Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

sylwia_slomc... 22:37, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Och, musiało boleć, kolejny raz już by nie zjeżdżali, wystraszyli się na pewno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:12, 21 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6796
Asia, jest bosko
Tylko kiedy Ty pójdziesz orać w pole jak masz teraz taki wypas wypoczynkowy?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 06:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
LIDKA napisał(a)


Asia zrób córce rtg bo zęby mogły pęknąc w korzeniu. Przeżyłam to z synem.

Tak, to dobra rada.

Z perspektywy czasu, całkiem zabawnie wspomina się niektóre "wesołe zabawy" dzieciaków, a cześć nadal wywołuję stawania włosów dęba. U nas jedna z nieletnich ma dosztukowane połowę jednej jedynki i dwójki (po rajdzie na rowerze, w kasku na szczęście), druga spędziła tydzień w szpitalu po rozerwaniu pachy(w minimalnej odległości od tętnicy pachowej...) po wspinaczne na płot. Można by wymieniać i wymieniać - człowiek ma wrażenie że dzieci dopilnuje, a wystarczy momencie i "super pomysł" jest w realizacji. Kreatywność młodości
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 09:33, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Asia
ach te dzieciaki i ich pomysły ...ja z synem też kiedyś po rowerze wylądowałam na pogotowiu -na szczęście skończyło się na poobijaniu ,sińcach i kilku szwach -ale co przeżyte ,to przeżyte

Taras jest cudowny-jak dodasz donice ,to już na pełnym wypasie -fajnie ,że i stół i komplet się mieści -ja właśnie mam tylko zadaszenie tak ,że sam komplet do siedzenia się zmieścił -stół mi się też tam marzy ,ale będzie musiał stać na części pod chmurką niestety

Asia -jaką masz nagrzewnicę do szklarni ? zastanawiam się nad kupnem -narazie mam powstawiane 8 wkładów zniczowych-nie wiem ,czy to starczy ,bo ja głupia się pośpieszyłam i pomidory i papryki mam posadzone -co prawda codziennie zaglądam i jak narazie mają się dobrze ,ale trochę się o nie boję

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rojodziejowa 09:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
Wiaan napisał(a)
Asia w wolnej chwili miałabym prośbę o fotkę pergoli z otwartymi lamelkami, tak z dołu Czy ona zaciemnia wnętrze salonu? Ja się boksuję z myślami z moją altaną. Chcemy zadaszenie, pomysł na lity poliwęglan ale te lamelkowe też fajne rozwiązanie.


Co do zaciemniani, to ja mam pergolę odsuniętą od domu i przez to wpływu na dopływ światła nie ma.
Fotkę zrobię po pracy. A co to tego litego, to chcecie całkiem przezroczysty? Czy mleczny?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:52, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
Wiolka5_7 napisał(a)
Dzięki! Nie wiedziałam , że mają też taką dużą pergolę


Od tamtego roku ją wprowadzili. Wcześniej największe były 3x4
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:53, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
sylwia_slomczewska napisał(a)
Och, musiało boleć, kolejny raz już by nie zjeżdżali, wystraszyli się na pewno


Oj tak. Jak którekolwiek płacze to automatycznie włącza syrenę średnia, a najmłodszy chodził tak śmiesznie w różne strony i nie wiedział co robić.
Jeżdżenia więcej już nie było
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:54, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
Magara napisał(a)
Asia, jest bosko
Tylko kiedy Ty pójdziesz orać w pole jak masz teraz taki wypas wypoczynkowy?


Tam, gdzie aktualnie oram nie widać wypoczynku, to i kusił nie będzie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:04, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
antracyt napisał(a)

Tak, to dobra rada.

Z perspektywy czasu, całkiem zabawnie wspomina się niektóre "wesołe zabawy" dzieciaków, a cześć nadal wywołuję stawania włosów dęba. U nas jedna z nieletnich ma dosztukowane połowę jednej jedynki i dwójki (po rajdzie na rowerze, w kasku na szczęście), druga spędziła tydzień w szpitalu po rozerwaniu pachy(w minimalnej odległości od tętnicy pachowej...) po wspinaczne na płot. Można by wymieniać i wymieniać - człowiek ma wrażenie że dzieci dopilnuje, a wystarczy momencie i "super pomysł" jest w realizacji. Kreatywność młodości


Musiałby ich człowiek za rękę trzymać 24/dobę, żeby przed wszystkim uchronić. Przy trzecim już jest ciut człowiek zahartowany… Nerwy i ogromne, wiadomo, ogromne, ale już wbiłam sobie do głowy, że tylko spokój nas uratuje. Pamiętam mój zawał jak mi Hanka z trampoliny wypadła. Zasunięty zamek był, ale nie zapięła dodatkowo i po oparciu się ten się rozsunął i też walnęła o beton, o tyle dobrze że policzkiem. Na pogotowiu dostałam w dupę uspokajacza. Potem upadek kolejnej ze schodów z rozwaloną brwią. A te wypadki to i tak tylko część nerwów. Już sama ciąża i niemowlęctwo dostarczały sporych wrażeń. Ale to wpisane jest w życie rodziców. Mimo wszystko codziennie dziękuję Bogu, że poza takimi wypadkami jest wszystko ok…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:08, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8686
Magleska napisał(a)


Asia -jaką masz nagrzewnicę do szklarni ? zastanawiam się nad kupnem -narazie mam powstawiane 8 wkładów zniczowych-nie wiem ,czy to starczy ,bo ja głupia się pośpieszyłam i pomidory i papryki mam posadzone -co prawda codziennie zaglądam i jak narazie mają się dobrze ,ale trochę się o nie boję



Taką mam: https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-elektryczna-farelka-dmuchawa-grzejnik-3kw-3000w-termostat-mocna-14237063777
Zaskoczyło mnie działanie, bo jak ją włączysz, to wentylator działa cały czas, a dopiero jak termostat wyczuje spadek włącza grzałki dodatkowo.
Myślałam, że wyłącza się całkiem po ogrzaniu. Jednak myślę, że w sumie dobrze, bo miesza to powietrze przez cały czas, temperatura powinna się po szklarni rozłożyć równomiernie.

Mam czujnik temperatury w środku. Dane się zapisują, więc monitoruję sytuację
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies