Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 21:57, 02 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Uprzejmie donoszę, że podjęłam trud zwymiarowania i rozrysowania ale chwilę to potrwa



Będzie się działo!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:00, 02 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


A moze na wisnie wlasnie nie maja
Cholera wie.
Z Umbrami tez nigdy nie wiem

Temat planowania nie przysechl, raczej odwrotnie bym powiedziala. Rozmyl sie z deszczem. chwilowo. Pada i pada, od konca sierpnia. Jak nie pada, to za chwile zacznie. I tak w kolko. Deszcz i glina, sama wiesz Ale dojrzewam, do powiekszenia patio,i 'mebluje' roslinami w glowie, chociaz tyle.
Drugie tyle, ze sasiad sie okamerowal, i dwie szpieguja mi ogrod, wiec tym bardziej niechetnie wychodze. Stalam ostatnio w deszczu, wpatrzona w kamere i probowalam myslec I zaczely mi na powrot chodzic po glowie paprocie drzewiaste. Dobrze, ze do wiosny kupe czasu. Tylko te nieposadzone cebulowe najbardziej mnie mecza.


Cebulowe do donic. A sąsiad nie powinien swoich kamer kierować na Twoje podwórko.

inka74 napisał(a)
czytałam, bardzo mi się podoba. Twoje wpisy też


Dzięki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 00:09, 03 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Cebulowe do donic. A sąsiad nie powinien swoich kamer kierować na Twoje podwórko.


Tulipany spokojnie poczekaja do grudnia jeszcze, ale te inne chyba faktycznie posadze do donic.
A sasiad nie kieruje, panoramiczne same ogarniaja. I moze, niestety, nawet kierowac.

Ale niewazne, jak tam jesien w Twoim ogrodzie? Cicho w temacie, wiec pewnie znowu jakas kolejna rozpierduche szykujesz na wiosne
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
galgAsia 17:31, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmie donoszę, że wstawiłam pierwsze próby. Wykonanie - na piechotę, nie ogarnęłam painta…
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 15:19, 04 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję za pokazanie ogrodu Ani. Fantastyczne relacje i komentarze, i opisy.

Gdzie/czy można zapytać Kwartecika o to, jak są położone cegłówki w ogrodzie warzywnym przy skrzyniach? I jak radzi sobie z samosiewem roślin w cegłówkach i w kostce oraz żwirze?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 21:17, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Asia, czy mogę Cię prosić o pomoc? Zdjęcia niestety niezbyt dobrej jakości.
____________________
Helen - Hortensjowo
kwartet 13:32, 05 lis 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882


Gdzie/czy można zapytać Kwartecika o to, jak są położone cegłówki w ogrodzie warzywnym przy skrzyniach? I jak radzi sobie z samosiewem roślin w cegłówkach i w kostce oraz żwirze?




Się melduję.
Cegła w warzywniku położona jest na kilku centymetrach piachu(moje warzywnikowe cegły mają różną grubość na piachu mogłam to zgubić i dodatkowo piach odprowadza wilgoć co zpowolnia niszczenie nawierzchni) ,jeśli chodzi o wsiewające się różności to trzeba mieć tyle dzieci co ja i fundusze na lody.Każde dostaje swoją ścieżkę z przyległościami i tak trzy razy w sezonie pieli. Najgorsze są mlecze bo się urywają nijak nie idzie ich wyciągnąć w całości.
makadamia 13:37, 05 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)

Tulipany spokojnie poczekaja do grudnia jeszcze, ale te inne chyba faktycznie posadze do donic.
A sasiad nie kieruje, panoramiczne same ogarniaja. I moze, niestety, nawet kierowac.

Ale niewazne, jak tam jesien w Twoim ogrodzie? Cicho w temacie, wiec pewnie znowu jakas kolejna rozpierduche szykujesz na wiosne


Wręcz odwrotnie. Zbieram kasę na remont tarasu i nie sądzę, żebym do wiosny nazbierała

Ponieważ na własny wątek przestałam zaglądać, to i zdjęć nie wrzuciłam.
Zdezaktualizowały się.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:40, 05 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kwartet napisał(a)

Się melduję.
Cegła w warzywniku położona jest na kilku centymetrach piachu(moje warzywnikowe cegły mają różną grubość na piachu mogłam to zgubić i dodatkowo piach odprowadza wilgoć co zpowolnia niszczenie nawierzchni) ,jeśli chodzi o wsiewające się różności to trzeba mieć tyle dzieci co ja i fundusze na lody.Każde dostaje swoją ścieżkę z przyległościami i tak trzy razy w sezonie pieli. Najgorsze są mlecze bo się urywają nijak nie idzie ich wyciągnąć w całości.



Ano właśnie. Przypomniało mi się, że gdzieś ostatnio czytałam o robieniu nawierzchni żwirowej. Że trzeba porządnie, z ubijaniem i wysypywaniem warstw.
I na koniec była konkluzja, że chwastów nie można wtedy wyrywać za pomocą łopatki, bo się wtedy narusza te pracowicie układane warstwy.
I klops

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:41, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kwartet napisał(a)

Się melduję.
Cegła w warzywniku położona jest na kilku centymetrach piachu(moje warzywnikowe cegły mają różną grubość na piachu mogłam to zgubić i dodatkowo piach odprowadza wilgoć co zpowolnia niszczenie nawierzchni) ,jeśli chodzi o wsiewające się różności to trzeba mieć tyle dzieci co ja i fundusze na lody.Każde dostaje swoją ścieżkę z przyległościami i tak trzy razy w sezonie pieli. Najgorsze są mlecze bo się urywają nijak nie idzie ich wyciągnąć w całości.



Dziękuję bardzo. Czyli można po prostu na piachu. Jest jeszcze taka trawa, co nijak nie chce wyjść, utrapienie, mocno wrasta. Dzieci i lody - .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies