Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

anpi 22:24, 05 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Asiu w szklarni luksusik! Na deskach umieściłaś tabliczki z napisami odmian pomidorów? Jakie to tabliczki ? Z czego i mocowane na stałe z możliwością zmiany napisu?
dasz bliższą fotkę? Też poproszę o namiary na podpory spiralne
Dorodne sadzonki pomidorów!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magara 23:33, 05 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Rojodziejowa napisał(a)

Dostałam reprymendę od małżonka. „Tyle tych roślin tu stoi w tych doniczkach, czy ty to w ogóle widzisz? Masz jakiś plan?”

Postanowiłam się poprawić. W przypływie wyrzutów sumienia anulowałam zamówienie z Floribundy… Taka jestem rozsądna… Oklaski!


Eeeee, miękka buła jesteś

Też kiedyś taka reprymendę dostałam (w dawnych czasach kiedy Małżonek się w ogród jeszcze nie wkręcił ). Szybko zaczęłam mu wyliczać ile ma walizek z narzędziami, z których nie korzysta codziennie, a trzyma bo "może się przydać".
Reprymendy się skończyły
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 07:00, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Marcin89 napisał(a)
Ja bym nie miał serca ściąć te kwiaty

Posadzisz ją, ukorzeni się, a na wiosnę przytniesz jak trzeba.


Aż dziw, że takie 3 badylki tyle wyprodukowały kwiatów. Właśnie tak chyba uczynię - posadzę nie ścinając.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 08:35, 06 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
Rojodziejowa napisał(a)


Aż dziw, że takie 3 badylki tyle wyprodukowały kwiatów. Właśnie tak chyba uczynię - posadzę nie ścinając.
Po kwitnieniu i tak obcinasz końcówki, to możesz mocniej skrócić (tak jak Anda radzi)
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 09:45, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Monia81 napisał(a)
Asia wczoraj mój mężaty też coś podobnego mi powiedział trochę racji to ma, więc w tym tygodniu mam nadzieję uprzątnąć doniczki i powsadzać to co mam zaplanowane, żeby znowu za chwilę mi nie przypomniał o wsadzeniu tych zakupów a później zakupy, ale w czerwcu kuszą dziady i tyle, no co mamy zrobić


Jak dobrze, że to nie tylko u mnie takie pretensje. Nie jestem osamotniona
Dla tych roślinek byłoby też lepiej siedzieć już w ziemi. Mnie na razie wstrzymuje, że jest strasznie sucho! Deszczówki też nie ma nieskończenie wiele. Mam nadzieje, że mimo, że prognozy tego nie zapowiadają coś choć pokapie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:46, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Kasya napisał(a)

A jak pachnie….


Znaczy będę często przy nim klęczeć
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:48, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Magleska napisał(a)
Asia brawo oparłaś się pokusie i tylko 3 sztuki -no podziwiam

a w szklarni masz perfekcyjnie -fajnie te opalane dechy wyglądają i te podpory super

pokażesz swoje piwonie pliss -widziałam zajawkę na insta ,ale na telefonie ,to małooo


Na razie same pąki

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:49, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Anda napisał(a)
Asiu, po kwitnieniu przytnij ją niżej, przesadź do większej donicy (albo w miejsce docelowe) i dobrze nawieź. Wtedy powinna dobrze się rozkrzewić. W tej małej donicy będzie się męczyć. One nie są dobre dla róż.


Ona pójdzie na pewno do ziemi. Zrobię, jak piszesz. ♥️
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:12, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
anpi napisał(a)
Asiu w szklarni luksusik! Na deskach umieściłaś tabliczki z napisami odmian pomidorów? Jakie to tabliczki ? Z czego i mocowane na stałe z możliwością zmiany napisu?
dasz bliższą fotkę? Też poproszę o namiary na podpory spiralne
Dorodne sadzonki pomidorów!


Tan na deskach są odmiany Lepiej widać.
Tabliczki zrobione z czarnych, plastikowych znaczników. Ucięłam im nóżki i wkrętarką zrobiłam dziurki. Nałożyłam na małe gwoździki wbite do deseczek. Można wymieniać



Podpory już są niedostępne w miejscu, z którego je kupowałam i aktualnie wychodzą drożej. Są dostępne na erli.pl i na vidaxl.pl

Najszybsze z pomidorków będą u mnie wysiane wcześniej Tiny Tim
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:14, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Magara napisał(a)

Eeeee, miękka buła jesteś

Też kiedyś taka reprymendę dostałam (w dawnych czasach kiedy Małżonek się w ogród jeszcze nie wkręcił ). Szybko zaczęłam mu wyliczać ile ma walizek z narzędziami, z których nie korzysta codziennie, a trzyma bo "może się przydać".
Reprymendy się skończyły


No niestety muszę mojemu trochę racji przyznać. I tak jest cierpliwy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies