Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:49, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Ja nie wiem, od czego zależy... Bardziej myślę, że od zbędnych sadzonek, które im nie schodzą w danym sezonie... Kiedyś dostałam gratis, i taki sam gratis jeszcze ktoś u nas na forum dostał...
A kubek faktycznie dołączali w ubiegłym roku... Tylko chyba zarejestrowanym klientom


Bardzo możliwe, ale to miły gest i fajne zaskoczenie, że coś dodatkowo w paczce się znalazło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:58, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Ja mam 2 rok w donicy Gartentraume. W donicy nie zajmuje dużo miejsca. Kwiat ładny ale podobnie jak u Dietera szybko opada.


A nie szkoda Ci do donicy różyczki, która tak krótko cieszy kwiatami?

A propo donicy już się martwię czy uda mi się zabezpieczyć donice z różami na zimę... Jakby były kwadratowe, to jako tako styropianem można obłożyć, a pękate okrągłe gorzej.. mam zaciszne miejsce odsłonięte od wiatru, ale nie od temperatur..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:59, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Kasiu ja też jestem ciekawa gdzie róże kupujesz, bo ja dotąd jednej firmie byłam wierna. Proszę o wiadomość na priv


Już wysyłam priv a Ty masz Gartentraume? Jeśli tak, to napisz proszę jaką zajmuje u Ciebie przestrzeń.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
dominika_ 12:10, 21 paź 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Zdradź proszę i mnie nazwę szkółki
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Kasiolaaa 12:57, 21 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
kasiu ja tez chcem wiedziec w jakiej szkolce kupujesz roze i jakie ceny są ja wszystkoe moje roze kupowalam RozeOgrodowe.PL jestem mega zadowolona no i sadzonki dostalam prawie 3 razy grobsze niz twoje ale gratisow zadnych
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 13:12, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Privy powysyłane.

Dziewczyny - to nie jest tak, że preferuję jakoś nadzwyczajnie tę szkółkę. Po prostu tym razem zdecydowałam się na spróbowanie kolejnego miejsca zakupów, a dwa, że mieli różyczkę, której nie mogłam dostać nigdzie indziej, a staram się nie mnożyć miejsc zamówień. Nie chcę bez sensu ponosić kosztów przesyłki, za które niemalże miałabym kolejną roślinę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 13:15, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)


A nie szkoda Ci do donicy różyczki, która tak krótko cieszy kwiatami?

A propo donicy już się martwię czy uda mi się zabezpieczyć donice z różami na zimę... Jakby były kwadratowe, to jako tako styropianem można obłożyć, a pękate okrągłe gorzej.. mam zaciszne miejsce odsłonięte od wiatru, ale nie od temperatur..
okrągłe donice owijasz folią bąbelkową i jutą. Stawiasz na styropiane przy ścianie domu.
Nie szkoda mi Garte na donicę. Nie miałam na nią pomysłu i tak została. Jak nie kwitnie to z boku stoi. Liście ma ładne zdrowe. Szkoda by mi było ją w ziemi mieć jeśli mam być szczera
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:16, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tak w ogóle to mam taką zagwozdkę - czy jeśli róża na początku rośnie w dość zacienionym miejscu, bo na razie inna roślina ją zasłania, a jest to róża pnąca, to..
- czy dobrze myślę, że jak ona już się wespnie na podporę na tyle, żeby wystawać ponad tę roślinę, to wystarczy jej słońca, które dostaje na te wyższe pędy? czy może jeśli róża lubi słońce, to przez to, że np metr od ziemi jest w zacienieniu, to będzie już skazana na słabsze kwitnienie nawet mimo, że górą słońca ma wystarczająco?

takie to rozkminy..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:19, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
okrągłe donice owijasz folią bąbelkową i jutą. Stawiasz na styropiane przy ścianie domu.
Nie szkoda mi Garte na donicę. Nie miałam na nią pomysłu i tak została. Jak nie kwitnie to z boku stoi. Liście ma ładne zdrowe. Szkoda by mi było ją w ziemi mieć jeśli mam być szczera


Czyli mówisz, że w ziemię lepiej poszukać jakiegoś pewniaka niż marnować miejsce na nią? Bo ja kombinowałam, żeby ją wsadzić gdzieś za czymś, na pewno nie na specjalnie eksponowanym miejscu. Ale jak nie warto, to może nie będę jej sadzić, tylko np mamie dam, która ma miejsca pod dostatkiem a różankę robi. Tak prosto z mostu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 13:31, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu to że u mnie nie bardzo się udała nie znaczy, że u ciebie też tak będzie. Tylko ty miejsca masz mało. Warto chciejstwa wsadzać, to co się podoba. A jak u mamy będzie ładna zawsze możesz dokupić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies