdzieś mi chyba umknęło na jaki styl ogrodu się zdecydowałaś?

Paula witam Cię u siebie. Jeśli chodzi styl, to chyba nie znam tych wszystkich określeń... chcialabym prosty ogrod z prostymi liniami i kilkoma tylko rodzajami roślin. Bez obwodek z bukszpanu poki co. coś juz zrobiłam ale ciągle brakuje czasu na front.
____________________
Ela
LyraBea 10:59, 03 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
elmagra napisał(a)
Dziś kolejny krok do przodu.
Postawiliśmy border wokół zsypu, do którego wsadziłam moje 6 żurawek, jedną hostę i 3 trzmieliny. Teraz kombinuję nad jakimś pokryciem zsypu, na którym będę mogła postawić donice z czymś zwisającym.
Pogoda była dziś niezbyt sprzyjająca - nie lubię marznąć więc dużo nie porobiłam na ogrodzie. Środę mam wolną od pracy, liczę na dokończenie renowacji trawnika.

Też nie lubię marznąć, ale za gorącą patelnią też nie przepadam, a u mnie właśnie cały dzień było upalnie. Przy mojej łysej ziemi słońce aż parzyło. Wypaliłam sobie oczy, teraz koję wzrok widokami Waszych ogrodów.
____________________
Beata
LyraBea 11:01, 03 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
paula23 napisał(a)
Hej
Tak patrze i czytał (przy kawie przeczytałam cały wątek )
Masz fajny ogród z możliwościami

W garden puzzle wersji darmowej da się wgrać swoje zdjęcie jeśli pobierzesz program na kompa a nie on line
Coś więcej naprodukuje się wieczorem bo będę miała dłuższą chwile

Gdzieś mi chyba umknęło na jaki styl ogrodu się zdecydowałaś?
O masz. Dobra wiadomość. No i będę kombinować teraz. Jak coś mogę liczyć na pomoc na priv w sprawie programiku?
____________________
Beata
paula23 11:12, 03 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
elmagra napisał(a)

Paula witam Cię u siebie. Jeśli chodzi styl, to chyba nie znam tych wszystkich określeń... chcialabym prosty ogrod z prostymi liniami i kilkoma tylko rodzajami roślin. Bez obwodek z bukszpanu poki co. coś juz zrobiłam ale ciągle brakuje czasu na front.


Bukszpanowe obwódki dają ozdobę zimą

Bo patrząc na Twoj projekt zimą, wczesną wiosną będzie pusto i smutno...

Hakuro,róże,tawułu,miskanty,hortensje,azalie - pustka...

jeśli nie chcesz buksów przemyśl jakąś alternatywę żeby wiosną ogród też oko cieszył

Przemyśl jeszcze wierzby jest mnóstwo piękniejszych drzew... Piękne kolorowe klony mam namiary na szkółke wysyłkową gdzie mają piękne szczepiony klony po 25zł

klon drummondii
klon crimson king
klon variegatum
klon Eskimo Sunset
klon Simon - Louis Fréres
klon Aureomarginatum

Zdjęcie poglądowe Eskimo Sunset...

____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 11:12, 03 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
LyraBea napisał(a)
O masz. Dobra wiadomość. No i będę kombinować teraz. Jak coś mogę liczyć na pomoc na priv w sprawie programiku?


Oczywiście pomogę wieczorem idzie mnie złapać najczęściej
____________________
Paula Moje trudne początki
elmagra 11:58, 03 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
paula23 napisał(a)


Bukszpanowe obwódki dają ozdobę zimą

Bo patrząc na Twoj projekt zimą, wczesną wiosną będzie pusto i smutno...

Hakuro,róże,tawułu,miskanty,hortensje,azalie - pustka...

jeśli nie chcesz buksów przemyśl jakąś alternatywę żeby wiosną ogród też oko cieszył

Przemyśl jeszcze wierzby jest mnóstwo piękniejszych drzew... Piękne kolorowe klony mam namiary na szkółke wysyłkową gdzie mają piękne szczepiony klony po 25zł

Dzięki za uwagi.
Co do hakuro, to już mam posadzone i podobają mi się, a jeszcze bardziej podoba mi się myśl, jak fajnie będą wyglądać jak się później rozrosną.
Wiem, że niby kolorowo będzie późną wiosną. Ale azalie mają liście przynajmniej, to będzie zielono, szmaragdy też są zielone. Na resztę będę czekać do maja. Tulipany i inne cebulowe zapełniają pustkę.
Choć z drugiej strony myślę intensywnie nad buksami - u mnie w szkółce są takie nie-super-foremne kule za 22zł. Tylko nie wiem gdzie bym je miała włożyć.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies