Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:33, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Kasia ja to cię w tyłek kopne,u cie pieknie jest(będąc młodą mamusią w starym ogrodzie pomimo tego że był duży ,miałam dwie rabatki trochę starodrzewu kawałek żywopłotów miesznychi i nic kwitnącego)No przecież zadowolona jesteś z tego swojego ogródka, co z tego że jest niedoskonały,ja też tak myślę o swoim,a jak jadę do Izy to jaśnisty szlag mnie trafia,wykopałabym jej te drzewa i na taczce przywiozła.


Oj KOchana!! Kopniak przyjęty Ja jestem przeszczęśliwa, że mam ogródek, trochę żal, że nie pozwala zaszaleć, ale trzeba się cieszyć tym co jest


W ogóle my mamy pod górkę przez forum,naoglądamy się naoglądamy,naczytamy co to która zrobiła w trzy minuty,popatrzymy na te najleprze ujęcia i nosa na kwintę że u nas tak nie jest.


Troszkę tak, a z drugij strony napędzamy się do działania, inspirujemy Człowiek nie ma czasem pojęcia, że można stworzyć takie cuda (przynajmniej ja nie wiem )


Miodunka bardzo rozjaśnia to miejsce,dodalabym drugą na tej rabacie, za magnolią ,takie powtórzenie plamy koloru.

Pokażę fotkę z magnolią zaraz, bo dziś trochę nacykałam faktycznie jakieś "sreberko" by tam rozświetliło. Teraz świeci tam pustkami po wysadzeniu części roślin


Adopcja jak najbardziej ale w pakiecie z przychówkiem,tylko nie wiem co małż na dwie teściowe powie ?


Eee tam to już chyba nie robi różnicy


W sprawie moich zdolności sprzętowych,piszę tego posta i chcę napisać Iza i nic się nie pisze,raz drugi trzeci,no myslę klawisz sie popsół jak tu sobie teraz poradzić. I co się okazało,wciskałam "i" z alt i za nic mi"I" nie pisało.

bywa Aniu, bywa ja też czasem coś takiego robię, że potem się sama z siebie śmieję
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:45, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Może wstawię kilka fotek, a potem poodpisuję

Kilka zbliżeń na początek

Krzysztofy się rozchylają

Mount Everest (chyba)

Azalia Silver slipper - pięknie pachnie!

Azalia Jack A Sand zmieniła już barwę kwiatów na bardziej stonowaną

Rododendron (jak zwykle nie pamiętam nazwy) - pąki ma intensywnie wybarwione i krótko po rozchyleniu kwiatów też

A po pewnym czasie jaśnieją

Niebawem będą zupełnie jasne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:48, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Klonik palmowy Orange dream

Zawilce wiosenne

W oczekiwaniu na peonie

Jarzmianki czekają na znalezienie miejscówki

Żurawki Lime marmelade i kwiaty krwistej

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:52, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Różanka z LO i CInderellą - u dołu szałwia, sesleria jesienna

I jak co roku LO będzie pierwsza

Ładnie zapączkowała

LO i Cinderella

Turzyca montana Raureif z "miarką" r. 38 Ładnie przybiera
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:57, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Słoneczna i cienista

Coraz bardziej mnie ta cienista cieszy - muszę jeszcze pod dwoma drzewami posadzić co nieco.. na oku mam parzydło miniaturowe i epimedium

Z roku na rok rutewka Elin na o jeden kwiatostan więcej


I w głębi świecznica i tawułki

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:01, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Od drugiej strony z widoczną miodunką Majeste

Tego buksa muszę stamtąd zabrać - stoi ze wzrostem jak zaklęty

Rabata ze świdośliwą

Na tą kruszynę czekam - Mme Francoise Graindorge

Pastella
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 23:09, 22 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Same cudowności u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 23:14, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rabata magnoliowa - plecy ma dość gołe - po lewej rosną tam przy ogrodzeniu hosty, z prawej (za widocznymi zawilcami) strony świecznica white pearl

Z perspektywy tarasu (przy okazji wstępny zarys rabaty przytarasowej do przegadania z Wami)

Najpierw przymiarka z raureifami była, potem wpadlam na pomysł 2 wykrzykników jak na zdjęciu wyżej (musiałabym dokupić drugiego Wojtka na prawą stronę)

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AnnaMS 23:15, 22 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dużo hostek masz, super Piękne różyczki w pąkach, piękny klonik /u mnie nie zimuje niestety/, ładniutkie te rabatki
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Kasia_CS 23:18, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Naparstnice częściowo wyglądają tak

A częściowo tak, całe w mszycach

I cała różanka

Rabata między pergolami

Rabata, którą mam na wprost okna wyjściowego na ogród - brakuje mi na ten moment czegos kwitnącego i muszę pierwszą linię nasadzeń zmienić, bo tak jak teraz to mi nie leży

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies