Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

BasiaLT 19:24, 16 lut 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zmiana pracy czy poszukiwania nowej to zawsze ogromny stres. Mi też się kiedyś wydawało że nigdy nie zmienię pracy bo kto mnie przyjmie. Okazało się że i bez protekcji i "szerokich pleców" też się da. Kosztowało mnie to masę nauki i nerwów żeby ogarnąć działkę zupełnie mi dotąd nieznaną ale przecież nie święci garnki lepią.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Maly_Bialy_D... 00:52, 17 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Święte słowa Basiu
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 21:50, 20 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Niedawno korzystając z kilkunastostopniowej pogody na plusie byłam w szkółce, kupiłam dwa cyprysiki alumigold, brzozę youngi nieszczepioną, ostrokrzew, kalinę wawrzynowatą, derenia midwinter fire i laurowiśnię wschodnią. Teraz przeczekują mrozy w garażu...
Zamówiłam jeszcze dwa świerki serbskie dla mojego jednego samotnika do towarzystwa oraz dwa średnie cisy. Kiedy pogoda się poprawi jadę je odebrać
Kupiłam więcej maty słomianej, by zasłonić cały tył ogrodu i narożnik z podniesionymi grządkami.
Przez internet zrobiłam też zakupy, które będą wysłane przy stosownej pogodzie.
Zrobię mieszany żywopłot od strony sąsiada z brzydkim widokiem. Roślinki kupiłam małe, bo były tanie, ale za kilka lat z pewnością będą cieszyły moje oczy. Mam nadzieję, że w przyszłości część z tych roślinek uda mi się samodzielnie rozmnożyć.
Kupiłam:
KOLUMNOWY BERBERYS THUNBERGA ERECTA
TAWUŁA VAN HOUTTE'A Spiraea vanhouttei
TAWUŁA SZARA GREFSHEIM SPIRAEA
RÓŻA OKRYWOWA SEA FOAM
PĘCHERZNICA KALINOLISTNA RED BARON
PĘCHERZNICA KALINOLISTNA NUGGET
IRGA ROZESŁANA EICHHOLZ
DEREŃ BIAŁY BATON ROUGE MINBAT
DEREŃ BIAŁY ELEGANTISSIMA
PERUKOWIEC PODOLSKI ROYAL PURPLE
PĘCHERZNICA LUTEUS
ROZCHODNIK OKAZAŁY BRILLANT
ROZCHODNIK CARL SEDUM
TAWUŁA JAPOŃSKA GOLDMOUND
BERBERYS THUNBERGA GREEN CARPET
ŻYWOTNIK BRABANT
ŻYWOTNIK MIKY
ŻYWOTNIK THUJA GLOBOSA AUREA
ŻYWOTNIK ZACHODNI SUNKIST
ŻYWOTNIK SZMARAGD

w tym niektóre po kilka sztuk.

Szykuję sobie małe rewolucje ogrodowe na wiosnę w trzech miejscach ogrodu, które docelowo mają stworzyć osłonę przed niechcianym widokiem
Nie mogę się doczekać i zacieram ręce.

Zaliczyliśmy już grilla w ubiegłą niedzielę, mieliśmy 15 stopni na plusie.
Posprzątałam częściowo ogród po zimie, kupiłam wycinarkę do darni, czy jak to tam się nazywa ( taki okrągły szpadelek) i podziałałam na przednich rabatach, wygląda już trochę ładniej. Sprawiłam sobie też ładną podpórkę do mojej róży wedding piano. Tata mi podaruje kilka krzaczków forsycji.

Czekam z utęsknieniem na wiosnę

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Wani 07:53, 21 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
MBD zawsze się cieszę jak Cię widzę Super że masz plany ogrodowe na wiosnę, jak widzisz u mnie praca u podstaw
Priorytetem jest żywopłot, pewnie pamiętasz że chciałam kiedyś mieszany a kupujemy ostatecznie cisy . Wygląda na to że w ogrodzie potrzebuję prostych rozwiązań bo brakuje mi wiedzy i wyczucia...Ale jestem przekonana że Twój żywopłot będzie piękny
A jak tam z pracą u Ciebie?
Wpadnij kiedyś na FM i pokaż zmiany, bardzo lubię Twój domek
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Basilikum 09:09, 21 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Basiu fajnie, ze jestes
super zakupy zrobilas jak to wszystko posadzisz i rozmnozysz to bedzie pieknie czekam na fotki
pozdrawiam wiosennie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Maly_Bialy_D... 19:25, 21 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Wani miło mi Cię widzieć W domu nic się nie zmienia choć ostatnio znowu zawracam sobie głowę ścianą za narożnikiem w salonie, ale tu nie miejsce na takie rozważania
Twój żywopłot z cisów na pewno będzie pięknym tłem dla późniejszych nasadzeń, lubię te dostojne rośliny i podobają mi się o wiele bardziej od popularnych żywotników
Z pracą wszystko w porządku, dzięki - bardzo jestem zadowolona

Izuś dzięki za odwiedziny, czasem po kryjomu do Ciebie zaglądam, tylko zazwyczaj nie z komputera, a na mniejszych urządzeniach nie lubię pisać

Dziś dokupiłam sobie trzy tawułki japońskie europa
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Basilikum 19:39, 21 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
z tych malych to i ja nie lubie pisac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Maly_Bialy_D... 19:44, 21 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Z tych małych tylko się fajnie ogląda i czyta, kiedy Morfeusz się już zbliża
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
gosika67 20:13, 21 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Basiu nie wytrzymałam i już zajrzałam, zakupy niezłe i plany też. Pamiętaj co Ci kiedyś napisałam na pw, tj.aktualne. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Maly_Bialy_D... 17:33, 22 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Gosiaczku dzięki ja wtedy odpisałam, ie doszło?
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies