Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

wiklasia 21:36, 14 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dla mnie dołowanie rośliny w ziemi tym różni się od przesadzania, że w dołowaniu zostawiam korzenie tak jak są, nie ingeruję w nie, a przy sadzeniu/przesadzaniu to jednak "miziam" te bryłę korzeniową dość istotnie.

miziam - rozplątuję/rozrywam, rozkładam na boki, i tu, na mój babski rozum, roślina musi się trochę wysilić i zacząć ukorzeniać;
przy dołowaniu wydaje mi się, że dalej pozostaje w jako takim uśpieniu bo bryły korzeniowej nie tykam.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
la_estrellita 09:43, 18 lis 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Nadrobiłam . Zdjęcia jesienne widziałam i padłam. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Gutlandia
mrokasia 12:15, 18 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Obejrzałam sobie Twoje jesienne fotki - ślicznie masz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 13:33, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)


Ewa, dzięki za zachwyty nad jesiennym ogrodem, ale muszę spytać czemuż to sądzisz, że kicia wiekowa, hmm? Czyżby dlatego, że...gruba? Nie bójmy się tego słowa wiekowa nie jest ma 6 lat, to chyba po prostu doroslosc

A krzew z cytowanego zdjęcia to trzmielina oskrzydlona

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, umknęło mi. Wiesz co nawet nie to, że grubasek kicia tylko jakoś tak z daleka z tym spuszczonym na dół łebkiem wyglądała na nestorkę
____________________
malgol 13:44, 18 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziewczyny, fajnie że wpadlyscie chociaż wy bo nawet ja już do siebie nie zagladam sezon ogrodowy zakonczylam. Wszystko posprzatalam, trawe skosilam, liście zgrabione...Cieszę się ostatnimi pięknymi widokami jesieni bo wczoraj był pierwszy przymrozek I większość kolorów zbrazowiala. No cóż,taki life

Pozostaje z naleweczka w ręku I pod kocykiem doczekać wiosny
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 13:52, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No ja nie dołuję roślin tylko sadzę w glebę. Nawet dzisiaj (2stopnie) ziemia ciepła, zimy u nas lekkie. Tylko raz mi jeden miskant nie odbił ale kupiony był już zasuszony z wyprzedaży.
____________________
malgol 14:26, 18 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
To fotki sprzed 2 dni.Niestety nic już u mnie nie kwitnie

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:44, 18 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ewa, ja też pierwszy raz dołowałam bo nie miałam miejsca na te nowe trawy.Ale wcześniej gdy od razu sadziłam do gleby ( bo jak mówisz zimy lekkie) tez strat nie miałam.Teraz szkoda mi było ryzykować
Wiklasia, dla mnie ten mechanizm sadzenia/przesadzania i dołowania wyglądał tak samo

ostatnie fotki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 16:52, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ładne masz jeszcze red barony, moje już prawie suszki.
Zachodniopomorskie Tak jak dolnośląskie ( Wrocław) ciepłe to możemy sobie pozwolić na późne sadzenie. Większość tego typu reguł nas nie dotyczy.
____________________
malgol 17:57, 18 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ewa, nie wiem od czego to zależy , ale red barony w donicach to tez już u nnie suszki. A na rabatach właśnie takie kolorowe jeszcze
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies