Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:19, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
Zobacz wpisy Wesołego
Też mam je za krótko ale urodę i zapach doceniam


Gosiek33 napisał(a)

Nie nie, one zdecydowanie warte by wody im kapnąć


galgAsia napisał(a)
Ja posadziłam dopiero w tym roku, więc cicho siedzę i czekam na przyszły . Zauważyłam, że mimo wilgotnego podłoża, od czasu do czasu zasychają im pojedyncze liście. Normalne?


Z tego co przeczytałam w linku od Gosi - normalne.
U mojej liście nie zasychały, bo przez całe lato dostawała codziennie prawie cały kubeł wody.
Ładna jest i faktycznie pięknie pachnie, ale wolę jednak zawilce japońskie. Dłużej kwitną i mniej podlewania wymagają. Tylko w tym konkretnym miejscu mi się nie sprawdziły, bo odwracały się do słońca, czyli tyłem do mnie.

Nie wiem, czy tej świecznicy nie będę przesadzała na tą południową rabatę, w kąt, gdzie jest mało słońca, chociaż i tak więcej niż pod tymi lipami, gdzie teraz się znajduje. Może wtedy obficiej będzie kwitła.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 10:45, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A Zoja Litwin pisze, że świecznica nie lubi przesadzania...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 10:52, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
moje posadzilam na koncowce sierpnia ale mokro maja caly czas, myslisz ze jest jeszcze szansa na kwitnienie?


W tym roku je sadziłaś? To nie nastawiałabym się na kwitnienie. One należą do roślin długo aklimatyzujących się.

Chociaż w sumie.... Zawilce też należą, a sadzonki mi zakwitły w pierwszym roku... Najwyżej będziesz miała miłą niespodziankę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 10:54, 16 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje słabo, ale kwitły i już przekwitły. Ja trochę o nich zapomniałam i mało wody lałam. Ale zapach był boski.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 10:55, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
A Zoja Litwin pisze, że świecznica nie lubi przesadzania...


Wiem, też czerpię informacje od Zoji ale trudno się mówi. Koszty nauki.

One mi nie bardzo pasują w obecnym miejscu jeszcze z jednego względu: posadziłam je z tyłu rabaty, bo miały rosnąć wysoko. I faktycznie rosną, ale tylko pędy kwiatowe. A kępa liściowa jest raczej niska.
I dlatego jako plecy rabaty słabo się sprawdzają.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:56, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Moje słabo, ale kwitły i już przekwitły. Ja trochę o nich zapomniałam i mało wody lałam. Ale zapach był boski.


W tym linku od Gasi radzili, żeby je często nawozić. Minimum dwa razy w roku, a najlepiej co miesiąc. Wtedy kwitną obficie.
Ja nawożę bardzo mało (tylko obornik wczesną wiosną), więc to też może być przyczyna słabego i późnego kwitnienia.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 11:01, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja mam Pink Spike i też posadziłam w pleckach rabaty. Pożyjemy, zobaczymy...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makusia 13:27, 16 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ależ się wykazałam sprytem i rozsądkiem- nie kupiłam świecznicy, więc nie mam rozterek z (nie)kwitnieniem

Cebulowe to już?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 14:19, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Cebulowe to już?


Już.
Co prawda jak posadzisz w listopadzie/grudniu, to też wyrosną, ale komu by się chciało w taką zimnicę grzebać w ziemi?

galgAsia napisał(a)
Ja mam Pink Spike i też posadziłam w pleckach rabaty. Pożyjemy, zobaczymy...


Pożyjemy...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:23, 16 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
makadamia napisał(a)


Już.
Co prawda jak posadzisz w listopadzie/grudniu, to też wyrosną, ale komu by się chciało w taką zimnicę grzebać w ziemi?



Pożyjemy...


to ja taka wariatka, pogoda mnie tak wyrabała że swego czasu sadzilam i cebule i piwonie w sylwestra.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies