Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 14:17, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitka napisał(a)
Dobrze, że poszerzyłaś tą rabatę przy tarasie, bo 60 dla rozplenic byłoby za mało. Ale pomimo poszerzenia za mało miejsca żeby dać tam jeszcze Hakonechle.
Dobry pomysł z tym przesadzeniem tam tych trzmielin na pniu, coś wyższego będzie a nie zasłoni widoku z tarasu. I jakiś akcent na wiosnę. Ja bym dodała tam takie wiosenna fioletowe irysy żyłkowane po całej długości od przodu- fiolet fajnie by kontrastował z żółtymi trzmielinami. I czosnki Krzysztofa pomiędzy rozplenicami, one są niskie lub Purple Sensation - wyższe i wcześniej kwitną niż Krzysztofa. Coś będzie się działo zanim rozplenice ruszą. Rozchodniki też do rozważenia.

I jakoś mi się widzi połączyć takim pasem 60- -80 cm przylegającym do tego miejsca gdzie masz drzwi tarasowe rabatę bonzajową i taras.


Hej Anitko! Ja wiem, że z szerokością nie poszalałam zbytnio, ale mój plan zakłada posadzenie rozplenic bliżej tarasu, żeby na niego "właziły" częścią kępy, a w miarę możliwości mniej na trawnik. Szerokość tarasu o ile mnie pamięć nie myli to ok 3,5 m, więc między rozplenicami zostanie mi jakieś 1,5m spokojnie. Jeśli przesadzeniu trzmieliny to muszę im do tercetu jedną dokupić tej wysokości szczepienia sęk w tym, że mi one słabo wyglądają i się między sobą różnią nawet ulistnieniem, ech...

Jeśli uda mi się kupić stacjonarnie jeszcze jakieś czosnki to posadzę. Nie chce mi się zamawiać specjalnie z domu tego tarasu nie widzę o ile specjalnie nie podejdę do drzwi tarasowych. Jest dokładnie za ścianą. Mam jeszcze trochę tulipanów, to może tam zawędrują w razie czego.

Myślę gdzie ten pas być widziała... Bo jeśli to o czym też Anula pisała, to nie ma miejsca niestety..



____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 14:22, 10 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)





Kasia, wiesz co? Jak tak patrzę na to zdjęcie to myślę, że ta rabata bonsajowa to powinna przylegać do tarasu, czyli być tam gdzie teraz jest trawnik między tarasem a bonsajową.
No sorry, no....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 14:22, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O tu?



Tu nie da rady, bo rabata wchodziłaby w "światło" drzwi tarasowych na
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:25, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


Kasia, wiesz co? Jak tak patrzę na to zdjęcie to myślę, że ta rabata bonsajowa to powinna przylegać do tarasu, czyli być tam gdzie teraz jest trawnik między tarasem a bonsajową.
No sorry, no....


Haha, Aniu, a pamiętasz jak się u mnie wychodzi z domu do ogródka? Bym wtedy szła wprost na rabatę a nie jakiś ciąg komunikacyjny. Zrobię zaraz jakieś foty poglądowe normalnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
malgol 14:25, 10 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kasiu, piszesz,że masz obrzeze z profili...trochę się cofnęłam, ale nie mogę znaleźć jakie profile masz na myśli. Wiosna chce zrobić na trawniku rabate i cały czas zastanawiam czym oddzielić trwale trawnik od kamieni. Oczywiście mając na uwadze, żeby dobrze się kosiło
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anitka 14:26, 10 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A ty tymi drzwiami wychodzisz do ogrodu? Bo trasa przylega do ściany bez okien?
Dobrze myślę. Między tarasem a bonzajową masz ciąg komunikacyjny?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:29, 10 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Jak pisałam i pytania zadawałam to ty wyjaśniłaś co i jak. Wszystko już jasne
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Zana 14:30, 10 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


Haha, Aniu, a pamiętasz jak się u mnie wychodzi z domu do ogródka? Bym wtedy szła wprost na rabatę a nie jakiś ciąg komunikacyjny. Zrobię zaraz jakieś foty poglądowe normalnie


Eeee tam, z drzwi tarasowych skręcasz w lewo i masz wychodzisz na ogród tym chodniczkiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 14:34, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
malgol napisał(a)
Kasiu, piszesz,że masz obrzeze z profili...trochę się cofnęłam, ale nie mogę znaleźć jakie profile masz na myśli. Wiosna chce zrobić na trawniku rabate i cały czas zastanawiam czym oddzielić trwale trawnik od kamieni. Oczywiście mając na uwadze, żeby dobrze się kosiło


Takie profile aluminiowe jak Polinka zapoczątkowała, a instrukcja na stronie.. zaraz poszukam

Edit- strona 706
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:53, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No dobra, teraz instrukcja wychodzenia do ogrodu i widok (potem część zdjęć wykasuje)

Widok z kanapy gdy siedzę w ulubionym miejscu- widać tylko firany z końca tarasu. Gdyby zrobić rabatę byłaby tak do połowy drzwi i po prostu głupio by to wyglądało. Jeszcze dla uściślenia- korzystamy tylko z prawych drzwi, lewe praktycznie stale mamy zamknięte.
Edit
Zbliżamy się do ogródka ..
I widzimy to

Wyglądamy przez szybę i dopiero w sumie widzę nową rabatę.


No dobra, wychodzimy na zewnątrz (linia tarasu jest na równi z wnęką drzwiową, żeby była jakaś kontynuacja). Od razu foto powrotne z ogródka. No ni huhu tam rabaty nie da rady.. na foto tego nie widać, ale bonzajowa też poprowadzona jest tak, żeby równała się z linią budynku. Niestety z drugiej strony nie jest tak grzecznie z linia opaski wokół domu, bo kiedyś popłynęłam z kształtem rabaty i już tak zostało
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies