Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 17:45, 06 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ojej, Miro, ale miły wpis cieszę się, ze obudziłam dobre wspomnienia! przy okazji witam Cię u siebie serdecznie!

Również życzę Ci wszystkiego najlepszego i ogrodowych inspiracji!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 14:25, 07 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Postanowiłam sobie jeszcze pofocić bombki, póki choinka stoi Niektóre są bombkami z mojego dzieciństwa, część kupiona, część dostana w prezencie, a renifer z filcu zrobiony własnoręcznie

Zeszłoroczny wypiek

Uwielbiam, kiedy na choince są rózne bombki - w róznych kolorach, kształtach. Ona jest wtedy taka.. "domowa", przytulna
Też co roku kupuję kilka nowych bombek czy figurek - zamiast aniołków mam już kilka leśnych skrzatów

Młody w tym roku też koniecznie chciał parę pierników zawiesić na choince. Skończyło się na pomyśle - wszystkie wyjadł z wielkim smakiem
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 14:26, 07 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wklejam sobie na przyszłość Jankowe instrukcje wiosennego cięcia róż

Zagajanka napisał(a)

Kasiu, wiosenne cięcie krzaka zaczynam od tego, ze wszystkie cienkie (w stosunku do reszty), uszkodzone i krzyżujące się pędy wycinam.
Resztę pędów przycinam w zależnosci od tego jaka to jest róża i co chcę osiągnąć (odmłodzić, zagęścić, skorygować):
- młode róże wszystkie w drugim roku przycinam krótko, by się zagęściły.
- starszych niepowtarzajacych kwitnienia teraz nie tnę, koryguję ich kształt po kwitnieniu.
- powtarzające mieszańce herbatnie, róże okrywowe, floribundy tnę na wiosnę krótko - by miały 15-20 cm od ziemi. Parkowe koryguję o 1/2 - 1/3 wysokości. Pnącym zostawiam główne poziome pędy, a przycinam boczne, zostawiając na nich kilka oczek, by wypuściły na wiosnę więcej nowych przyrostów, na których będą kwitnąć.
- po trzech-czterech latach różom można zacząć wycinać do zera najstarsze pędy, by je odmłodzić.

Tyle filozofii
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:29, 07 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Młody w tym roku też koniecznie chciał parę pierników zawiesić na choince. Skończyło się na pomyśle - wszystkie wyjadł z wielkim smakiem


Mój póki co jest chyba sporo młodszy od Twojego i póki coś za wysoko wisi/stoi, to nie zje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 16:44, 07 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasiu, pozdrawiam w Nowym Roku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jolanka 21:38, 16 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, ściskam Was baaardzo mocno
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 22:07, 16 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Kasiu, ściskam Was baaardzo mocno


Jola teraz to już się mnie nie da objąć, bo coś po obwodzie wzrosło Pozdrowionka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 22:12, 16 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasiu, to ja też mocno Was pozdrawiam (ściskać nie będę).
Duuuużo zdrowia życzę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
DorKa 08:05, 18 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Jola teraz to już się mnie nie da objąć, bo coś po obwodzie wzrosło Pozdrowionka!


Po świętach Kasiu czy z innych powodów ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:19, 18 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Z innych innych choć święta pewnie też dodały co nieco
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies