Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:01, 03 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, ja wszystkie swoje trejaże prysnęłam takim srebrem w sprayu do samochodów. Antykorozyjnym Nic się za nimi nie dzieje trzeci sezon - są jak nowe. Ale nie wiem, czy jest taki odpowiednik zielony, jeśli Ci zależy na tym kolorze.


Hmm wolałabym jakiś stapiający się w otoczeniem. A szlifowałaś najpierw powierzchnię?

Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, super, bo właśnie tą odmianę sobie wsadziłam, ciekawa byłam czy będzie ok.

O, no to będzie Pani zadowolona
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:10, 03 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)

wow ....150 szt posadziłaś ..... ....ja dziś skusiłam się na cebulki .....i może w sobotę uda mi się je posadzić ....
a zawilce białe uwielbiam -piękne foteczki im zrobiłaś ,jak zawsze i wszystkie


Jeszcze zostało mi że 200 pewnie do prowadzenia i coś dokupię na wyprzedażach, jak dorwę. Wczoraj zajrzałam do doniczki z czosnkiem Krzysztofa, to marna cebulką, niespecjalnie rokuje na kwitnięcie...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:15, 03 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No dobra, trawki rozpakowane i jak Medium boy na twarzy wywołuje uśmiech tak Hameln mieszane uczucia czy ona pomylona, czy jeszcze tak młoda by kotki były większe?
Od lewej 2 x Hameln i 3x medium boy

Hameln- kotki tak połowę długości i grubości boyow mają.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 09:48, 03 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tu moje hammelnowe młode kotki:
____________________
Kasia_CS 10:17, 03 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
OO dzięki Ewcia! Czyli, że nie są jakieś takie mega upchane - zgodnie z tym co w necie wyczytałam u Medium boy są dłuższe i chyba bardziej puchate. A Ty upchnęłaś 3 sadzonki na takim kawałeczku ?

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Hameln bardziej mnie urzeknie - tak jak widzę dojrzałe kępy u innych
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 10:57, 03 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)


Hmm wolałabym jakiś stapiający się w otoczeniem. A szlifowałaś najpierw powierzchnię?

Nie, nie było takiej potrzeby
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
zoja 10:58, 03 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
fajne zakupy
zatrawkujesz się
a ja przez Ciebie zaróżowię
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
eVka 11:05, 03 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
OO dzięki Ewcia! Czyli, że nie są jakieś takie mega upchane - zgodnie z tym co w necie wyczytałam u Medium boy są dłuższe i chyba bardziej puchate. A Ty upchnęłaś 3 sadzonki na takim kawałeczku ?

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Hameln bardziej mnie urzeknie - tak jak widzę dojrzałe kępy u innych

Delikatne są te koteczki, upchnęłam trzy sztuki na tym kawałeczki w listopadzie zeszłego roku, bo już nie miałam czasu kombinować gdzie je posadzić a tam było miejsce. Najwyżej złączą się w jedną kępę
____________________
MalgosiaW 12:56, 03 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Super zakupy, będziesz miała bardziej trawiasto Duże sadzonki Ja kiedyś dostałam pojedyncze źdźbła miskantów, na dodatek nieukorzenione Dlatego nie ufam trawiastym zakupom przez internet

Ostatnio dzieliłam rozplenicę Moudry, zostały do wykopania jeszcze dwie. W poniedziałek dzieliłam miskanty ML. Gdzie mogłam wsadziłam, resztę sadzonek rozdałam. Tak mnie kusi podzielić jeszcze inne. Okrzyczcie mnie, że za późno na dzielenie traw, bo rozum mówi jedno a ręce świerzbią

Jutro jadę do szkółki po śliwę i może dostanę rozplenicę Little Bunny lub Little Boy - nie wiem która jest mniejsza, a potrzebuję miniaturki. I zamierzam upolować molinię, którą widziałam w akwaparku w Redzie. Nie mogłam oderwać od niej oczu, gdyby nie było tak zimno wyszłabym na zewnątrz. Miała zielone liście i długie kłosy (może to odmiana Moorhexe ?) - posadzona na rabacie chyba z trzcinnikami. Trudno, muszę się wybrać do Redy jeszcze raz
Kasia_CS 13:14, 03 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiu, nie dziel juz traw!! krzycze

Co do moich zakupów to MB mi się podobają, Hameln mniej - takie niezbyt dorodne mi się wydają, ale może zbyt wiele oczekuję

Little boy jest nieco mniejsza od Bunny, ale ma dość słabe koty, jak zmieścisz, to bierz Bunny
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies