Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

MartaKozak 12:07, 15 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Hej, przyszlam do ciebie od Kasi, pokaz co kupilas w ogrodniczym
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 12:08, 15 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Przetacznik sliczniasty
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
malgol 12:11, 15 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przetacznik rosnie oczywiście w słońcu, prawda?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
makadamia 12:15, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
I to było na tyle dobrych wiadomości.
Teraz złe, których niestety jest dużo więcej:
łubinów nie popryskałam na czas i całkiem padły
dziura na pół rabaty straszy; widzę, że jakieś nowe listki puszczają - ściąć to stare do imentu?
przy okazji przytnę tą rogownicę

rutewka delawaya ciągle jakoś nie chce się pokazać - zamiast chmurki drobnych kwiatków - jakieś pojedyncze sztuki, których w ogóle nie widać
do tego zaczynają jej żółknąć liście

a dodam, że jest jedną z lepiej podlewanych roślin - tylko miskanty dostają więcej

obok niej, ten wysoki, rośnie przetacznikowiec (chyba - przetaczniki aż tak wysokie nie rosną); mam do niego ambiwalentne uczucia: fajnie, że taki wysoki, długo kwitnie, ale jakoś ciągle taki "chudy" jest, nijak nie chce przybrać na masie (a mam go już parę lat) i do tego się pokłada; może dokupić parę sztuk i cieszyć się, że chociaż jedna roślina mi się nie rozłazi po rabacie?, bo tu nawet dzielić nie bardzo jest co
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:22, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tutaj Toszki koniecznie potrzebuję:

Toszko, z pięciu tawuł anthony waterer jedna sięjakoś dziwnie zachowuje: pojedyncze listki (gałązki) ma żółtego koloru i jest wyraźnie do tyłu ze wzrostem i kwitnięciem w stosunku do pozostałych.
Wirus jakiś czy co?
W razie czego - zastępstwo dla niej już kupiłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:32, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tawułki chińskie vision in red w tym roku zupełnie nie chcą kwitnąć. ani trochę. podlewam je całkiem przyzwoicie wodą i gnojówką, a one ani drgną
przesadziłam je w żyźniejszy dołek i czekam

ten wielki chwast za nimi to chyba gipsówka, która ani razu mi nie zakwitła. W zeszłym roku ją wywaliłam, ale odbiła od korzenia i znowu straszy

tutaj mam drugą tawułkę - vision in white - i ta na szczęście nie foszy się jak tamta:


tutaj od frontu rosną
bodziszek korzeniasty
tawułka
hakone all gold
parzydło leśne

w miarę wzrostu roślin, bodziszek będzie znikał, a pozostałe poletka będą się powiększały - ale idzie to wolniej niż się spodziewałam a "zasługę" ponosi lipa; nie wiem czy widzicie, ale dosłownie wszystkie rośliny, im bliżej pnia, tym marniejsze. a parzydła to w ogóle jak bracia daltonowie wyglądają
tylko hostom nic nie przeszkadza:
tutaj też wszystko dopiero nabiera masy: silver sceptre, orliki, paprocie, derenie, ciemierniki...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:36, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na koniec mogę się pochwalić małą kwaśną: przycięte kiścienie bardzo zgrabnie wyglądają, pieris i klon zaskakująco dobrze dają sobie radę:

z tyłu mordor do ogarnięcia

pokazałabym jeszcze rabatkę przy podjeździe, absolutnie nieogrodowiskową, bo na 40 cm udało mi się zrobić busz z samych wysokich bylin ale rozpadający się i łuszczący mur nie pozwala zrobić żadnego przyzwoitego ujęcia:/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 12:40, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Widzę że nic mnie nie wspomożecie w dylematach "jaką trawę posiać"
W takim razie doradźcie chociaż, czy są jakieś trawy, które nie wymagają ścięcia na wiosnę? Bo marzą mi się falujące łany śmiałka, prosa, trzcinnika - ale je wszystkie trzeba na wiosnę ściąć. A tu ni ma jak. Jak rozwiązać ten problem?


Ja chcę siać z mikrokoniczyną to Tobie doradzę tak samo hahah

A te odmiany seslerii, czytałam, że one zimozielone i niekoniecznie trzeba je ścinać? Niestety nie wiem jak w praktyce, bo żadnej nie mam. Tylko czytałam o nich i myślałam...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 13:26, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Ja się na trawie nie znam, nie umiem nic powiedzieć o tych mieszankach,która lepsza...
Z ozdobnymi nie mam za dużego doświadczenia ale seslerii jesiennej nie cięłam wcale po zimie, bo cały czas wyglądała dobrze a teraz jest boska .


Ale ona jak carexy wygląda? W sensie- że bardziej ozdobna z liścia niż z kwiatów? A mnie właśnie zależy na tych, co piękne pióropusze mają
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malgol 13:28, 15 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A to chyba się tak nie da...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies