Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:57, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
No tu jak zwykle- pomysły nietuzinkowe wcielane w życie i śladem Makadamiowych donic- szlak co najmniej pieszych wędrówek można wyznaczyć

Donice świetne, dajże namiar- pewnie, jak cenę zobaczę, to mój zapał się ostudzi, ale dopóki nie wiem, to cały czas o nich myślę


To prawda - ceny podnoszą włosy na głowie. Jedna donica to jeszcze pół biedy, ale przecież nikt nie kupuje jednej, prawda? A do tego podstawki są nieproporcjonalnie drogie, czego już zupełnie nie rozumiem

Johanka77 napisał(a)


Amen.


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Catalinasdiary 15:24, 26 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Rabaty rabatami, ale trawnik wymiata
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
antracyt 15:44, 26 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
makadamia napisał(a)
Cześć dziewczyny, z podkulonym ogonem wracam do własnego wątku wiedząc, że strasznie go zaniedbałam i czeka mnie bura

Ale po pierwsze: pochłonęły mnie inne sprawy i na wątek już mi po prostu nie starcza czasu

a po drugie: nie robię szerokich kadrów, tylko same zbliżenia kwiatków, bo wszędzie mam albo bałagan, albo niedojrzałe nasadzenia. A kwiatki ciągle wrzucać to nuda

No ale coś tam dla Was wybrałam:

na tej rabacie ciągle bałagan:

miałam ją przerobić na wiosnę, ale zajęłam się katafalkiem a teraz już za późno. Poza tym, chyba nie ma wielkiego sensu przesuwanie tych słońcolubnych roślin z miejsca na miejsce, skoro za chwilę ta rabata zrobi się cienista i tak trzeba będzie zrobić tam zupełnie inny zestaw, no nie?
W kazdym razie: kocimiętki potwory znowu zjadły pół rabaty:



Ta rabata jest bardzo w moim stylu straszna ze mnie bałaganiara ogrodowa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 15:46, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Bardzo ładne widoki Ja tam lubię te nudne zbliżenia kfiotków
Elin u nas jest w sektorze roślin do cienia i półcienia i tak tez ją sadzimy. Jednak na słońcu przy odpowiedniej wilgotności też daje radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 15:49, 26 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Oj kochana ale ty opowiadasz... tyle pieknych fotek i gdzie niby ten bałagan
Ty chyba bałaganu nie widziałaś
U mnie to jest problem z kadrowanie... bo albo porzucona niebieska rura...albo deski albo jakaś płachta...albo owca
I dopiero jest ciężko foty robic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 15:55, 26 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Rabatka z dąbkiem - dzieckiem chrzestnym Inki - bardzo mi się podoba:
[img size=640x427
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/207/2070344/original.JPG[/img]


Mnie też
Parzydła cudne, jarzmianki mi wpadły w oko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 18:27, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)

Mnie też
Parzydła cudne, jarzmianki mi wpadły w oko


Parzydła trochę krótko kwitną, ale to jedyne byliny do cienia tak wysokie i tak obficie kwitnące

Kasya napisał(a)
Oj kochające ty opowiadasz... tyle pieknych fotek i gdxie niby ten bałagan
Ty chyba bałaganu nie widziałaś
U mnie to jest problem z kadrowanie... bo albo porzucona niebieska rura...albo deski albo jakaś płachta...albo owca
I dopiero jest ciężko foty robic

A u mnie to jak? Jeden dom, drugi dom, stary mur, samochód sąsiadów, samochód nasz, ulica - też nie jest łatwo

Anda napisał(a)
Bardzo ładne widoki Ja tam lubię te nudne zbliżenia kfiotków
Elin u nas jest w sektorze roślin do cienia i półcienia i tak tez ją sadzimy. Jednak na słońcu przy odpowiedniej wilgotności też daje radę.


O, i to by mi odpowiadało. Rośliny do cienia mają zupełnie inne kwiaty, inną proporcję "masy zielonej do kwiatu" i ta rutewka zdecydowanie mi do cienia pasuje

antracyt napisał(a)

Ta rabata jest bardzo w moim stylu straszna ze mnie bałaganiara ogrodowa


Ja jednak dojrzewam do większego porządku

Catalinasdiary napisał(a)
Rabaty rabatami, ale trawnik wymiata


To fakt
Mogę to przyznać, bo to zasługa deszczowej pogody, a nie moja

Ale tak ogólnie, to same kłopoty:
narcyzy bardzo słabo mi kwitły, jak zaczęłam przekopywać rabatę to okazało się, że połowa tych starszych cebul jest po prostu pusta w środku. Nie zgniła, nie nadgryziona, tylko pusta - nie wiadomo czemu.

Pod belkami mrówki naatychmiast sobie wypatrzyły miejscówkę - na całej długości i pod rodkiem widzę mrowiska.
Caradonna słabo mi przyrasta, jedna kruszyna nie wiedzieć czemu straciła chęć do życia, jeżówki mi wypadły, orliki nie chciały kwitnąć...
Czyli ogólnie jedna wielka nędza;D
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 19:00, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
myszki to małe zwierzątka i małe uszka mają, nie narzekaj


Elin lepiej rośnie mi gdy wyciagnęłam ją spod sosen i teraz słońca ma więcej, tylko o podlewaniu pamiętać muszę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anbu 19:34, 26 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
makadamia napisał(a)




Asiu co to za hosta w tle?
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 19:43, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
myszki to małe zwierzątka i małe uszka mają, nie narzekaj


Elin lepiej rośnie mi gdy wyciagnęłam ją spod sosen i teraz słońca ma więcej, tylko o podlewaniu pamiętać muszę


Tym niemniej - jakieś tam mają. A te nie chcą mieć. Kupiłam jeszcze jedną malutką hostę - popo, posadziłam w innym miejscu i zobaczymy, co z niej będzie.

Czyli Elin jednak do słońca - niedobrze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies