Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 15:34, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bardzo lubię Wojtki:0 Mają fajny strzelisty, smukły pokrój. I jeszcze taka cena!

A wiesz, że jak szukałam odmiany na cisowy wykrzyknik, to właśnie sobie z Twojego wątku spisałam ? Były jeszcze cisy David, może głupio zrobiłam, że nie wzięłam.. ale one większe od Wojtków i się przestraszyłam Coś ze swoimi robisz? Przycinasz?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:35, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kaz742011 napisał(a)
Też za piątaka bym się nie zastanawiała. Cisów nigdy dość .


Hihi, prawda najprawdziwsza - jeśli jeszcze się ma gdzie je sadzić to już w ogóle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:18, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaMS napisał(a)
Witaj Kasiu Dużo stron, ale przejrzałam początek i teraźniejsze zdjęcia i widzę bardzo duże zmiany Dobrze że zrezygnowałaś z falistych rabatek, dużo roślin przybyło, polubiłaś trawki Super teraz wygląda ogródek , biały kolor pasuje do Twojego stylu - mam namyśli pergolki, są bardzo ładne Wcześniej pytałaś się o obwódki - może cisowe bo z bukszpanu są na obecną chwilę ryzykowne ze wzg. na wstrętną ćmę bukszpanową a i z trzmielinki też będą super tym bardziej że jest wiele odmian, zielono-białe czy żółto-zielone, będę podglądać


Cześć Aniu! Bardzo mi miło, że zajrzałaś Zapraszam na stałe

Taaak, sporo się pozmieniało, trochę w głowie ułożyło.. choć jeszcze nie do końca Powinnam mieć drugi ogród w innym stylu, żeby zaspokoić potrzebę posiadania ogrodu jak Reni ze Szmaragdowego

Cisowe obwódki będą tu za szerokie niestety, a tam może się zmieścić coś prowadzonego dość wąsko niczym buszkpan. Chyba, że daruje sobie w ogóle pomysł na obwódkę, bo się nie upieram przy niej Mam ukorzenionych trochę patyczków, to zawsze mogę spróbować bezkosztowo

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:26, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziś wyszłam na kilka fotek, bo ile można mieć odwyku od ogródka

Czosnki Krzyśki i Mount Everest (chyba) tuż tuż

Gladiator (chyba )

Ale nic nie przebije Purple Sensation - Koniecznie kupić więcej, bo ładnie powtarzają i mają przy tym dość okazałe kwiaty o głębokim kolorze

Taka jest różnica w wyglądzie Hakone - prawa kępka zasłonięta prawie w całości przez liście tulipanów - lewa z dostępem do światła. Pewnie się wyrównają jak zetnę tulipy


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:28, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ZIelenieją już cisowe przyrosty - już dawno miałam ciachnąć cisy celem zagęszczenia, ale ostatnio pogoda nie sprzyja (w tle nad poziomką widać Wojtka za piątaka )

Martagon w natarciu

Peonia w blokach startowych

Podobnie jak LO

Ogrodówka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:30, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Żurawka krwista od Mamy przygarnięta i podzielona jesienią - podoba mi się

Nowy nabytek z ZP -kuklik w różnych odsłonach


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:34, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tulipanki zwieszone od deszczu - to ostatnie moje w tak dobrym stanie - jeszcze tylko Groenland trochę się trzymają, ale już resztką sił

Naparstnice mam nadzieję, że dadzą czadu.. tylko chyba powinnm je nawieźć - powinna lada dzień być gotowa gnojówka z pokrzywy, to akurat się nada

Agreścik

Łubin po raz pierwszy będzie u mnie kwitł

No i zobaczymy co z tego mojego Williama wyrośnie... Chyba powinnam wyciąć wszystkie te badyle, co?

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 16:36, 16 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Te brazowe badyle u Williama wytnij, bo grzyby mogą się w nich zasiedlić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 16:37, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Raureif po deszczach jeszcze bujniejsza


Tu widać ją w dalszym planie, a za nią bliżej płotu będą dwie dalie


Po kilku dniach po podsadzeniu magnolii hakone beni kaze nastąpiła podmianka na gold fountain


I na zakończenie Purple Sensation
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:38, 16 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Te brazowe badyle u Williama wytnij, bo grzyby mogą się w nich zasiedlić.

Ale ciachnąć tuż nad ziemią, czy nawet wgłąb spróbować?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies