Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Brzozowadzie... 17:21, 15 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)



nawet nieźle się zgrał z lawendą ale kurczę blade, jakoś straciłam do niego serce w tym roku

Asia, dlaczego straciłaś do niego serce? Pięknie go tu masz wkomponowanego w tą rabatę. Nawet pomyślałam, czy by nie nabyć... Co to za piękna cieniutka trawka? No pięknie.
W trawach nie pomogę, niestety. Chyba Sylwia i Ewa mają spore doświadczenie, Ich bym pytała.
Buźka.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Johanka77 23:00, 15 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale fajny nowy projekt!
Kibicuję mocno!

Pomysł łąki z trawą bardzo mi leży. Taka romantyczna kraina...

A o co kamon z tym tarasem? Że chyba jest...? Nie wiesz, czy jest?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:26, 16 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
makadamia napisał(a)


Ale ona jak carexy wygląda? W sensie- że bardziej ozdobna z liścia niż z kwiatów? A mnie właśnie zależy na tych, co piękne pióropusze mają


Jeśli miejsce jest słoneczne, to sprawdzi się owsica wieczniezielona (owies wiecznie żywy- występuje w sprzedaży jako obupłciowiec). Lubi suche stanowiska, bez wymagań w postaci nawadniania. Kwiatostan ma trochę podobny do śmiałka, luźny. Liście sztywne, w kolorze podobnym do kostrzewy.

Krwista żurawka u mnie też w części się pokłada. Wokół lipy posadź kółeczko funkii skoro chcą tam rosnąć. Łubiny można przyciąć, odbiją.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 18:44, 17 cze 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asia, najmniej wymagający z wysokich, kwitnących traw jest trzcinnik. Najszybciej startuje i jeśli masz problem z przycięciem na wiosnę to spokojnie możesz go obciąć już na jesień. To nasz rodzima trawa więc nie ma problemu z zimowaniem. Znosi suszę ale potrzebuje żyznego podłoża ( z tym myślę, że nie ma problemu bo można przygotować dobroci ). Tylko trzeba pamiętać, że niektóre odmiany trzcinnika szybko łapią rdzę ale i na to mam już skuteczny sposób od Mazana.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
makadamia 07:16, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
polinka napisał(a)
Asia, najmniej wymagający z wysokich, kwitnących traw jest trzcinnik. Najszybciej startuje i jeśli masz problem z przycięciem na wiosnę to spokojnie możesz go obciąć już na jesień. To nasz rodzima trawa więc nie ma problemu z zimowaniem. Znosi suszę ale potrzebuje żyznego podłoża ( z tym myślę, że nie ma problemu bo można przygotować dobroci ). Tylko trzeba pamiętać, że niektóre odmiany trzcinnika szybko łapią rdzę ale i na to mam już skuteczny sposób od Mazana.



Wiesz co Polinko, chyba tego trzcinnika wezmę do swojego ogródka zamiast tych miskantów, które mnie denerwują
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:16, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jeśli miejsce jest słoneczne, to sprawdzi się owsica wieczniezielona (owies wiecznie żywy- występuje w sprzedaży jako obupłciowiec). Lubi suche stanowiska, bez wymagań w postaci nawadniania. Kwiatostan ma trochę podobny do śmiałka, luźny. Liście sztywne, w kolorze podobnym do kostrzewy.

Krwista żurawka u mnie też w części się pokłada. Wokół lipy posadź kółeczko funkii skoro chcą tam rosnąć. Łubiny można przyciąć, odbiją.



Ooo, dziękuję Haniu - jak zwykle niezawodna jesteś
Będę szukać i trzcinnika i owsicy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:19, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Johanka77 napisał(a)
Ale fajny nowy projekt!
Kibicuję mocno!

Pomysł łąki z trawą bardzo mi leży. Taka romantyczna kraina...

A o co kamon z tym tarasem? Że chyba jest...? Nie wiesz, czy jest?


Jest, jest, tylko że go nie widziałam, więc dla mnie tak jakby go nie było.
Kot schrodingera
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:21, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Asia, dlaczego straciłaś do niego serce? Pięknie go tu masz wkomponowanego w tą rabatę. Nawet pomyślałam, czy by nie nabyć... Co to za piękna cieniutka trawka? No pięknie.
W trawach nie pomogę, niestety. Chyba Sylwia i Ewa mają spore doświadczenie, Ich bym pytała.
Buźka.


No co to za trawka mogłaby być? Przecież wiadomo że stipa
W tym roku mi się nie rozkłada

Ten przetacznik jednak się pokłada i w środku kępy robi się takie "gniazdo". Na samym froncie trochę kiepsko to wygląda
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:22, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No dobra, pomyślicie żem durna ale trudno
Wyobraźcie sobie, że dopiero w sobotę zobaczyłam palibina na żywo.
Wcześniej tylko na zdjęciach i jakoś się nie zachwycałam. A pojechałam do co po kolejną porcję kory i zobaczyłam takiego szczepionego na pniu. I się zachwyciłam. Jakie on ma ładne, drobne listki, zupełnie niepodobne do zwykłych lilaków! I na pniu - w końcu mogę mieć lilaka przy tarasie!
No i kupiłam i mam i jestem bardzo zadowolona

I tylko mam wątpliwość, czy posadzić go z prawej strony tarasu
(te jukki wywiozę na letniskową)
czy po lewej mógłby być nad kulką bukszpanową albo nawet zamiast

Po prawej stronie ryzyko jest takie, że jak w końcu zabierzemy się za taras, to może się zniszczyć.
Po prawej - jest ciut za niski. Tak jak na zdjęciu wygląda ok, ale stoi w doniczce. Jak go wsadzę do ziemi, to te kwiatki z tyłu będą dla niego za wysokie.

A tak w ogóle - to taki szczepiony jak dużą wielkość osiągnie? Więcej jak metr średnicy czy mniej?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 09:07, 18 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Asiu, ja nie mam pojęcia co to ta palibina
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies