Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:17, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Ależ ładne zestawienie kolorów!


Dopiero z tej perspektywy tak ładnie w sumie to wygląda, bo jak się patrzy z góry, to kocimiętka nieco rozkradziona póki co najpierw masa, potem rzeźba ale faktycznie fajnie gra
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:53, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448

anbu napisał(a)
Kasiu ślicznie u Ciebie


Dzięki Anuś
Johanka77 napisał(a)
Piwonie tuż tuż... Jak ja Ci ich zazdroszczę


Nie masz? Może gdzieś wciśniesz oprócz cudownych kwiatów to ja nawet liście lubię
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:05, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
frezja napisał(a)

Pięknie u Ciebie. Robisz super zdjęcia i ujęcia Lubię małe ogrody. Dużo ciekawych roślin u Ciebie. Poidełko też mam w planie i koniecznie wiszące, bo mam koty

Z prawej na płocie masz powojnik?


Bardzo mi miło Ewo, ile pochwał

Mały ogród da się łatwiej ogarnąć, choć trochę mi już brak miejsca na jakieś spektakularne rośliny, które wymagają przestrzeni jeszcze trochę planów jest, ale powoli mi idzie

M.in. czekam na zakup krawężników przez eMa, żeby zrobić ścieżkę. Ale to muszę po prostu rzucić konkretne hasło a nie tak rzucać mimochodem od czasu do czasu


Poidełka mam obecnie dwa- jedno na ziemi stoi, ale głównie sroki i Sony okupują.. z rzadka jakiś wróbelek przyleci. Może na wiszące się skuszą te mniejsze ptaszki
Na płocie mam bluszcz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:12, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Catalinasdiary napisał(a)
Kasiu, pięknie, wszystko soczyste, zielone i masy nabrało


Rabaty rosną w siłę w tym roku staram się nie dzielić już rosnących roślin - ewentualnie jakieś przesadzanki. Dzielę za to nowe nabytki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:21, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, ależ Ty masz tam wszystko wyniuniane, piękne. Myślę, że mały ogród ma duże zalety, choć wymaga dużej dyscypliny w planowaniu nasadzeń, to dzięki niej masz ogarnięty każdy kawałek ogrodu, przemyślany każdy fragment. U mnie ze względu na duży areał tyyyle jeszcze do ogarnięcia, nie mówiąc o tym, że czasem brak sił i czasu na to co już jest I na dodatek, już teraz zaczynam myśleć o dużych roślinach, przy których się nie będę musiała narobić


Magia zdjęć gra tu pierwsze skrzypce Może kiedyś Ci się uda też do mnie dotrzeć, to przeżyjesz szok Rabat nie planuję zbyt dokładnie, bardziej na zasadzie - tu się upchnie... a może tu podpasuje, a może... i tak ciągle się bujam z tymi samymi roślinami, które niekoniecznie w ogóle warto trzymać. Ale walczę z tym - dzięki temu trochę cienistą ogarnęłam

Teraz odkryłam w sobie chęć na kokorycz, którą zawsze omijałam, a jakoś mi się umyśliła na cienistej, że będzie tam grała

Agatko, wychodzisz z dobrego założenia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:23, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MirellaB napisał(a)
Duże już u Ciebie naparstnice. Czy to są sadzone tego sezonu czy wcześniejsze. U mnie jeszcze małe.


Mirelko naparstnice mam sadzone w zeszłym roku - już wtedy miały swoją masę, więc faktycznie teraz takie duże . Tegoroczne mam maksymalnie wielkości pięści
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 21:23, 23 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)


Nie masz? Może gdzieś wciśniesz oprócz cudownych kwiatów to ja nawet liście lubię



szukam...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 21:27, 23 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to odpisałam na wszystkie posty

Teraz jakby ktoś zechciał się wypowiedzieć na ten pomysł z montanami i cisami Wojtek - ma to jakiś sens i wygląd? Dodam, że na obu końcach rabaty - poza kadrem z obu stron jest posadzona rozplenica Hameln.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:35, 24 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziecię usnęło, pranie powieszone, drugie wstawione.. nie patrzę w chwasty i robię sobie chwilę relaksu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 12:38, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Relaxxx w czystej postaci... i jakie piękne widoczki chciałabym teraz być u Ciebie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies