Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 10:15, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Marcin89 napisał(a)
Po kwitnieniu i tak obcinasz końcówki, to możesz mocniej skrócić (tak jak Anda radzi)


Tak. Zazwyczaj po kwitnieniu cięłam delikatniej. Tu będzie ostro
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 10:20, 06 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Asia masz mnóstwo piwonii, zapach musi być obłędny jak się otworzą kwiaty. Dziwię się, że nie posadziłam ich wcześniej. Tulipany, piwonie i surfinie to kwiaty, które kochałam już jako dziecko, jak mama kupowała do wazonu Nawet róże tak mnie nie kręciły.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 10:29, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Wiaan napisał(a)
Asia masz mnóstwo piwonii, zapach musi być obłędny jak się otworzą kwiaty. Dziwię się, że nie posadziłam ich wcześniej. Tulipany, piwonie i surfinie to kwiaty, które kochałam już jako dziecko, jak mama kupowała do wazonu Nawet róże tak mnie nie kręciły.


No właśnie! Zapach! Coraz częściej na niego też zwracam uwagę. Mnie z dzieciństwem się kojarzą lilaki. I te sentymenty też grają tu swoją rolę
Swój błąd z brakiem piwonii już poprawiasz
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 12:32, 06 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Rojodziejowa napisał(a)


No właśnie! Zapach! Coraz częściej na niego też zwracam uwagę. Mnie z dzieciństwem się kojarzą lilaki. I te sentymenty też grają tu swoją rolę
Swój błąd z brakiem piwonii już poprawiasz


Czy przygotowywałaś im ziemię jakoś specjalnie? Na tą chwilę mam miejsce tylko w żwirku, ciekawa jestem czy to będzie im pasować. Mam plany na piwonie w nowej rabacie, ale to dopiero jesienią i tak będzie kora.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
antracyt 14:00, 06 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Rojodziejowa napisał(a)


Mam filtr UV. Chodzi mi o temperatury. Nawet z otwartymi drzwiami jest grubo ponad 30 stopni. Nie wywietrzy się samo. Może jakby jakoś dodatkowy ruch powietrza wymusiła….

A drzwi na przestrzał masz otwarte? U mnie to wystarcza, chociaż fakt, że jeden bok mam przyklejony do sauny i on się nie nagrzewa od słońca.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 15:26, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Wiaan napisał(a)


Czy przygotowywałaś im ziemię jakoś specjalnie? Na tą chwilę mam miejsce tylko w żwirku, ciekawa jestem czy to będzie im pasować. Mam plany na piwonie w nowej rabacie, ale to dopiero jesienią i tak będzie kora.


Lubią najbardziej podobno ziemię piaszczysto-gliniastą. Dobrze, żeby nie było zastojów wody. Do dołka daję przekompostowany obornik, mieszam z dobrą ziemią. Potem przysypuje ziemią wybraną z dołka pomieszaną z odrobiną lepsiejszej
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 15:29, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
antracyt napisał(a)

A drzwi na przestrzał masz otwarte? U mnie to wystarcza, chociaż fakt, że jeden bok mam przyklejony do sauny i on się nie nagrzewa od słońca.


Tak, na przestrzał. Myślę, że ta jedna strona u przysłonięta daje sporo. U nas szklarnia w zasadzie nie ma momentu od wschodu, kiedy by nie była nasłoneczniona.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 16:38, 06 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Rojodziejowa napisał(a)


Lubią najbardziej podobno ziemię piaszczysto-gliniastą. Dobrze, żeby nie było zastojów wody. Do dołka daję przekompostowany obornik, mieszam z dobrą ziemią. Potem przysypuje ziemią wybraną z dołka pomieszaną z odrobiną lepsiejszej


Taką mam ziemię u siebie Zastojów nie ma, obornik granulowany. Dziekuję Asia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 17:42, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Wiaan napisał(a)


Taką mam ziemię u siebie Zastojów nie ma, obornik granulowany. Dziekuję Asia

Czyli idealnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 19:57, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Leje!!! Na szczęście prognozy się nie sprawdziły Deszczóweczka zapełnia pojemniczki! Bosko


Przypomniałam sobie, że jeszcze przecież jeden dziad mi się marzył brzoskwiniowy... na żywo zachwycił. I trzeba będzie kupić... Grossherzogin Luise.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies