Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 18:46, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Niedobitki przetaczników kupowanych przed ogrodowiskiem - wędrują po rabatach, bo ciągle ich miejsce zajmują jakieś ciekawsze roślinki, a nie mam serca się pozbyć

Tu pokazywane już jakiś czas temu sadzonki Hakone Sunflare - powoooli te 2 felerne odżywaja, ale bez szaleństw

Jeżowki


Anabelka

Rutewka Hinckley
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:48, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I teraz okropna prawda - trawnika już prawie nie ma, tak spalony... masakra jest. Daje radę tylko tam gdzie coś go co nieco zacienia w ciągu dnia


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makao_J 19:37, 13 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasiu wcale nie podlewasz trawnika czy trochę podlewasz?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasia_CS 20:02, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Podlewamy, ale niecodziennie i teraz jest jak jest. Tam gdzieś choc trochę coś daje cień na trawę, to nie ma problemu, nawet bujna, a tam gdzie słońce operuje caly dzień-nie wyrabia.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:09, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeszcze na ostatniej fotce taka ciekawostka-zarys części zielonej trawnika obejmuje ten kawałek ogródka, gdzie nie ma garażu-reszta jest nad garażem-choc fakt faktem, ze drzewa tez cień dają z rana. Te wypalone czesci jeszcze dodatkowo są przypiekane, bo w ciągu dnia słońce odbija się od okien naszego bloku (wszystkie piętra mają szklaną zabudowę balustrad balkonow) i sąsiednego i widać takie pasma odbitego światła na trawie gdy słońce świeci
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 20:26, 13 cze 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiu trawnika współczuję, u mnie trochę lepiej wygląda, ale miejscami też się już siano robi. Teraz trochę chłodniej się zrobiło to może trochę odżyje.

Ps. Zmieniłam jednak zamówienie i zamiast new dawn wzięłam Louis odier
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasia_CS 20:50, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dobrze zrobiłaś zmieniając zamówienie - chyba nawet Ci bardziej LO sugerowałam, jak pytałaś Ja pewnie gdyuby nie to, że New dawn tak dobrze przyrasta, to może zechciałabym zmienić tę różę na coś innego - jest w dodatku mega kolczasta i ciągle mnie "łapie" w swe szpony
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 20:54, 13 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
Kacha, u mnie trawnik też lepszy w cieniu . Ale za to mam przypalonś tawułkę . Jak widać nadmiar słońca też jest nie za dobry...
Śliczne te różowe jeżówki - co to za odmiana?
I o co chodzi z tymi przetacznikami? Gdybyś chciała wywalić to chętnie przyjmę bo bardzo mi się podobają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
patrycja 21:00, 13 cze 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Twoje przetaczniki wszystkie stojące
Moje mają oklapłe kwiatostany.
____________________
Patrycja mój ogródek
Kasia_CS 22:40, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Kacha, u mnie trawnik też lepszy w cieniu . Ale za to mam przypalonś tawułkę . Jak widać nadmiar słońca też jest nie za dobry...
Śliczne te różowe jeżówki - co to za odmiana?
I o co chodzi z tymi przetacznikami? Gdybyś chciała wywalić to chętnie przyjmę bo bardzo mi się podobają .


Moja tawulka z kolei baardzo szybko przekwita.. trawnik przed chwilą skończyłam podlewać.

Ta ciemniejsza to Secret affair a jaśniejsza Pink double delight.

Przetaczniki są wysokie, tzn maja ok 30-40cm, muszę zmierzyć. Ja chcę niższą odmianę, bo mi brakuje niskiego piętra. Możesz przygarnąć Tylko nie pamiętam, jak długo kwitną.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies