Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

BKosimkArt 07:46, 12 paź 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)


oj, daleko w czasie wybiegasz bardzo

Królowa Szwecji w ostatnim już rzucie

Ale ona ma kwiat piękny!!!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
MalgosiaW 08:04, 12 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)

Cudownie zapowiadający się Goethe
Muszę powtórzyć to zdjęcie. Cudo róża. Jak ja się cieszę, że za tydzień będę już ją miała Posadzę ją przy pnącej Cezar. Zobaczymy czy będzie ją tam słoneczko przypalać.

Kasiu to palnęłam z tą piaskownicą. Może dlatego, że moje dzieci bez piachu by się nie wychowały. Jakbym nie miała u siebie to by całe dnie u sąsiadów siedziały, tak lubią (nawet 9 latka jeszcze zamki buduje). A dać im w lecie jeszcze wody, to szczęśliwe co nie miara Ale w sumie kotów swoich czy obcych na podwórku nie mam. A piesek to czyścioszek więc obaw co do brudnego piachu nie mam.

Kasiu i jeszcze małe pytanie czy róża Queen of Sweden ma trwałe kwiaty, czy jak czytałam gdzieś dzień, dwa i się obsypują?
Kasia_CS 08:56, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Poczekajcie aż zaczną grać w piłkę


ha! No tak... Kuba czasem sobie pokopie, ale taką gumową miękką, to nie ma jeszcze tragedii ale jak się zacznie normalna, to załamka A pergole niczym dwie bramki, to już w ogóle strzał w kolano
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:58, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiu sama robilas bukiet ? pieknie masz w domu roze piekne nawet z ostatniego rzutu


Nie Kasieńko, Małż mój dostał, a co za tym idzie ja Ale florystyka to super zajęcie - zawsze podziwiam bukiety jak widzę takie nieoczywiste połączenia roślin, które tworzą piękną całość.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:01, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Ale ona ma kwiat piękny!!!


Nooo... to dla tego kształtu filiżanki ją kupiłam- to był mój pierwszy różany wybór taki na 100%. Choć pewnie drugi raz bym tego nie zrobiła, bo nie jestem tą różą już tak zafascynowana przez jej krótkie trzymanie kwiatów.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 09:08, 12 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A najgorsze jest, jak tatuś z synusiem grają... Jakby wzrok zabijał, byłabym bezdzietną wdową...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 09:11, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Muszę powtórzyć to zdjęcie. Cudo róża. Jak ja się cieszę, że za tydzień będę już ją miała Posadzę ją przy pnącej Cezar. Zobaczymy czy będzie ją tam słoneczko przypalać.

Kasiu to palnęłam z tą piaskownicą. Może dlatego, że moje dzieci bez piachu by się nie wychowały. Jakbym nie miała u siebie to by całe dnie u sąsiadów siedziały, tak lubią (nawet 9 latka jeszcze zamki buduje). A dać im w lecie jeszcze wody, to szczęśliwe co nie miara Ale w sumie kotów swoich czy obcych na podwórku nie mam. A piesek to czyścioszek więc obaw co do brudnego piachu nie mam.

Kasiu i jeszcze małe pytanie czy róża Queen of Sweden ma trwałe kwiaty, czy jak czytałam gdzieś dzień, dwa i się obsypują?


Jeśli nie będzie tam patelniowo, to powinna się trzymać ładnie - u mnie niestety po 2 pełnych sezonach się przypala i nawet jakaś słabizna w tym roku z niej była. Ale teraz wypuściła tę piękną kiść i wynagradza - mam nadzieję, że reszta pąków pokaże swoje wnętrze Gratuluję zakupu

Mnie ten piach wiecznie wnoszony do domu przeraża - a dwa, że po sąsiedzku mieszkają wychodzące koty, które często widuję przebiegające przez nasz trawnik. Raz nawet flaki i kłaki zwrócone z kocich trzewi znalazłam w trawie, bleh...


No niestety to co wyczytałaś u mnie się potwierdza. Jak dla mnie są zbyt krótkotrwałe te kwiaty i gdyby nie to, że mnie zaślepił zacwhyt nad filiżankowym kwiatem, jego kolorem, to z tą aktualną wiedzą szukałabym innej róży na centralne miejsce różanki. Jak jest upał, to faktycznie 2 dni i po kwiatach. Jak porównam z bukietem Home&Garden, który już długo pięknie wyglada, Pastellą czy Kimono, to w ogóle bida. Teraz chłodniej, to wszystkie róże trwalsze, ale przepaść i tak jest.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:13, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
A najgorsze jest, jak tatuś z synusiem grają... Jakby wzrok zabijał, byłabym bezdzietną wdową...


Łucja rulezzz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 09:49, 12 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
z tymi flakami i kłakami to niezla akcja a co co krolowej szwecji to dobrze wiedziec bo tez mi sie podoba ale niechcem takiego smieciucha caly czas mam z tylu glowy tą kimono u ciebie ona rozowawa jest myslalam ze bardziej pod łososiowy kolorek podchodzi ale i tak jest urocza
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 10:12, 12 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
z tymi flakami i kłakami to niezla akcja a co co krolowej szwecji to dobrze wiedziec bo tez mi sie podoba ale niechcem takiego smieciucha caly czas mam z tylu glowy tą kimono u ciebie ona rozowawa jest myslalam ze bardziej pod łososiowy kolorek podchodzi ale i tak jest urocza


U Janki jest piękna Queen, ale ona ma krzaczor a nie krzaczek, więc u niej i kwiecia więcej i dłużej i rękę na lepszą

A Kimono bardziej łososiowa jest faktycznie, ale potrafi być zmienna, zwłaszcza jak chłodniej ostatnimi czasy. Teraz część pąków miała w dość jasnym różu, jak inna róża wręcz wyglądała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies