Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 22:43, 17 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
ajka napisał(a)
To stipa taka wielka? Nawet nie wiedziałam, że tak wysoko rośnie. To połączenie z jukami piękne!


Dzięki
W tym roku właśnie wyjątkowo ją wyciągło Wydaje mi się, że w tamtym była niższa.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 22:58, 17 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


Właśnie dziś w zestawieniach mi szczęka opadła na zestawienie Margerytki40 bergenii z hakone, ale tą zieloną. Ale to wygląda!!
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/210/2106282/original.jpg

Tylko hakone muszę dorwać. W szkółce pod nosem nie ma. Jak nie będzie w jeszcze jednej to zostaje mi dorwać je jakoś w necie.


Zestawienie. rzeczywiście mega!

Ja mam zieloną hakone Beni Kaze.
Po trzech latach fajnie się już dzieli.
Zamierzam z. niej. jezioro obsadzić
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 23:07, 17 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
No i czas przyszedł na rabatę zasłaniającą żółwika od oczyszczalni. Mam zagwozdkę, jaki tam wyciąć kształt...

Zdjęcia teraz nie będą zbyt pokazowe. Trawa najpierw podsuszona przez upały, teraz się nie może zebrać. Ale mam nadzieję, że to powoli będzie otwierać oczy mojemu, że rabaty to nie zawsze zły pomysł.

Może macie jakie pomysły jak to ogarnąć?

Jaśniejszy pas to jest ścieżka, którą chadzają moje dzieci, więc tam musi być raczej przejście.
Pod grabami sama nie wiem... mogłaby być po prostu kora (dlatego to pociągnęłam brązem), ale nie jestem pewna. Bo może by to się dało jakoś połączyć z tym osłonięciem żółwika? Oczywiście prostokąty i kwadraty, ewentualnie uzasadnione linie skośne.

I z innych perspektyw to samo miejsce:
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 23:15, 17 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
No i czas przyszedł na rabatę zasłaniającą żółwika od oczyszczalni. Mam zagwozdkę, jaki tam wyciąć kształt...

Zdjęcia teraz nie będą zbyt pokazowe. Trawa najpierw podsuszona przez upały, teraz się nie może zebrać. Ale mam nadzieję, że to powoli będzie otwierać oczy mojemu, że rabaty to nie zawsze zły pomysł.

Może macie jakie pomysły jak to ogarnąć?

Jaśniejszy pas to jest ścieżka, którą chadzają moje dzieci, więc tam musi być raczej przejście.
Pod grabami sama nie wiem... mogłaby być po prostu kora (dlatego to pociągnęłam brązem), ale nie jestem pewna. Bo może by to się dało jakoś połączyć z tym osłonięciem żółwika? Oczywiście prostokąty i kwadraty, ewentualnie uzasadnione linie skośne.

I z innych perspektyw to samo miejsce:


A musicie mieć tam trawnik?
Ja bym jedną wielką trawiasto bylinową rabatę zrobiła. Z wykrzyknikami grobowymi.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 23:39, 17 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Johanka77 napisał(a)


Zestawienie. rzeczywiście mega!

Ja mam zieloną hakone Beni Kaze.
Po trzech latach fajnie się już dzieli.
Zamierzam z. niej. jezioro obsadzić


Pamiętam, że masz Beni, która nigdy się nie czerwieni
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 23:41, 17 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Johanka77 napisał(a)


A musicie mieć tam trawnik?
Ja bym jedną wielką trawiasto bylinową rabatę zrobiła. Z wykrzyknikami grobowymi.


Póki mój mąż do tego nie dojrzeje, to raczej trawnik musi być
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 00:59, 18 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Rojodziejowa napisał(a)


Póki mój mąż do tego nie dojrzeje, to raczej trawnik musi być


Haha, dojrzeje Pamiętam początki naszego ogrodu, gdzie mój eM strzelał focha jak chciałam małą rabatkę w trawniku wyciąć. Nawet się o to kłóciliśmy. W tym roku to już on proponuje, by na przyszły rok, kolejną część trawnika wyciachać (i to całkiem sporą). Szczękę z podłogi zbierałam jak to usłyszałam, bo nawet ja nie miałam tego w planach
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 11:14, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
ajka napisał(a)


Haha, dojrzeje Pamiętam początki naszego ogrodu, gdzie mój eM strzelał focha jak chciałam małą rabatkę w trawniku wyciąć. Nawet się o to kłóciliśmy. W tym roku to już on proponuje, by na przyszły rok, kolejną część trawnika wyciachać (i to całkiem sporą). Szczękę z podłogi zbierałam jak to usłyszałam, bo nawet ja nie miałam tego w planach


Wczoraj siedział na schodkach i przyszedł z refleksją, że te trawy tam między murkami, to fajne są Może muszę zatem przedstawić odpowiednią wizję tego miejsca
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 12:53, 18 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Rojodziejowa napisał(a)


Wczoraj siedział na schodkach i przyszedł z refleksją, że te trawy tam między murkami, to fajne są Może muszę zatem przedstawić odpowiednią wizję tego miejsca
cześć Asiu

Masz trudny teren, to i murki potrzebne- ja mam płaski mały teren a mój eM i tak poszatkował go betonowymi mini murkami..Nie pokażę mu jakie masz bo by u nas zaraz takie chciał Ale z tym trawnikiem to coś jest na rzeczy..mój też walczy o każdy centymetr, ale mamy trawę dopiero drugi miesiąc więc pewnie poczekam długo aż kiedyś bez walki odda na rabatę jakąś

Siedzę u Ciebie obecnie w maju- podziwiam Pashminę, boska jest. Wpisałam ją w tajny notes już kiedyś ale po zdjęciach u Ciebie dopisuję wykrzyknik na czerwono Śliczna jest, szukam właśnie ale nigdzie niedostępna obecnie Trzeba będzie poczekać do jesieni pewnie na nową dostawę.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Rojodziejowa 13:41, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Dragonka napisał(a)
cześć Asiu

Masz trudny teren, to i murki potrzebne- ja mam płaski mały teren a mój eM i tak poszatkował go betonowymi mini murkami..Nie pokażę mu jakie masz bo by u nas zaraz takie chciał Ale z tym trawnikiem to coś jest na rzeczy..mój też walczy o każdy centymetr, ale mamy trawę dopiero drugi miesiąc więc pewnie poczekam długo aż kiedyś bez walki odda na rabatę jakąś

Siedzę u Ciebie obecnie w maju- podziwiam Pashminę, boska jest. Wpisałam ją w tajny notes już kiedyś ale po zdjęciach u Ciebie dopisuję wykrzyknik na czerwono Śliczna jest, szukam właśnie ale nigdzie niedostępna obecnie Trzeba będzie poczekać do jesieni pewnie na nową dostawę.



Witam Cię Basiu! Murki bardzo lubię… gdyby tylko był ciut tańsze w wykonaniu… to pewnie miałabym je jeszcze w paru miejscach, a u nas przy takich roznicach poziomów to już całkiem załamka. To zaraz pobiegnę powzdychać do Twoich Co do Pashminki to bardzo ją lubię, ale po długich deszczach kwiaty brązowieją, ale to pewnie w większości jest tak z jasnymi różami. Ale jeśli byś chciała ja nabyć, to polecam zamówić już teraz u jakiegoś rzetelnego sprzedawcy, aby dostać ją na jesieni. Pisz wiadomość na maila nawet jak jest napisane, ze róża jest niedostępna. Jak masz FB o jestes na grupie Ogrodomaniacy, to tam bylo parę postów na temat polecanych sprzedawców.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies