Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Gruszka_na_w... 19:36, 22 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Zakupy zacne. Już sobie wyobrażam jak przebierasz rączkami i nóżkami, żeby to wszystko sadzić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Maly_Bialy_D... 17:06, 24 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Szał wiosenny mnie dopadł kupiłam wreszcie nasiona warzyw, jeszcze z kwiatków na szałwię omszoną się czaję, przed chwilą ścięłam trawy. Tak Haniu przebieram i przebieram i czekam "cierpliwie"
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 18:27, 24 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Mam gorącą prośbę o pomoc !!!
Miałam w planie przesadzić brzozę ( zdjęcia poniżej) omszona aurea, szczepiona, trzyletnia, obok świerka mam zamówione jeszcze dwa świerki i chciałam je posadzić po jednym z każdej strony, bo to jest widok z jednego dużego okna i nie mam jak się zasłonić przed tym niemiłym widokiem w tle. Przeczytałam jednak, że brzozy ciężko znoszą przesadzanie i jestem w pułapce
Drzewa do płotu mają 2 metry, a między sobą 1,5 metra. Proszę o porady jakie rozwiązanie byłoby najlepsze, nie mam pojęcia, czy jest jakiś specjalny wątek, gdzie mogę prosić o radę, dlatego pytam tutaj, póki jeszcze nic nie zmieniłam.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Mirka 18:38, 24 mar 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chodzi o przesadzanie brzóz. Ja bym je przesadzała jak tylko ziemia rozmarznie ,z dużą bryłą ziemi.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Maly_Bialy_D... 18:49, 24 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Dzięki Mirko droga, tak chodzi o tą właśnie brzozę, mam dla niej lepsze miejsce, tylko boję się ją ruszać
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Aurelllia 18:59, 24 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Basiu ja też kiedyś przesadzałam brzozę - tej wielkości właśnie, tylko po prostu wykopałam dużą bryłę korzeniową, no i po przesadzeniu przez cały sezon kontrolowałam wilgotność gleby, żeby nie miała za sucho i bez problemu się przyjęła
Jeśli chodzi o projektowanie u kogoś np rabatki to u mnie cienko z tym, ale Anda z " Doświadczalna bylinowo-różana" świetne pomysły ma
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Maly_Bialy_D... 19:01, 24 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Dzięki Aurelko za podniesienie mnie na duchu, może nie będzie tak źle w takim razie
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Basilikum 19:02, 24 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Basiu ja nie mam za duzego doswiadczenia w przesadzaniu a brzoz to juz calkiem. U mnie tylko w lesie rosna ale mysle, ze teraz wlasnie ziemia taka lepka to dalo by sie z cala bryla wykopac. No i brzozka jeszcze malutka jest.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 19:24, 24 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Wszystkie liściaste najlepiej przesadzać w okresie bezlistnym. Teraz jest ostatni dzwonek. Wykop brzozę najszerzej jak się da, podłóż pod korzenie jakiś worek, żeby ziemia się nie obsypała. W nowy dołek przed wsadzeniem brzozy wlej wiadro wody, zaczekaj aż wsiąknie i dopiero sadź. Znowu podlej. W sezonie podlewaj raz w tygodniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anbu 19:37, 24 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Też przesadzałam duże drzewa (wiśnia, buki płaczące) wszystkie się przyjęły na nowych miejscach. Trzeba wykopać z dużą bryłą i pilnować wilgotności
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies