Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 15:00, 17 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A u was brzydko??? Bo u mnie pogoda jak żyleta. Słońce i krótki rękawek juz kolejny dzień.

U nas chmur naszły i dopiero zaczyna się przejaśniać. I chłodniej się zrobiło.

mrokasia napisał(a)

Ja sadziłam w marcu . I też wyrosły i kwitły . Tylko rzeczywiście krócej .


Pamiętamy

inka74 napisał(a)
Ja miałam na dziś w planach sadzenie cebul. Ale pogoda nie zachęca. Trudno, muszę. Opaska na łeb i w pole


Ja się nie napinam. Ale też nie mam takich ilości jak Ty

Gosiek33 napisał(a)
W angielskim klimacie ponoć bardzo dobrze radzą sobie w słońcu, tyle, że nadupały do ich klimatu nie dotarły


Nie wiem czy już tego nie pisałam ale w którejś z ostatnio czytanych książek był właśnie ten temat poruszony. Różne byliny, teoretycznie zaadaptowane do naszego klimatu, w praktyce dużo gorzej się sprawują u nas, niż na zachodzie. Na pewno był podany przykład pysznogłówki, która tam nie łapie mączniaka a tu nagminnie (może Poppy potwierdzi). A wniosek był taki, że przy projektowaniu rabat preriowych (z założenia małoobsługowych) powinniśmy być ostrożni w kopiowaniu Oudolfa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 16:48, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Muszę moje świecznice przesadzić, to już kolejny raz. I nadal nie wymyśliłam dla nich odpowiedniego miejsca. W angielskim klimacie ponoć bardzo dobrze radzą sobie w słońcu, tyle, że nadupały do ich klimatu nie dotarły


Dotarły dotarły, choć nie w tym roku. Np. we wschodniej Anglii często są wyschnięte w sierpniu.
Gleba pod świecznicami musi być głęboko uprawiona, żyźniejsza, próchniczna, dużo ziemi liściowej, coś jak do paproci.

Zielone pachną mocniej niż te o ciemnych liściach.
B. głęboko i prosto w dół się korzenią.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poppy 18:31, 18 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)



Nie wiem czy już tego nie pisałam ale w którejś z ostatnio czytanych książek był właśnie ten temat poruszony. Różne byliny, teoretycznie zaadaptowane do naszego klimatu, w praktyce dużo gorzej się sprawują u nas, niż na zachodzie. Na pewno był podany przykład pysznogłówki, która tam nie łapie mączniaka a tu nagminnie (może Poppy potwierdzi). A wniosek był taki, że przy projektowaniu rabat preriowych (z założenia małoobsługowych) powinniśmy być ostrożni w kopiowaniu Oudolfa.


Eh, nie wiem, gdzie pysznoglowki/monardy nie lapia maczniaka, ale w uk jak najbardziej. Wszedzie o tym trabia,moja tez lapala, jak dzika wrecz, pozbylam sie jej.
A co do upalow, to juz Ewa napisala, dotarly, jak najbardziej, lacznie z susza. W zeszlym roku padlo duzo drzew, glownie czeresni ozdobnych. W tym roku ze sloncem/goracem nie bylo zle, ale susza byla. Teraz pada juz ponad miesiac, praktycznie codziennie, i nie mam jeszcze bagna w ogrodzie, wiec ma gdzie wsiakac
Zbyt wielu swiecznic nie widzialam tu w ogrodach/parkach, ale rosly zazwyczaj w polcieniu. I jak teraz sprawdzilam na stronie RHS, to poleca sie je wlasnie do polcienia. Pamietam tez, ze czytalam, ze one najabardziej lubia deszczowke (z nieba czy beczki) i ziemie lisciowa, utrzymujaca wode, wiec tak jak pisze Ewa.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
sarenka 08:07, 19 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Często pojawia się ostatnio temat swiecznicy, muszę sprawdzić cóż to za roślina
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 10:15, 19 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
Toszka napisał(a)


Wszędzie piszą, że ciemierniki nie lubią przesadzania...a przesadzają się znakomicie, tylko trzeba szeroko kopać. Wcale nie głęboko...jak piszą



tak samo pisza o Perovskich a odpowienio wykopana i przesadzona rosnie bez problemu.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margo2 21:29, 20 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 793
Asiu, z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogródku.
Bardzo podobają mi się Twoje kompozycje.Ogródek ma klimat jaki lubię.
Na pewno będe tu zaglądała
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
makadamia 08:09, 21 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margo2 napisał(a)
Asiu, z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogródku.
Bardzo podobają mi się Twoje kompozycje.Ogródek ma klimat jaki lubię.
Na pewno będe tu zaglądała


Cześć Gosiu, fajnie że wpadłaś

sarenka napisał(a)
Często pojawia się ostatnio temat swiecznicy, muszę sprawdzić cóż to za roślina


Temat się pojawił, bo to pora kwitnienia dla świecznic

Poppy napisał(a)

Eh, nie wiem, gdzie pysznoglowki/monardy nie lapia maczniaka, ale w uk jak najbardziej. Wszedzie o tym trabia,moja tez lapala, jak dzika wrecz, pozbylam sie jej.

O, i już wiadomo

Poppy napisał(a)
A co do upalow, to juz Ewa napisala, dotarly, jak najbardziej, lacznie z susza. W zeszlym roku padlo duzo drzew, glownie czeresni ozdobnych. W tym roku ze sloncem/goracem nie bylo zle, ale susza byla. Teraz pada juz ponad miesiac, praktycznie codziennie, i nie mam jeszcze bagna w ogrodzie, wiec ma gdzie wsiakac


czereśnie ozdobne? chyba nie znam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 09:26, 21 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wgrasz może zdjęcia od Izy? Ciekawa jestem jej ogrodu twoimi oczami. Dziewczyny pokazały i każda trochę inny ogród. Fajne doświadczenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 22:46, 21 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


czereśnie ozdobne? chyba nie znam


Eee, mialo byc wisnie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
kasiab 09:40, 22 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia przyjdziesz na chwilę i doradzisz?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies