Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

BKosimkArt 16:09, 06 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu, ale już się fajnie u Ciebie zrobiło i nie chodzi mi tu o to białe, zimne...
Jak Ci się trzymają białe płoty na ogrodzeniu??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 16:29, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)


Trzymać się z dala ,żeby się nie zarazić raczej nie da rady ale uważaj na siebie.

ale ta żurawka forever purple piękna


No nie da rady dziecka unikać niestety, tym bardziej, że z nim w domku często sama siedzę, a ma etap jakiś dziwny, że wszędzie widzi potwory i nie chce sam chodzić po mieszkaniu

Polecam żurawkę bardzo bardzo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:32, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Żurawka piękna ta fotka to z teraz ? Lawenda kwitnąca ? .... trzymaj się zdrowo mamusiu


nie no, teraz to ja mam śnieżek Lawenda ma co prawda kwiatki, ale już raczej poszarzały zdeczka Żurawce zrobię nową fotkę, jak będzie po śniegu i trochę wstanie - to ocenicie jak się trzyma zachowuje po zimie.

Jedynie Iwonka pisała, że ona raczej się rozrasta w zwartą ładną kępę niż daje się jakoś mocno dzielić.

Dzięki, trzymam się! Jeszcze z dopingiem forumowym to już w ogóle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:34, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

No i masz ją z lawendą czyli właśnie o takim połączeniu kolorystycznym myślałam
Szkoda, ze u mnie na tej mojej frontowej będzie za mało słońca...


No własnie tylko się zastanawiam czy żurawka w bardziej zacienionym stanowisku będzie tak ładny kolor trzymała. Ale może wystarczy tyle co masz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:39, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu, ale już się fajnie u Ciebie zrobiło i nie chodzi mi tu o to białe, zimne...
Jak Ci się trzymają białe płoty na ogrodzeniu??


Hihi, niedługo się i na tulipanki doczekamy, hihi bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie to co sadziłam tej jesieni I że Kuba nie połamie mi wszystkiego zanim porządnie wyjdzie z ziemi

Płoty są postawione na podmurówce od ogrodzenia (mamy postawiony zwykły systemowy płot). I każdy panel mocowaliśmy w kilku miejscach drutem do tego ogrodzenia właśnie za boki na górze i na dole (czyli stelaż) i za te pionowe listwy Chcesz się od sąsiadów zasłonić?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 18:31, 06 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Myślę nad tym ale bardziej mi chodziło o to jaki jest w utrzymaniu, czy się nie niszczy, ile lat go masz?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
UrsaMaior 21:05, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8266
No właśnie, ja też miałam pytać Cię o te panele. Jaką farbą malowałaś?
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 21:27, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
No właśnie, ja też miałam pytać Cię o te panele. Jaką farbą malowałaś?


BKosimkArt napisał(a)
Myślę nad tym ale bardziej mi chodziło o to jaki jest w utrzymaniu, czy się nie niszczy, ile lat go masz?


Odpowiem wspólnie.
Pomalowalismy go pierwszym lotniczym lepszym białym gruntem od razu po kupieniu, teraz juz stracił trochę kolor, ale i nie byliśmy jacyś zawzięci w tym malowaniu niestety nie wiem jakim gruntem, ale na pewno nie jakimś super hiper. Malowalismy go zresztą tylko z jednej strony, bo nas sąsiedzi wkurzyli brakiem chęci dialogu w sprawie ich smierdzacych śmietników. Przystawili je do naszego ogrodzenia po stronie i tak na wprost naszych głównych okien (tak w polowie działki), a nie od ulicy gdzieś. Stąd się zrodził pomysł takiego odgrodzenia.

Mamy je chyba dopiero 2 pełne lata, ale jeszcze sprawdzę gdzieś na fotkach. Na razie trzymają się spoko, ale... my przeplatamy przez nie bluszcz i jak zmężnieje tak fest, to może w końcu rozwalic te listwy ale jeśli ma być i Was na czas podrosniecia jakiegoś żywopłotu, to wytrzyma spokojnie.

Od ich montażu nic z nimi w każdym razie nie robiliśmy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
lojalna_ 20:31, 07 lut 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu z śniegiem mu to twarzy hihi. U mnie cały czas sypie sporo tego juz. Ten bluszcz ładnie wygląda możesz go trochę przyciąć żeby go zagescic . Czy wolisz taki z pojedynczymi gałązkami ?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kasia_CS 20:51, 07 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A wiesz Jolu, że nawet o tym nie pomyślałam? hihi Jedynie co to poprzycinałam na jesieni płożące pędy po ziemi, a te co się dały z ziemi przełożyć, to dałam na płot
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies