Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 18:57, 16 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Weekend był udany?


No trochę udało się dzisiaj popracować. Wczoraj było u nas zimno, tak więc podjechałam tylko załadować samochód obornikiem.
Dzisiaj zajęłam się cięciem traw. Niby nie mam tego dużo, a trzy godzinki zeszły. Pod sekator poszły trzcinniki, carex montana, carex elata aurea, turzyce palmowe, molinie. Ścięłam kwiatostany miskantom i rozplenicy. Kępy jeszcze zostawiłam. Do ścięcia zostały ponadto hakonechloa i sporobolusy. Zajrzałam do tych hakonek, które mam w donicach przy ławce i dojrzałam świeży kiełek. Tak więc przeżyły. To znaczy jedna raczej przeżyła, bo do drugiej nie zajrzałam.
Em powyciągał karpy po ściętych jarząbkach, resztę spalił.
Udało się jeszcze trochę bylinek powycinać.
Pracy jeszcze multum. Liście dębowe leżą dywanowo na wszystkich rabatach. Dzisiaj niedziela, więc nie wyciągaliśmy odkurzacza.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:12, 16 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A no i seslerie jeszcze ścięłam.

A wczoraj o mało co nie kupiłam oczara Diane. No ale jakoś się powstrzymałam. Bardzo ładny był.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 19:16, 16 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
A co Cię powstrzymało?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 19:20, 16 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No nie wiem gdzie bym go posadziła.
A jak na razie mam zadołowane sześć hortensji, magnolię, dwie fotergille i prunus serrula (od dwóch lat). To chyba wystarczy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
antracyt 19:24, 16 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Dobre
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zana 19:29, 16 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zuza mam zbytu duży apetyt w stosunku do mocy przerobowych
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
antracyt 19:31, 16 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Skąd ja to znam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 19:32, 16 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zana napisał(a)
A wczoraj o mało co nie kupiłam oczara Diane. No ale jakoś się powstrzymałam. Bardzo ładny był.


Zana napisał(a)
No nie wiem gdzie bym go posadziła.
A jak na razie mam zadołowane sześć hortensji, magnolię, dwie fotergille i prunus serrula (od dwóch lat). To chyba wystarczy.


No nie wiem, no nie wiem...
Takie powstrzymywanie się to może zaszkodzić na różne takie tam...
Jakby sobie Dianka w donicy posiedziała ze dwa lata, to wiesz, jaka byłaby ładna, wyrośnięta...?
Te zadołowane teraz wsadzisz i co będziesz miała w zapasie? no co?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:34, 16 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Też już nie uczestniczę w dyskusjach zakupowych. Czasem mi żal, że ten etap już za mną.Ale zdecydowanie lepiej śpię. Już nie majaczę o układzie rabat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 19:39, 16 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Aniu, w sobotę też się powstrzymałam od wyjścia do ogrodu. Było okropnie. Dziś to co innego. Ja też cięłam trawy. Jeszcze dwa tygodnie i może skończę
Obornika nie zamawiałaś u tego pana co ci dałam namiary? Bo właśnie się zastanawiam czy nie zadzwonić do niego bo mi się zapasy kończą.
A Dianę gdzie wypatrzyłaś? Ja czyszcząc rabaty właśnie się zastanawiałam że jakoś łyso mam i muszę dokupić jakiś krzew do półcienia. Nie mam pojęcia co. Może dereń.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies