Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

BKosimkArt 19:31, 10 paź 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)


Oo różyczki, wdzieczny temat Pastella rozpieszcza, to fakt a nad jaką różyczką dumasz?

Na razie dużego zmysły na rabatę nie mam, przez zimę będę myśleć

Pashmina mnie korci i Lovely Green.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magleska 19:58, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Moim zdaniem ta L- Ka będzie fajna przy tarasie na doradzaniu się nie znam ,ale ......
Ja bym otuliła cały taras roślinami ,a w przejściu dała jakąś ścieżkę ....

Ale i tak jest ślicznie
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
MalgosiaW 21:11, 10 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
effka napisał(a)

Moim zdaniem L-ka wygląda dobrze, nie ma sensu robienia rabaty po lewej stronie tarasu, skoro masz tam wyjście z domu, przy małych dzieciach będziesz miała zadeptaną rabatę. Wiem coś o tym bo będę likwidowała fragment rabaty pod orzechem na wrzosowisku, ponieważ biegają dzieciaki zbierając orzechy i rozdeptują wszystko na swojej drodze. Ciągłe tłumaczenia, żeby tamtędy nie chodzic nic nie dają a jak zbiegnie się horda 5 dzieciaków...to wiesz, no, rzeźnia Stwierdziłam, że postawię ławeczkę pod orzechem i to będzie akurat ścieżka z trawnika do ławki.
Ewa dzieciaki rządzą. U mnie wymusiły zrobienie schodów na skarpie. Normalnie mam schody na tarasie z tyłu domu. Ale moje i cudze dzieci zbiegały na skróty po skarpie na dół. Gadanie że nie wolno łazić po skarpie nic nie dało. Mało brakło a któreś rozbiłoby sobie głowę o kamienie. Szybciutko kopaliśmy. Teraz nie wyobrażam sobie żeby tego zejścia nie było.

Kasiu miejsca w ogrodzie na mini plac zabaw nie brakuje. Najważniejsze to mała piaskownica Będziesz mogła grzebać w ziemi i jednocześnie mieć oko na bawiące się pociechy.
Kasia_CS 22:54, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Zacznę od tego, że obrzeże aluminiowe wyszło ci extra, wygląda bardzo profesjonalnie, nowocześnie. Miałam je zrobić u siebie ale ostatecznie zrezygnowałam z grysu na rabacie na rzecz kory i już nie miałam potrzeby oddzielania rabaty od trawnika, mam tylko kant.
Moim zdaniem L-ka wygląda dobrze, nie ma sensu robienia rabaty po lewej stronie tarasu, skoro masz tam wyjście z domu, przy małych dzieciach będziesz miała zadeptaną rabatę. Wiem coś o tym bo będę likwidowała fragment rabaty pod orzechem na wrzosowisku, ponieważ biegają dzieciaki zbierając orzechy i rozdeptują wszystko na swojej drodze. Ciągłe tłumaczenia, żeby tamtędy nie chodzic nic nie dają a jak zbiegnie się horda 5 dzieciaków...to wiesz, no, rzeźnia Stwierdziłam, że postawię ławeczkę pod orzechem i to będzie akurat ścieżka z trawnika do ławki.


A dziękuję za uznanie te obrzeża są całkeim fajne - może kiedyś uda mi się pociągnąć tam gdzie mam kostkę i się jej pozbyć Na razie przez wzgląd na pracę eMa sobie będą

Rabata po lewej i tak wykluczona była na wstępie, więc tylko chciałam pokazać dlaczego to nierealne No tak, u Ciebie życie zweryfikowało słuszność umiejscowienia rabaty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 06:30, 11 paź 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Instrukcja wychodzenia na taras przerobiona no faktycznie nie da się tam nic zrobić, bez sensu jakieś skręty robić czy coś ja bym tylko dodała tam jakąś ścieżkę i wtedy wszystko stworzy spójną całośc pomysł z L super fajnie tak usiąść na tarasie i być otoczonym ze wszystkich stron roślinami jedyny minus to dużo latających bzyczków
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
anabuko1 07:03, 11 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
To prawda widok który widzimy z salonu czy z kanapy jest bardzo ważny .
Nie dziwię ci się,że go zmieniasz.I bardzo dobrze.
Ja też jak siedziałam z salonu i na tarasie to obserwowałam co widzę i zmieniałam ,przybywało rabat i w nasadzeniach roślin .I powiem,że jeszcze ciągle coś delikatnie zmieniam.
Kibicuję poczynaniom.
I oczywiście będę podglądać dalej.

A w salonie widać instrument zdradzający w rodzinie osobę muzykalną, grającą,Fajnie
I taki stojaczek dekoracyjny piękny.Gdzie taki kupiłaś ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasia_CS 15:54, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Pashmina mnie korci i Lovely Green.

Pashmina- zrozumiały wybór i pewniak. Drugą kojarzę tylko z nazwy

A dla Ciebie dzisiejsze zawilce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:59, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Moim zdaniem ta L- Ka będzie fajna przy tarasie na doradzaniu się nie znam ,ale ......
Ja bym otuliła cały taras roślinami ,a w przejściu dała jakąś ścieżkę ....

Ale i tak jest ślicznie
Buziaki


Kochana, dzięki za odwiedziny! Wiem, że teraz nie masz na forum zbyt wiele czasu

Zostańmy przy eLce dziękuję!
I zostawiam kwiatuszki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:11, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)


Kasiu miejsca w ogrodzie na mini plac zabaw nie brakuje. Najważniejsze to mała piaskownica Będziesz mogła grzebać w ziemi i jednocześnie mieć oko na bawiące się pociechy.


Ale przycelowałaś piaskownica moim wrogiem nr 1 dopuszczam wszystko inne i dalijka dla Ciebie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 16:20, 11 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


Srutututu, nie będę sobie życia utrudniać


A gacie z drutu. I tak wiem, że kiedyś przykombinujesz
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies