Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 14:55, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


Eeee tam, z drzwi tarasowych skręcasz w lewo i masz wychodzisz na ogród tym chodniczkiem.


Srutututu, nie będę sobie życia utrudniać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 15:06, 10 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Już miałam pisać, że fajnie jest i nie ma co zmieniać. Że dzieci by biegały przez bonzajową gdyby była bliżej tarasu (bo one zawsze skrótów szukają ) . A tu wszytko fajnie wyjaśniłaś...

Piękna u Ciebie jesień. Moje kwiaty hortensji już suche
nicol21 15:08, 10 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
Kwadracik i nowa rabata zgrabnie wyglądają.
co do wyjścia to rzeczywiście nie ma tam co dodawać rabaty bo potem będzie się tylko mieć utrudnioną komunikację a rośliny też będą podeptane - zwłaszcza przez dzieciaki.


z tymi cebulowymi i hakone i trzmielinami - może być fajna rabata.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
malgol 15:11, 10 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kasia_CS napisał(a)


Takie profile aluminiowe jak Polinka zapoczątkowała, a instrukcja na stronie.. zaraz poszukam

Edit- strona 706


dzięki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 15:13, 10 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18126
Kacha, ja bym przy tarasie zrobiła rabatę tylko z przodu. Wg mnie rabata w L, z tylko jednym bokiem będzie słabo wyglądać...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 15:48, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Już miałam pisać, że fajnie jest i nie ma co zmieniać. Że dzieci by biegały przez bonzajową gdyby była bliżej tarasu (bo one zawsze skrótów szukają ) . A tu wszytko fajnie wyjaśniłaś...

Piękna u Ciebie jesień. Moje kwiaty hortensji już suche


Hihi, ubiegłam Cię

Jesień niby trochę kolorowa, ale u mnie jakiś mi się nie podoba.. Chyba dlatego, że trawy mam młode i szału nie robią jak u innych oglądam

Ale fakt faktem hortki trochę nadrabiają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:50, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Kwadracik i nowa rabata zgrabnie wyglądają.
co do wyjścia to rzeczywiście nie ma tam co dodawać rabaty bo potem będzie się tylko mieć utrudnioną komunikację a rośliny też będą podeptane - zwłaszcza przez dzieciaki.


z tymi cebulowymi i hakone i trzmielinami - może być fajna rabata.


Zobaczymy na czym w końcu stanie, bo ja często planuję a potem w ogóle coś innego mi w praniu wychodzi pewne w tym miejscu są tylko rozplenice
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:51, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
malgol napisał(a)


dzięki


A nie za ma co powiem Ci, że na razie cieszę się tymi obrzeżami z profili jak dziecko
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:01, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Kacha, ja bym przy tarasie zrobiła rabatę tylko z przodu. Wg mnie rabata w L, z tylko jednym bokiem będzie słabo wyglądać...


Ej no, L ma zawsze tylko jeden bok

Myślisz, że to będzie słabe? Mnie ta wizja obsadzenia, może delikatnego osłonięcia się jeszcze przed ludźmi od ulicy kusi. Muszę kratki jakieś bym dała też, jak kiedyś miałam w planach..
Od drugiej strony
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 17:57, 10 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zacznę od tego, że obrzeże aluminiowe wyszło ci extra, wygląda bardzo profesjonalnie, nowocześnie. Miałam je zrobić u siebie ale ostatecznie zrezygnowałam z grysu na rabacie na rzecz kory i już nie miałam potrzeby oddzielania rabaty od trawnika, mam tylko kant.
Moim zdaniem L-ka wygląda dobrze, nie ma sensu robienia rabaty po lewej stronie tarasu, skoro masz tam wyjście z domu, przy małych dzieciach będziesz miała zadeptaną rabatę. Wiem coś o tym bo będę likwidowała fragment rabaty pod orzechem na wrzosowisku, ponieważ biegają dzieciaki zbierając orzechy i rozdeptują wszystko na swojej drodze. Ciągłe tłumaczenia, żeby tamtędy nie chodzic nic nie dają a jak zbiegnie się horda 5 dzieciaków...to wiesz, no, rzeźnia Stwierdziłam, że postawię ławeczkę pod orzechem i to będzie akurat ścieżka z trawnika do ławki.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies