Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

mrokasia 08:47, 14 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Anula, współczuję Ci, tak się cieszyłaś z tych jarząbków! Mam nadzieję, że uda się zahamować postęp tej zarazy i śś ominie. Trzymam kciuki!
Ostatnio w kilku wątkach przewija się temat różnych chorób drzew. Póki co, objawy i nazwy dla mnie obce i niech tak zostanie! Nie miałam pojęcia, że drzewa mają takie choroby...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 09:46, 14 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anulka, strasznie mi przykro z powodu jarząbków . Obyś dała radę to ogarnąć. Powiem Ci, że te wszystkie choroby coraz bardziej utwierdzają mnie w konieczności stosowania oprysków profilaktycznych. W tym roku robiłam i tfu! tfu! tfu! udało mi się przejść przez sezon bez chorób.
Trzymaj się, kochana!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 09:49, 14 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)
Aniu, bardzo współczuję tej zarazy Jak ona się objawia?


Ewuś, tutaj moja Umbra w wątku o chorobach z diagnozą Mazana

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=302#

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 10:09, 14 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zano, a 'Green Pillar' nie będzie miał mączniaka?


U mnie zaraza ogniowa dopadła wiśnię w sadzie. To duża strata czasu, troski i spodziewanych korzyści z niej.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poppy 11:21, 14 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Na zarazie sie nie znam, ale trzymam kciuki, by nie przeniosla sie na inne drzewa, niech sie juz cholera zadowoli jarzabem i wisnia.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Brzozowadzie... 11:22, 14 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Coś z tą zarazą jest na rzeczy. Jadąc do przedszkola, mijam szpalery jarząbów, z których kilka co najmniej ma, moim zdaniem, tą zarazę, aż boję się, co będzie, jak ktoś tego nie wytnie. Tylko nie bardzo wiem, do kogo to zgłosić? Poszukać spółdzielni na tamtym terenie?
Bardzo Ci współczuję tej wycinki. Nie znoszę takich sytuacji, gdy jest się bezradnym.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 11:23, 14 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)


Ewuś, tutaj moja Umbra w wątku o chorobach z diagnozą Mazana

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=302#


Oj, rzeczywiście ta rana na pniu ciekawie nie wygląda Moje dwa graby w połowie roku zawsze zasychają i nie wiem czy ich nie wywalić, choć na wiosnę sa piękne zieloniutkie...
____________________
Aurelllia 14:16, 14 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zana napisał(a)
Złe wiadomości mam. Mazan zdiagnozował na mojej wiśni Umbra zarazę ogniową. Oznaczałoby to, że moje podejrzenia co do choroby jednego z jarząbków okazałyby się słuszne, z jarząba przeniosło się na Umbrę. Teraz nie mogę sobie darować, że go od razu w pień nie wycięłam. Niewykluczone, że wszystkie moje trzy jarząbki, które się tak pięknie wybarwiły zimą pójdą pod ostrze siekierki. Los Umbry już przesądzony.
Narażone na to dziadostwo są teraz świdośliwy, Nigry, wiśnie ozdobne. Cholerka, a chciałam w przyszłym roku dosadzać m.in. amanogawy, jarząby. A niech to!

Czy ktoś miał doświadczenie z tą zarazą? Proszę o wymianę informacji, doświadczeń itp. Będę wdzięczna. Nie chcę stracić kilku drzewek, a już najbardziej to by mi tych świdośliw było szkoda.


Ojej noooo paskudna ta choroba
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sylwia_slomc... 18:39, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Podobno masz posadzony zywopłot z ostrokrzewu, możesz się podzielić fotkami i opinią na jego temat???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 20:49, 15 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Anulka, dawno Ciebie nie było. No i foteczek
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies