Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Johanka77 15:21, 18 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


Pamiętam, że masz Beni, która nigdy się nie czerwieni


Czuje, że rymuje
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 15:23, 18 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


Póki mój mąż do tego nie dojrzeje, to raczej trawnik musi być


Znam to
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 15:40, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8563
A jeszcze Wam pokażę mój pomidorowy busz:


A takie swoje pomidorki to smakują podwójnie dobrze
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasia1980 17:08, 18 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Piękne masz te pomidorki . Ja uwielbiam pomidory , ja mam aż 2 krzaczki pierwszy raz w życiu posadziłam .
____________________
Moja Sielanka
Rojodziejowa 17:56, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8563
Kasia1980 napisał(a)
Piękne masz te pomidorki . Ja uwielbiam pomidory , ja mam aż 2 krzaczki pierwszy raz w życiu posadziłam .


Ja też pierwszy raz kupiłam 10 krzaczków od koleżanki „pomidorujacej” już długo na sporą skalę. Kupiłam od razu tunel, a jak już go miałam to mój tato na niego „napadł" i dosadził chyba jeszcze z 10
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 19:32, 18 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale keczupernia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MartaCho 20:20, 18 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2179
Dołączam do teamu „mam dwa krzaczki” też pierwszy raz, jakkolwiek to głupio brzmi zielenią się.
Niestety tylko w skrzyniach bez tunelu, więc mam nadzieję, że żadna wirucha ich nie połamie.
Fajnie, że dałaś znać, co u Ciebie! A jest pięknie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 21:33, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8563
Johanka77 napisał(a)
Ale keczupernia!


Haha
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:35, 18 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8563
MartaCho napisał(a)
Dołączam do teamu „mam dwa krzaczki” też pierwszy raz, jakkolwiek to głupio brzmi zielenią się.
Niestety tylko w skrzyniach bez tunelu, więc mam nadzieję, że żadna wirucha ich nie połamie.
Fajnie, że dałaś znać, co u Ciebie! A jest pięknie


U mnie bez osłony to by nie dały rady, bo u mnie na górce to by ich po jednym wicherku nie było

Dzięki Martuś
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 21:35, 18 lip 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)
No i czas przyszedł na rabatę zasłaniającą żółwika od oczyszczalni. Mam zagwozdkę, jaki tam wyciąć kształt...

Zdjęcia teraz nie będą zbyt pokazowe. Trawa najpierw podsuszona przez upały, teraz się nie może zebrać. Ale mam nadzieję, że to powoli będzie otwierać oczy mojemu, że rabaty to nie zawsze zły pomysł.

Może macie jakie pomysły jak to ogarnąć?

Jaśniejszy pas to jest ścieżka, którą chadzają moje dzieci, więc tam musi być raczej przejście.
Pod grabami sama nie wiem... mogłaby być po prostu kora (dlatego to pociągnęłam brązem), ale nie jestem pewna. Bo może by to się dało jakoś połączyć z tym osłonięciem żółwika? Oczywiście prostokąty i kwadraty, ewentualnie uzasadnione linie skośne.

I z innych perspektyw to samo miejsce:



Asia dobrze Cię znów. .....widzieć Murki pięknie przybrały na masie a róże cudne! Nadal chodzą mi po głowie. A co do nowej rabaty to oslonilabym ja od drogi zimozielonym szpalerem. Zaraz przy dolnym murku zrobiłabym wąska jednolita rabatę z trawami np.hakone. a po drugiej stronie pod grabami szeroką rabatę z trawami, bylinami i może różami w nawiązaniu do tego co na górze. Pomiędzy rabatami ścieżka jak ta na górze. Trawnika bym nie robiła bo trzeba by było kosiarke po schodach znosić. Czy się mylę?

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies