Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:49, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
z istotnych zmian ogrodowych:

alleluja - mam nowe ogrodzenie
zniknęła paskudna wiklina, pojawiły się przęsła, w związku z tym nasz ogród widać w całości z ulicy. jak nas już będzie stać, to kupimy siatkę cieniującą.
zgodnie z planem, na skosie za lipą został postawiony murek, który fajnie wygląda. na innej karcie mam lepsze zdjęcia, muszę poszukać


naprawiłam także (rękami fachowca) popękany kominek. zostałam jednak ukarana za lenistwo, bo nie chciało mi się dokładnie sprawdzać koloru, kupiłam farbę "na oko" i okazało się że zły odcień. muszę kupić barwnik, zmieszać i pomalować drugą warstwę. pewnie do wiosny się zbiorę...




kompozycja w donicach jest beznadziejna. w tych bocznych donicach kulki bukszpanowe lepiej będą wyglądać. teraz rośnie tam brzoza "golden treasure" ale jakoś marnie wygląda. na rabacie też niespecjalnie. Ciekawe, czy u Agatki Brzozowej lepiej się sprawuje.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:52, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
druga strona nowej rabaty też rośnie w siłę. zgodnie z tym, co Iwonka powiedziała - nasadziłam za ciasno i już się zastanawiam, co stąd zabrać



jarzmianka roma ciągle kwitnie!


a tu zagadka: ktoś wie, co za kosmita mi wyrósł?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:00, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
, biorąc pod uwagę, że chyba przez całe wakacje żadnych zdjęć nie wrzucałam, to faktycznie trafiłaś

ja tęsknię też, ale no nie mam kiedy na ogrodowisko wejść na dłużej. ciągle coś innego...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 15:01, 22 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Aska przepieknie, te cienistosci
moją Golden Treasure rok temu przesadzalam dwa razy, odchorowala mocno, ściełam jakies 10 cm od ziemi i w tym roku ładnie sie bujnela. W zasadzie rosnie pod sama rynna i miala bardzo duzo wilgoci. Moze tej twojej jest za sucho, straszny pijus z niej. u mnie jarzmianki maja juz 3 kwitnienie, wszystkie poscinalam i zaskoczyly kwieciem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 15:01, 22 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zdjęcia pikne, a ten kosmita to mądziak malinowiec
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
makadamia 15:02, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ano właśnie - jak normalne brzozy rosną u nas na piachu, to myślałam że i ta sobie poradzi. ale jak ona potrzebuje dużo wody, to lipa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 15:05, 22 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)




a tu zagadka: ktoś wie, co za kosmita mi wyrósł?


Ogród zacny

ale to to..dziwne yyyy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 15:05, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jolanka napisał(a)
Zdjęcia pikne, a ten kosmita to mądziak malinowiec


no proszę! wyguglowałam go sobie i mam sprzeczne informacje: raz piszą, że rzadki gatunek i do niedawna był pod ochroną, a gdzie indziej - że to obcy gatunek i inwazyjny.

i nie wiem czy go mam wyrzucać czym prędzej, czy nie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 15:09, 22 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
no niestety na to mi wyglada, ze masz je z lekka przesuszone, u mnie bylo sporo opadow i rabata pod rynna jest nieustannie zalewana, tworzy sie tam bajorko(dosc szybko wsiaka) ale zawsze jest mokro, stad rosna tam miniaturowe choiny poduchy, wierzba Hakuro, Hortensja kosmata i brzoza Golden Treasure. wszystko podsadzone dzwonkami poszarskiego. Hakuro robi swietny cien hortce, choinom i goldence. ale jak lopatke wbijam to tam zawsze mlaska.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:10, 22 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
makadamia napisał(a)


no proszę! wyguglowałam go sobie i mam sprzeczne informacje: raz piszą, że rzadki gatunek i do niedawna był pod ochroną, a gdzie indziej - że to obcy gatunek i inwazyjny.

i nie wiem czy go mam wyrzucać czym prędzej, czy nie
ponoc smierdzi zgnila kapucha a wyglad doroslego grzybka przypomina meski narzad zostaw ku edukacji
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies