Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Wafel 07:15, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Aaa, ok., ale za młodu to chyba można je ciąć, żeby zagęścić. U teściowej rosną bardzo stare likaki, pozostawione samopas, szwagier przycinał 2 lata temu, oczywiście nie wszystko na raz i nic się złego nie zadziało. Podobno trzeba wycinać stopniowo pojedyńcze gałęzie co sezon, żeby nie zaburzyć kwitnienia. Może się załapię w tym roku, żeby zobaczyć kwitnienie, bardzo lubię szczególnie białego o pełnych kwiatach
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Rojodziejowa 08:53, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8482
sylwia_slomczewska napisał(a)

Od odmiany też zależy i głębokości zasypania szczytu serca. No chyba, że zaczynały wypuszczać, a ślimaki zjadły. U mnie tak bywało.


Na moich podpędzanych widziałam już właśnie ślady ślimorów. Eko granulki już zamówione
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 08:55, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8482
Co do cięcia lilaka, to właśnie myślałam, żeby np. Przyciąć co drugą gałązkę, bo na fotkach widziałam takie fajne zwarte krzaczki, a mój taki mocno luźny.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Yenna 10:31, 23 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Rojodziejowa napisał(a)


Na moich podpędzanych widziałam już właśnie ślady ślimorów. Eko granulki już zamówione

Jakie eko granulki?
Bo u mnie też już się panoszą. Niestety.
____________________
Marta z Vengerbergu
Gruszka_na_w... 10:33, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Rojodziejowa napisał(a)


Mama mi przysłała tę piosenkę, żebym posłuchała, bo to o mnie. Ciut mnie tym wzruszyła


Sądzę, że nie tylko ciut. Podziwiam Twoją mamę za umiejętność doboru tekstu do poczynań córki. To pochwała jakich mało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 10:34, 23 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
Rojodziejowa napisał(a)
Co do cięcia lilaka, to właśnie myślałam, żeby np. Przyciąć co drugą gałązkę, bo na fotkach widziałam takie fajne zwarte krzaczki, a mój taki mocno luźny.

Ja swoich też nie cięłam i są mocno luźne
Ale chyba dlatego że nie jestem zdecydowana jaki pokrój bym chciała więc czekam co będzie
Ale akurat przy tarasie mi chyba tak pasuje
Jak ma luźno i dostęp do światła to z każdej strony jest ładny chociaz luźny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 10:38, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Rojodziejowa napisał(a)
Co do cięcia lilaka, to właśnie myślałam, żeby np. Przyciąć co drugą gałązkę, bo na fotkach widziałam takie fajne zwarte krzaczki, a mój taki mocno luźny.


Lilakom po kwitnieniu obowiązkowo obcina się wszystkie kwiatostany. Starzy ogrodnicy twierdzą, że one lubią łamanie, czyli zrywanie kwitnących gałązek do wazonów. W kolejnym roku będą obficiej kwitły. Starych gałęzi nie trzeba im wycinać. Można natomiast przyciąć je od góry.

Można je też podkrzesać. W Wojsławicach jest sporo takich podkrzesywanych lilaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 11:51, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Lilakom po kwitnieniu obowiązkowo obcina się wszystkie kwiatostany. Starzy ogrodnicy twierdzą, że one lubią łamanie, czyli zrywanie kwitnących gałązek do wazonów. W kolejnym roku będą obficiej kwitły. Starych gałęzi nie trzeba im wycinać. Można natomiast przyciąć je od góry.

Można je też podkrzesać. W Wojsławicach jest sporo takich podkrzesywanych lilaków.

O ile niżej niż kwiatostan ciąć po kwitnieniu?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 14:16, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8482
Yenna napisał(a)

Jakie eko granulki?
Bo u mnie też już się panoszą. Niestety.


Środki z fosforanem żelaza podobno nie są szkodliwe dla innych zwierząt. W tamtym roku stosowałam i widziałam poprawę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Yenna 15:21, 23 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Rojodziejowa napisał(a)


Środki z fosforanem żelaza podobno nie są szkodliwe dla innych zwierząt. W tamtym roku stosowałam i widziałam poprawę.

możesz mi podesłać w wiadomości konkretny produkt?

Pretty please (wstaw tu sobie kota ze Shreka z wielkimi, proszącymi oczami )
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies