Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Johanka77 10:45, 08 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kocham Twojom nowom rabatem ♥️
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gosiek33 11:34, 08 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Patrzę, czytam i czekam do czego to wszystko doprowadzi?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:14, 08 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Asia znasz mnie Twoje "chyba" też wiele mówi
Na zdjęciu wygląda to dobrze. I z tej perspektywy. Mnie troszkę szkoda, że taki cudny klasyk zawędrował pod zaplecze gospodarcze zamiast być na widoku. Już na taras bym ją teraz postawiła lub pod tuję przy furtce. Ale znając twoje poczucie symetrii to kiedyś ta donica albo dostanie inne tło albo przewędruje w inne miejsce. Kwestia obsadzenia, czasu i dostępności mniejszych sztuk dlatego jeżeli w tej chwili ci to odpowiada to tu powinna stać. U mnie też wszystko wędruje po ogrodzie, donice, rośliny, drzewa... Ogród nigdy nie jest wersją skończoną.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 13:13, 08 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)


Jeju Asia, mam jakieś zwidy, spojrzałam na zdjęcie i myślę, czemu ty krzyż masz przed furtką... a to drzewko jest. Chyba niedobrze ze mną. Muszę się chyba jakoś wyspać (tylko jak???).


Moja mama byłaby za
A drzewko, to dąbik green dwarf, który mi Iwonka wypatrzyła w zeszłym roku i bardzo dobrze rośnie

Roocika napisał(a)
Nowa rabata wygląda, jakby już tam dawno była ładnie się komponuje razem z resztą.


dziękuję
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:18, 08 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Asia znasz mnie Twoje "chyba" też wiele mówi
Na zdjęciu wygląda to dobrze. I z tej perspektywy. Mnie troszkę szkoda, że taki cudny klasyk zawędrował pod zaplecze gospodarcze zamiast być na widoku. Już na taras bym ją teraz postawiła lub pod tuję przy furtce. Ale znając twoje poczucie symetrii to kiedyś ta donica albo dostanie inne tło albo przewędruje w inne miejsce. Kwestia obsadzenia, czasu i dostępności mniejszych sztuk dlatego jeżeli w tej chwili ci to odpowiada to tu powinna stać. U mnie też wszystko wędruje po ogrodzie, donice, rośliny, drzewa... Ogród nigdy nie jest wersją skończoną.


Jak my się dobrze rozumiemy

Na zdjęciach to on wygląda jak schowany w ciemnym kąciku, ale to wbrew pozorom uczęszczane miejsce i od strony furtki dobrze widoczne.
U mnie też rośliny jeżdżą po różnych miejscówkach jak na kółkach, ale coś czuję, że jak nawalę do tej donicy ziemi, to nieprędko ją ruszę.

W okolice tarasu ta donica mi zupełni nie pasuje - przynajmniej dopóki jest tutaj dużo cegły i cegłopodobnych kolorów. Za to te okrągłe donice bardzo dobrze tu wyglądają.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:22, 08 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Asia, powiem Ci, że rabata pod świerkami po zrobieniu tych tarasów to zupełnie inna jakość jest! Świetnie to wyszło!!! A leśna bardzo smakowita . W ogóle jakoś tak szybko osiągnęłaś ten busz .


Dziękuję. Nowa rabata od strony ścieżki też mi się bardzo podoba. Od strony domu już ją poprawiłam zgodnie z sugestiami Iwonki, a jeszcze widzę, że to i owo trzeba przesunąć. Nie mogę się oduczyć sadzenia z większymi odstępami i po chwili wszystko na siebie włazi.

Johanka77 napisał(a)
Kocham Twojom nowom rabatem ♥️




Gosiek33 napisał(a)
Patrzę, czytam i czekam do czego to wszystko doprowadzi?


Do kolejnego bałaganu oczywiście Cóż innego u mnie mogłoby być?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:24, 08 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
antracyt napisał(a)
Nowa tarasowa bardzo dobrze wygląda, nigdzie bajzel nie jest widoczny


Bo nasadzenia świeżutkie. Ale już podejrzewam, że zawilce zaczną się rozpychać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 14:38, 08 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No tu jak zwykle- pomysły nietuzinkowe wcielane w życie i śladem Makadamiowych donic- szlak co najmniej pieszych wędrówek można wyznaczyć

Donice świetne, dajże namiar- pewnie, jak cenę zobaczę, to mój zapał się ostudzi, ale dopóki nie wiem, to cały czas o nich myślę
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Johanka77 15:06, 08 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Asia znasz mnie Twoje "chyba" też wiele mówi
Na zdjęciu wygląda to dobrze. I z tej perspektywy. Mnie troszkę szkoda, że taki cudny klasyk zawędrował pod zaplecze gospodarcze zamiast być na widoku. Już na taras bym ją teraz postawiła lub pod tuję przy furtce. Ale znając twoje poczucie symetrii to kiedyś ta donica albo dostanie inne tło albo przewędruje w inne miejsce. Kwestia obsadzenia, czasu i dostępności mniejszych sztuk dlatego jeżeli w tej chwili ci to odpowiada to tu powinna stać. U mnie też wszystko wędruje po ogrodzie, donice, rośliny, drzewa... Ogród nigdy nie jest wersją skończoną.


Amen.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 15:37, 08 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Katafalki wyszly zarabiscie. Mnie sie podoba wersja z donica schowana, obsadzona czyms jasniejszym wcale nie zginie. Druga wersja, ktora do mnie przemawiala to dwie przy ławkach cofniete. Mam ten sam problem z gestym obsadzaniem, stad na niektorych rabatach przejscia nie ma ale i chwastow nie widac, bo ze sa to jestem na stowe pewna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies