Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Pszczelarnia 20:43, 04 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alleluja, poszło do przodu! I kominek awansował. Fajnie jest. Ogród dopełniony. Pod lipami - jak rośliny się dobrze zakorzenią, to choć powoli rosną, będą trwałe. Wzbogacanie gleby zawsze potrzebne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia1980 08:09, 08 paź 2020


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
makadamia napisał(a)




. Ile lat rośnie u Ciebie ta brunera? Piękna jest, kupiłam sobie 3 szt .
____________________
Moja Sielanka
Pszczelarnia 22:15, 08 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dobry wpis o proporcjach w ogrodzie (nadrabiam). Asia, podejście architekta w działaniach ogrodowych to talent!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 17:34, 09 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Dobry wpis o proporcjach w ogrodzie (nadrabiam). Asia, podejście architekta w działaniach ogrodowych to talent!


widziałam Cię

Pszczelarnia napisał(a)
Alleluja, poszło do przodu! I kominek awansował. Fajnie jest. Ogród dopełniony. Pod lipami - jak rośliny się dobrze zakorzenią, to choć powoli rosną, będą trwałe. Wzbogacanie gleby zawsze potrzebne.


Bardziej niż sądziłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 17:44, 09 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia1980 napisał(a)
. Ile lat rośnie u Ciebie ta brunera? Piękna jest, kupiłam sobie 3 szt .


Chyba ze 2-3 lata. Ale tak wygląda dopiero w tym roku, jak ją wsadziłam w mieszankę kompostu, obornika i gliny.

Okazuje się, że rośliny nie dlatego tak wolno rosną, bo tak lubią, tylko dlatego, że pod drzewami mają takie fatalne warunki!

Muszę naprawdę dużo więcej nawozić i podlewać pod lipami: derenie są rzadkie i bez życia, parzydła i jarzmianki szybko podeschły, a sadzonki bodziszka nie zwiększyły się ani o cal przez całe lato.
Lipa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 17:53, 09 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Katte napisał(a)
Macham niedzielnie
Dziś dzień zadumy, chciałabym abys mnie utwierdziła lub odlekla od pomysłu.
Od ulicy przy siatce myślę nad posadzeniem derenia Elegantissima?
Drzew raczej nie ma sensu, bo sąsiad ma u siebie blisko świerki i jakąś Śliwę. Ogrodzenie stare i powyginane trzeba je jakoś zasłonić.
Sąsiad nie miał ochoty wymienić na nowe, tylko je poprawił i zostało :-/
Jako srodkowe piętro, była też debata nad wysokimi trawami ozdobnymi.
Jeśli nie dereń.
Co sądzisz

Tak wogóle ogrodzenie też mam 2D
JEST EKSTRA, samo w sobie robi robotę


Mnie też się podoba to 2D - bardziej niż 3D, które nie wiem czemu są bardziej popularne

A masz miejsce na tego derenia?
Nie wiem, same trawy jako zasłona czegokolwiek mnie nie przekonują. Od marca do czerwca ich nie ma. Zawsze wolę dać najpierw krzewy, a dopiero potem trawy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Johanka77 20:55, 09 paź 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)
druga strona nowej rabaty też rośnie w siłę. zgodnie z tym, co Iwonka powiedziała - nasadziłam za ciasno i już się zastanawiam, co stąd zabrać





Oooo! Dżiiizaaasss!!! Jakie soczystości!
Pięknie się u Ciebie Asia zmienia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Katte 09:04, 10 paź 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
makadamia napisał(a)


Mnie też się podoba to 2D - bardziej niż 3D, które nie wiem czemu są bardziej popularne

A masz miejsce na tego derenia?
Nie wiem, same trawy jako zasłona czegokolwiek mnie nie przekonują. Od marca do czerwca ich nie ma. Zawsze wolę dać najpierw krzewy, a dopiero potem trawy.

3D Jest duuuużo tańsze ale 2D jest nie do sforsowania, planuję dużego psa - nie mogę mieć lekkiego ogrodzenia hehe.

Dereń
Heh ostatecznie kupiłam IVORY Halo, mam ciekawą koncepcję zgapioną z ogrodu kilka kilometrów ode mnie.

Mam bardzo długi podjazd 30m od ulicy - działka wąska, do tego linie od wysokiego napięcia.

Myślałam też o Cisie, na tył a przed nim IVORY.
Rabata 15m długa 5 m szeroka.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Tamaryszek 11:11, 02 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Z przyjemnością czytałam o zmianach u Ciebie (i drodze do nich), cieszę się, że tyle rzeczy udało Ci się zrealizować. Belki piękne! Niby nie nowina, ale za każdym razem mnie zaskakuje, jak wspaniale łączą się z ogrodem. Błyskawicznie Ci to wszystko zarosło!
Kominek fajnie wygląda odnowiony. Może nie doczytałam, ale jakie masz wobec niego plany? Czy ma być po prostu tłem dla rabaty? Na tym ostatnim zdjęciu wygląda na taki...niewykorzystany.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
adewzuol 11:45, 02 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Witaj Asiu,
Ty masz takie super pomysły, może coś podpowiesz u mnie na str. 89

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6586-w-piaskownicy?page=89

Z góry dziękuję
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies