Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Maly_Bialy_D... 22:20, 24 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Izuś, Haniu, Aniu, przepraszam, że odpowiem zbiorowo, bo piszę na tablecie, a tego nie lubię, bardzo dziękuję za Waszą pomoc, dostosuję się do rad jutro spróbuję wykopać dół w nowym miejscu i zobaczę, czy ziemia już jest głębiej rozmarznięta. Jeśli tak będę przesadzać od razu. Dzisiaj jedynie sprawdzałam na głębokość jednego szpadla i było miękko. Przez te mrozy wszystkie prace się opóźniły, jak u Was wszystkich zapewne. Pozdrawiam serdecznie ☺
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Radziu2013 12:08, 25 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Basiu, a pamiętasz jaka dużą brzozę ja przesadziłem na jesieni?
Powiem ci że zlałem ją tak że woda aż nie chciała wsiąkać...potem była fajna, pochmurna pogoda, od czasu do czasu "siąpiło" i chyba się przyjęła, po zdrapując kawałek skórki widzę że gałązki są zielone i nawet mają pączki listkowe...może z tym przesadzaniem to kolejny mit...nie wiem...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Maly_Bialy_D... 20:16, 25 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Może masz rację Radziu, dobrze, że Twoja się przyjęła, oby moja też. Właśnie ją dzisiaj przesadziłam. Nie było tak źle, system korzeniowy nie rozrósł się jeszcze za bardzo. Spędziłam osiem godzin w ogrodzie i kręgosłup mi pada, nie wiem, jak jutro wysiedzę w pracy Nawet poszłam na wagary i opuściłam zajęcia, pierwszy raz, ale z okazji wiosny chyba mogłam sobie zrobić dzień wagarowicza
Najgorsze było zdejmowanie darni, jeszcze masę metrów do zdjęcia przede mną, muszę to rozłożyć na raty, bo się wykończę, a mąż nie chce mi pomóc Mówi, że on nie chciał ogrodu i taka prawda, to teraz muszę tyrać.
Tworzę nową pofalowaną rabatę przy płocie, przy którym jest trejaż. W te okolice właśnie przesadziłam brzozę, przesadziłam też wierzbę hauro i anabelkę oraz małego ciska. Posadziłam dwa cyprysiki, laurowiśnię, kalinę i ostrokrzew. Zmęczona jestem nieziemsko, ale jaka satysfakcja Ogród niby niewiele się zmienił, ale trochę nabrał dynamiki. Jak dokończę i dosadzę resztę roślin - na pewno będzie już jakoś wyglądać. Nawet zdjęć nie porobiłam. Najbliższe dni ma padać i nie za bardzo będę mieć czas na ogród, więc kręgosłup sobie odpocznie i może zdążą dotrzeć do mnie zamówione rośliny.
Przymocowaliśmy też resztę mat słomianych, mąż się śmieje, że mamy teraz bunkier, ale dla mnie to zdecydowanie więcej prywatności i nie widzę już brzydkich widoków w newralgicznych miejscach. Kiedy już roślinki się rozrosną mata nie będzie potrzebna. Wystarczy, że poczekam kilka lat
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
BasiaLT 21:13, 05 kwi 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Basiu widzę że spóźniłam się z odpowiedzią bo już przesadziłaś brzozę. Uważam że bardzo dobrze zrobiłaś. Teraz tylko dibrze ją podlewaj i będzie dobrze.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Maly_Bialy_D... 22:45, 09 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Basiu brzoza dostaje zielone pąki, więc jest nadzieja
W tym tygodniu wrzucę zdjęcia moich dotychczasowych zmian. Planuję jeszcze w tym roku dokończyć rabatę z boku domu i skończyć brukowaną ścieżkę. Więcej zmian już chyba w tym roku nie będzie. Posadziłam żywopłot, posiadłam nowalijki do skrzyni w warzywniku. Jest cieplutko, wczorajsza burza solidnie podła rośliny. Pąki szykują się na wszystkim do eksplozji zieleni. Jedynie Koreanka ze świąt mi się nie przyjęła i mimo podlewania widzę, że nic z niej nie będzie, lecą igły, zaraz zostanie suchy badyl do spalenia, no szkoda drzewka...
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Wani 08:14, 19 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Basiu "w tym tygodniu" już minęło, czekamy na zdjęcia
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Maly_Bialy_D... 21:08, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
No już się poprawiam
zdjęcia robione pod wieczór, więc nie najlepsze

____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 21:12, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Przód nowa rabata z boku z koreanką z gwiazdki, która wypada...

____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 21:17, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Bok żywopłot i przedłużona rabata pod domem, niebawem przedłużę tam brukowaną ścieżkę:


____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 21:20, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Nowe serbki ( widać, że lawenda się budzi i przezimowały stipy)
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies