Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 18:12, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasia, a które róże wytypowałabyś na swoje ulubione? Tak z ciekawości pytam, bo masz sporo, a ja dopiero z nimi zaczynam...Buziaki wielkie dla Was ślę!


Hej Agatko! Wysmarowalam długi post o różach i mi się skasował, wrr.. Piszę z tel, więc pozwolisz, ze pozniej napiszę drugi raz, ale jak już będę przy komputerze-zasieg stracilam i się nie wysłało i nie zachowało w pamięci

Tez ślę buziaki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:18, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Dokupiłaś Baronesse czy to tak ładnie kwitnie ta z wiosny??


A nie dokupilam-to ta "nasza" z F się ocknęla teraz jak już rośnie u mnie podoba mi się bardziej niż wsrod tabunu innych róż na placu w ogrodniczym

Za to niepotrzebnie kupilam Voyage, bo tez wreszcie się zebrała w sobie i jesienna zaczęła kwitnąć. Nie wiem teraz gdzie ja upchnąć..

Będę przesadzać moje Lavender Ice, bo zaraz mi zmarnieją doszczętnie na mojej usypanej rabacie za kocimiętką. Giną w oczach..dolki juz wykopane, tylko muszę mieszankę do dołka jakąś "smaczną" zrobić i wykopać delikwentki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:21, 15 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A w ogóle to pokusa wygrała i dziś w ogrodniczym po poszukiwaniach kompostu (bezskutecznych...) kupiłam kolejna różę, bo ostatnio często mi się w różnych wątkach przewijała pochwalana.. i też nie wiem do końca gdzie ją wsadzic, bo buduje spory krzew. A piszę o Astrid Grafin von Hardenberg
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makao_J 20:43, 15 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasia_CS napisał(a)
Podlewamy, ale niecodziennie i teraz jest jak jest. Tam gdzieś choc trochę coś daje cień na trawę, to nie ma problemu, nawet bujna, a tam gdzie słońce operuje caly dzień-nie wyrabia.

Kasiu pytam bo my prawie nie podlewamy trawnika. Zdarza się raz na tydzień czy dwa razy że eM włączy spryskiwacz i trawa ma się bardzo dobrze. Jest to efekt tego że stosujemy saletrę. Dostępna w sklepach rolniczych. Minusem jest to że trzeba co 2 tygodnie sypać ale daje kopa natychmiast. No i kosić trzeba 2 razy w tygodniu bo rośnie w oczach. Jak tak widzimy że już ciemnieje i rusza (mniej więcej po tygodniu) to sypiemy nawóz typowy do trawy. Jak trawa stopuje i robi się jaśniejsza to znowu saletra a potem nawóz. I tak cały sezon. Rok temu sypaliśmy tylko saletrę.
Spróbuj. Rolnicy stosują ją na uprawy na polach by rosły bez wody. Działa. i podlewasz jak chcesz.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kokesz 10:37, 16 cze 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Makao_J napisał(a)

Kasiu pytam bo my prawie nie podlewamy trawnika. Zdarza się raz na tydzień czy dwa razy że eM włączy spryskiwacz i trawa ma się bardzo dobrze. Jest to efekt tego że stosujemy saletrę. Dostępna w sklepach rolniczych. Minusem jest to że trzeba co 2 tygodnie sypać ale daje kopa natychmiast. No i kosić trzeba 2 razy w tygodniu bo rośnie w oczach. Jak tak widzimy że już ciemnieje i rusza (mniej więcej po tygodniu) to sypiemy nawóz typowy do trawy. Jak trawa stopuje i robi się jaśniejsza to znowu saletra a potem nawóz. I tak cały sezon. Rok temu sypaliśmy tylko saletrę.
Spróbuj. Rolnicy stosują ją na uprawy na polach by rosły bez wody. Działa. i podlewasz jak chcesz.


A używanie tak często saletry nie powoduje zasolenia gleby?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 12:47, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasia, a które róże wytypowałabyś na swoje ulubione? Tak z ciekawości pytam, bo masz sporo, a ja dopiero z nimi zaczynam...Buziaki wielkie dla Was ślę!


No dobra, dopiero przysiadłam do komputera- młodsze dziecię jeszcze śpi po spacerze, a drugie brodzi w błocie na rabacie, bo zrobił kałużę

Hm.. trudno mi zrobić taki miarodajny ranking, bo mam sporo róż sadzonych jesienią i kilka z tej wiosny.

Na pewno pozytywne zaskoczenie Williamem Shakespearem, który był sadzony jesienią 2016 i teraz wiosną jeszcze nie przerwał kwitnienia, jest nawet obfite. Do tego pięknie pachnie, ma cudny kolor kwiatów Jeszcze nie jest sztywnym krzewem, ale jak to z Austinkami - czekamy na 3 sezon

Stephanie Baronin zu Guttenberg - zdrowiutka, buduje kompaktowy krzaczek, obficie mi kwitła aż do późnej jesieni mimo przesadzania właśnie wczesną jesienią Ładny zapach

Uwielbiam Ascot za kształt i kolor kwiatów, ładnie kwitnie bukiecikami Narazie ma przerwę w kwitnieniu. Zobaczymy ile będzie się zbierać.

To typy na zeszły sezon.

Z nowości jestem mega zaskoczona wigorem kwitnienia u Home&Garden - najpierw zachwyca błyszczącymi listkami, a teraz ma mnóstwo pąków i ładnie kwitnie. Wg opisow u Anulajdy - kwitła jej do jesieni niemal bez przerwy - też na to liczę

Obsypuje się pąkami także niezbyt popularna na O różyczka - Kimono. Sadzona tegoroczną wiosną a pąków ma więcej niż niejedna "szlachetna" odmiana.

O reszcie nowości myślę, że więcej napiszę z czasem, bo jeszcze się dobrze nie rozbujały
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:06, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A to jest aktualna lista róż, jakie posiadam na stanie:

Aphrodite
Artemis
Ascot
Astrid Grafin von Hardenberg
Bailando
Baronesse
Boscobel
Chandos Beauty
Cindirella
Clair Renaissance
Eden Rose
Giardina
Heidi Klum x3
Home & Garden
Johann Wolfgang von Goethe
Kimono x 3
Laguna
Lavender Ice x 3
Louise Odier
Marchenzauber
Mariatheresia
Munstead Wood
New Dawn x 2
2 x NN - różne
Pashmina
Pastella x 2
Queen of Sweden
Souvenir du dr Jamain
Stephanie Baronin z Guttenberg
Voyage x 2
William Shakespeare 2000
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Alicja169 16:04, 16 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Makao_J napisał(a)

Kasiu pytam bo my prawie nie podlewamy trawnika. Zdarza się raz na tydzień czy dwa razy że eM włączy spryskiwacz i trawa ma się bardzo dobrze. Jest to efekt tego że stosujemy saletrę. Dostępna w sklepach rolniczych. Minusem jest to że trzeba co 2 tygodnie sypać ale daje kopa natychmiast. No i kosić trzeba 2 razy w tygodniu bo rośnie w oczach. Jak tak widzimy że już ciemnieje i rusza (mniej więcej po tygodniu) to sypiemy nawóz typowy do trawy. Jak trawa stopuje i robi się jaśniejsza to znowu saletra a potem nawóz. I tak cały sezon. Rok temu sypaliśmy tylko saletrę.
Spróbuj. Rolnicy stosują ją na uprawy na polach by rosły bez wody. Działa. i podlewasz jak chcesz.


Podłączam się z pytaniem: jaka saletra, amonowa? czy inna.np potasowa?
trawnik mi po prostu zniknął, jest sianko na piasku
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 16:06, 16 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Liczba róż imponująca
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
BKosimkArt 17:00, 16 cze 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia, niezła ilość róż...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies