Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 11:37, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Chyba się zapiszę na tydzień na te kamienie, z takim widokiem...
To zamień siatkę na niski płotek


Ba - gdym mogła...
Ale nie jestem jedynym właścicielem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:40, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Roocika napisał(a)

Może być A ile kamieni trzeba wykopać haha
Asiu a może Ty wiesz czym potraktować moje dziurawe bodziszki ???


Jak przygotowywałam tymczasowe stanowisko dla berberysów, które wywiozłam ze swojego ogródka, to z 1m2 zebrało się z pół taczki

Na różnych kosmitów działa mospilan - systemicznie, czyli na dłużej oraz decis, który zabija wszystko od razu. ale czy to trzeba tak wszystko wybijać...?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 11:43, 14 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)


Jak przygotowywałam tymczasowe stanowisko dla berberysów, które wywiozłam ze swojego ogródka, to z 1m2 zebrało się z pół taczki

Na różnych kosmitów działa mospilan - systemicznie, czyli na dłużej oraz decis, który zabija wszystko od razu. ale czy to trzeba tak wszystko wybijać...?


Ojej pół taczki z 1m2...

Asia liście znikają za szybko... nie nadąża nowych tworzyć, wygląda to strasznie...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 11:56, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiem, bo u mnie w jednym miejscu to samo mi się robi - do lipca prawie nie ma liści.
Ale w innym nie, dlatego zabiorę po prostu te bodziszki z pierwszego miejsca
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 14:16, 14 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Asia a nie miałabyś może ochoty wpaść do mnie spojrzeć na rabatę którą kiedyś wrzuciłam?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 14:25, 14 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trawnik regenerowałam w połowie maja. Było więcej wysikanych gołych placków niż trawy w trawniku
Przy codziennym rano i wieczorem podlewaniu, w te upały i przy nagrzanej ziemi po 4 dniach była juz młoda trawka. Już ja nawet 4 razy kosiłam

Na jesieni jest ryzyko nieukorzenienia się nalezytego, przyjda mrozy...raz jeden trawnik zakładałam we wrześniu, nagle zrobiło się chłodno i trawnik mi zaczął pleśnieć Na wiosnę znów zakładałam....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gruszka_na_w... 22:49, 14 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mała Mi na świeżo wysiany i podlany trawnik kładzie najcieńszą białą agrowłókninę. Ta zapobiega wysychaniu gleby i przyspiesza kiełkowanie trawy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 07:12, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Asia,już kiedyś się zachwycałam-widok z okna na działce masz genialny! Szkoda, że musisz się nią dzielić-zawsze to za dużo osób do decydowania co i jak tam zrobic...

A z tą włóknina na trawie to dobrze wiedziec, bo pewnie mi się przyda
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 08:07, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)
Trawnik regenerowałam w połowie maja. Było więcej wysikanych gołych placków niż trawy w trawniku
Przy codziennym rano i wieczorem podlewaniu, w te upały i przy nagrzanej ziemi po 4 dniach była juz młoda trawka. Już ja nawet 4 razy kosiłam

Na jesieni jest ryzyko nieukorzenienia się nalezytego, przyjda mrozy...raz jeden trawnik zakładałam we wrześniu, nagle zrobiło się chłodno i trawnik mi zaczął pleśnieć Na wiosnę znów zakładałam....


I wszystko jasne

Pozostaje pytanie (w nawiązaniu do naszej rozmowy): co siać?

- trawnik z mikrokoniczyną, jak planowałam
- którąś z mieszanek na suche miejsca
- łączkę i za płotem i przed płotem?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:19, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wani napisał(a)


I nastała taka niezręczna cisza.....




Zaraz do Ciebie zajrzę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies