Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Wiolka5_7 14:13, 23 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Rojodziejowa napisał(a)
Szybkie pytanko. Mam 3 białe ciemierniki. Myślicie, że dobrze by wyglądały tutaj?
Jest tu wsadzone 10 hakone i to małe to wiąz JH


Idealnie, też posadziłam w tym roku ciemierniki pomiędzy hakonkami,bo po ścięciu łyso
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 14:16, 23 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Dziabnąć tak nieregularnie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 18:27, 23 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja bym je w linii dała bo one ci duże urosną

Albo przynajmniej bardziej rozciągnęła ten trapez
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MartaCho 20:49, 23 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Asia, jakie cudniaste futrzaki macie! Przesłodziaki!
Zakupy udane, Kanzan super rozkrzewiona, będzie gwiazdorzyć
____________________
Marta Ogród zacząć czas
galgAsia 20:58, 23 kwi 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ciemierniki będą tam świecić Tylko podsyp im skorupek
Kompostownik mam "od zawsze". Początkowo miałam te termo, z czarnego plastiku, ale bardzo się nimi rozczarowałam. Musiałam podlewać zawartość, bo to zamknięte na deszcz. Przerzucanie ma sens i przyspiesza kompostowanie, a tam się nie dało. Wywaliłam te plastiki i od kilku lat mam takie składane z deseczek, kupione w o...i. I nie zamienię ich na żadne inne! Jest woda z deszczu (jak pada...). Jest wietrzenie, więc żadne gnicie nie grozi. Przerzucam z komory do komory, zlewam gnojówkami, kontroluję stan kompostu. Deseczki możesz dokładać, zdejmować, tyle, ile chcesz i potrzebujesz. Ten patent szczerze polecam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 00:18, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Judith napisał(a)
Dziewczyny, a ja mam pytanie... Po czym poznać, ze jest kompost?? Mam kompostowniki zasilanie od kilku lat głownie darnią i skoszoną trawą. Jest w nich jakaś ziemia, ale czy to już kompost? Wciąż jest w niej sporo korzonków, masa jakichś siewek...

Dojrzały kompost jest podobny do czarnej tłustej ziemi i pięknie ziemia pachnie, może zawierać jeszcze jakieś grubsze części roślin, ale można go przesiać przez sito i wtedy ich nie będzie. Do powstania kompostu z resztek z reguły wystarcza jeden pełny sezon. Ja swojego kompostu nigdy nie przerzucam, ale kompostownik ma spore szczeliny między deskami by się napowietrzał sam i nie ma dna tylko resztki maja kontakt z gruntem, dzięki temu zarówno bakterie i grzyby, oraz dżdżownice się do niego przedostają i szybciej się przerabia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:20, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Cudne futra maluszki jeszcze Słodziaki Zaszczep na pomór i myksomatozę koniecznie,
Obornik możesz wykorzystywać trzeba się jednak liczyć z nasiewaniem chwastów, bo nasiona w tych bobkach są na pewno skoro jedzą siano
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 12:40, 24 kwi 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiśnie kazan lokalnie kupowałaś czy wysyłkowo?
Ładny okaz masz też taki chcę ale jakoś nie mogę się zebrać żeby na wycieczkę po szkółkach się wybrać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 16:09, 24 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudne futra maluszki jeszcze Słodziaki Zaszczep na pomór i myksomatozę koniecznie,
Obornik możesz wykorzystywać trzeba się jednak liczyć z nasiewaniem chwastów, bo nasiona w tych bobkach są na pewno skoro jedzą siano


Czarna ma już ponad pół roku. Dwa pozostałe 3 i pół miesiąca. Starsza zaszczepiona. Z małymi podobno mamy jeszcze zaczekać.
No a sianko niby takie beznasionkowe, ale faktycznie… ale kurcze szkoda aż nie dawać. Może choć do warzywniaka
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:10, 24 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Dorii napisał(a)
Wiśnie kazan lokalnie kupowałaś czy wysyłkowo?
Ładny okaz masz też taki chcę ale jakoś nie mogę się zebrać żeby na wycieczkę po szkółkach się wybrać.


Lokalnie no dość ładna. Mogłaby być ciut wyższa, ale i tak jest całkiem całkiem
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies