Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:26, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
nie zazdraszczam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 14:44, 16 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja z tych wariatek, co sadzą cebule w listopadzie i grudniu jeszcze mi tak ładnie wszystko rośnie na rabatach, że żal wycinać.
U mnie taki busz, że bez wycięcia bylin, wykopania dalii i związania traw, nie ma mowy o wejściu na rabatę i posadzeniu tulipanów
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 15:24, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O kurde, faktycznie.

Narcyzy sadzę na lipowej, ona jeszcze niecała zarośnięta, więc mogę sadzić teraz. Ale tulipany będę sadziła na południowej, a tam faktycznie się nie przedrę. Czyli też muszę czekać, aż się przerzedzi.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 18:42, 16 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
galgAsia napisał(a)
A Zoja Litwin pisze, że świecznica nie lubi przesadzania...


Wszędzie piszą, że ciemierniki nie lubią przesadzania...a przesadzają się znakomicie, tylko trzeba szeroko kopać. Wcale nie głęboko...jak piszą

makadamia napisał(a)


Już.
Co prawda jak posadzisz w listopadzie/grudniu, to też wyrosną, ale komu by się chciało w taką zimnicę grzebać w ziemi?
Pożyjemy...

Koło 15 stycznia sadziłam tulipany. Tez zakwitły, tylko o wiele później. Niestety było już gorąco (jak na tulipany) i krótko kwitły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 07:21, 17 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dużo piszą, co?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 08:48, 17 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Muszę moje świecznice przesadzić, to już kolejny raz. I nadal nie wymyśliłam dla nich odpowiedniego miejsca. W angielskim klimacie ponoć bardzo dobrze radzą sobie w słońcu, tyle, że nadupały do ich klimatu nie dotarły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:56, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ja miałam na dziś w planach sadzenie cebul. Ale pogoda nie zachęca. Trudno, muszę. Opaska na łeb i w pole
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:58, 17 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszka napisał(a)


Koło 15 stycznia sadziłam tulipany. Tez zakwitły, tylko o wiele później. Niestety było już gorąco (jak na tulipany) i krótko kwitły.


Ja sadziłam w marcu . I też wyrosły i kwitły . Tylko rzeczywiście krócej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:45, 17 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, ja się nawet narazie nie zabieram za cebule. Sadzę drzewa Być może w tym roku w ogóle nie zdążę z cebulami
A jak już mowa o ciemiernikach, to dorwałam właśnie trzy sadzonki, nawet nie wiem jakiego koloru, ale co one lubią - chyba słodko, nie? Bo odwrotnie do kwasnego to słodko przecież. Co im najlepiej służy? Glina, piach, jakieś liście,obornik czy kompost? Kurde, jeszcze tak nigdy nie miałam, żeby te wszystkie dobroci miec tak pod ręką wszystkie naraz. Jestem szczęśliwym człowiekiem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:46, 17 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
inka74 napisał(a)
Ja miałam na dziś w planach sadzenie cebul. Ale pogoda nie zachęca. Trudno, muszę. Opaska na łeb i w pole

A u was brzydko??? Bo u mnie pogoda jak żyleta. Słońce i krótki rękawek juz kolejny dzień.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies