Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 19:45, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anbu napisał(a)

Asiu co to za hosta w tle?


Wydaje mi się, że wsadziłam tam "sum and substance" ale pewności nie mam.
Nie przypomnina tych ze zdjęć. Chociaż w sumie: na zdjęciach też każda inna

W każdym razie: ta moja ma fajne, mocno karbowane liście
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 19:48, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


Tym niemniej - jakieś tam mają. A te nie chcą mieć. Kupiłam jeszcze jedną malutką hostę - popo, posadziłam w innym miejscu i zobaczymy, co z niej będzie.

Czyli Elin jednak do słońca - niedobrze



Nie w słońcu nie posadziłam, raczej słońca ma więcej niż poprzednio ale przewaga jasnego cienia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 20:26, 26 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
makadamia napisał(a)


Parzydła trochę krótko kwitną, ale to jedyne byliny do cienia tak wysokie i tak obficie kwitnące







Ale tak ogólnie, to same kłopoty:
narcyzy bardzo słabo mi kwitły, jak zaczęłam przekopywać rabatę to okazało się, że połowa tych starszych cebul jest po prostu pusta w środku. Nie zgniła, nie nadgryziona, tylko pusta - nie wiadomo czemu.


Ej do cienia z tej wysokości to jeszcze świecznice i smotrawy też fajne i języczki.
Jak nic mucha narcyzowa tak mi się wydaje.
Edit. O naparstnicach i orlikach zapomniałam U mnie mam orliki co takie wysokie jak parzydła, te w podwórku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 20:35, 26 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No proszę jak ładnie dumna jestem z bycia chrzestną tak cudnego dąbczaka

A jak piętrowe kwaterki?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 21:00, 26 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
No właśnie, a gdzie zdjęcia z kwaterek?

Piszesz Asiu o Elin. U mnie rosną pod lasem, nie mają tam słońca tylko taki półcień w ciągu dnia a po 15 gasimy światło. Wyglądają super
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:14, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Twoja nieobecność na wątku jest usprawiedliwiona. Świetne artykuły napisałaś na blogu. Mimo funkcjonowania na oparkach energii życiowej, nie mogłam sobie odmówić lektury.
Bałagan jest wpisany w naturę rabat trawiasto- bylinowych. Trzeba zaakceptować. Żadne inne rabaty nie są tak zależne od ilości słońca i opadów. Ich wygląd w danym sezonie jest kompletnie nieprzewidywalny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 21:15, 26 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Asiu! Ty widzę i tak częściej bywasz ode mnie na forum, więc nie jest tak źle z zaniedbywaniem wątku...

Pięknie ten deszcz zadbał o trawnik w takim razie, bo jest naprawdę dywanowy!

W zeszlym roku posadziłam parzydło, ale baaardzo marniutko z nim - muszę obadać, co jest grane - o kwiatach nie marzę, ledwo chyba zipie. Może na tę suchość z poczatku sezonu jeszcze za słabo było ukorzenione?

Też chętnie zobaczę nowe foty kwaterek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 21:29, 26 cze 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
No miałam pisać to co Gruszka , na blogu do poczytania dużo dobrego.
Ogród pięknie się prezentuje ja to uwielbiam taki" bałagan" a tak zapodany to już wzdech.
makadamia 22:50, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ej do cienia z tej wysokości to jeszcze świecznice i smotrawy też fajne i języczki.
Jak nic mucha narcyzowa tak mi się wydaje.
Edit. O naparstnicach i orlikach zapomniałam U mnie mam orliki co takie wysokie jak parzydła, te w podwórku


o smotrawie nigdy w życiu nie slyszałam.
świecznice to jednak inny kaliber.

no i właśnie ja też chciałam właśnie takie orliki ale jakoś mnie nie lubią..

mucha powiadasz/...


Gosiek33 napisał(a)



Nie w słońcu nie posadziłam, raczej słońca ma więcej niż poprzednio ale przewaga jasnego cienia


to i ja będę takiej miejscówki szukać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:55, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)

W zeszlym roku posadziłam parzydło, ale baaardzo marniutko z nim - muszę obadać, co jest grane - o kwiatach nie marzę, ledwo chyba zipie. Może na tę suchość z poczatku sezonu jeszcze za słabo było ukorzenione?

Też chętnie zobaczę nowe foty kwaterek


mogło tak być. kwaterki muszę trochę obfotografować

kwartet napisał(a)

Ogród pięknie się prezentuje ja to uwielbiam taki" bałagan" a tak zapodany to już wzdech.


Aniu - znając Twoje precyzyjnie omyślone rabatki - co Ty opowiadasz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies