Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 23:15, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zakwitł powojnik Dzieci Warszawy. W tym roku go dość mocno ciachnęłam i wybujał jak nigdy

Larwa biedronki przy stole

Z tej perspektywy trawnik jest bomba Z bliska nie jest za dobrze

Dobranoc!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:17, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)

No tak czytałam rozmowę, że to ona . Ale ja jakoś nie mogę się przekonać

też na początku nie mogłam się przyzwyczaić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:18, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Nadchodzi różany czas, trzeba przyjechać na oglądanie .
U mnie jarzmianki jest zaczynają kwitnąć. I żeby było śmieszniej - najbardziej te. które są zadołowane od zeszłego roku .

Oj tak! Za jakiś tydzień może będzie się coś więcej dziać

A te jarzmianki to niedawno kupowane i jeszcze w doniczkach stoją
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kaz742011 23:20, 25 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Mam tak samo z trawnikiem. Na zdjęciach i z daleka wygląda super, ale z bliska to już nie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kasia_CS 23:24, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiaj chociaż trochę ogrodowo podziałałam gdy Kaja spała, to jednak skupiłam się najbardziej na torcie, bo jutro pierwsze urodzinki córy!

Po raz pierwszy robiłam masę cukrową, krem maślany, "tynkowałam" nim tort Jutro pewnie będę ozdabiać - pochwalę się, co mi wyszło

A z ogrodowych działań, to wysypałam korą moje małe kulkowisko - od razu lepiej! Bo jeszcze się pozbyłam stamtąd liści emperorków.

Wysadziłam zgodnie z sugestią Kwartecika jedną hortkę i na jej miejsce zawędrował bez golden tower Hortka za to zastąpiła przetacznik na rabacie, a ten z kolei wylądował w donicy - ciekawe czy da radę. Mały tetris był jednym słowem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 10:17, 26 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Kasiu, nie pamiętam gdzie, ale - tak jakoś mi się wydaje, że w e-cle. Tam chyba wszystkie powojniki kupowałam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
kasiab 10:47, 26 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Kasiu Sto lat dla Kai moja kończy rok 29.05. też miała się pojawić w dzień Matki
____________________
Kasia - tu na razie jest...
mirkaka 18:16, 26 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Martragona w takiej fazie jak moja, one u mnie też nie rosną wysokie. Jaki kolorek ma?
Kasiu, na zdjęciu z larwą biedronki róża jest chyba zaatakowana rdzą, ma takie rdzawe plamki.
U mnie w zeszłym roku Edenka była chora na rdzę, ale to w drugiej połowie lata. Teraz mam już zaatakowaną mączniakiem Bonicę, już pryskałam mlekiem z sodą, nie wiem dlaczego tak wcześnie pojawiły się choroby grzybowe.
No a tak w ogóle to masz przepięknie Widok z sypialni wspaniały.
No i Kasiu, to córeczka urodziła się w dzień matki, ależ prezent Ci zrobiła
Powojnik Dzieci W-wy śliczny, no i róże już tak kwitną
Jednak róże to najpiękniejsze rośliny w ogrodzie, rh azalie owszem ładne, ale z różami nic nie jest w stanie konkurować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasia_CS 23:17, 26 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kaz742011 napisał(a)
Mam tak samo z trawnikiem. Na zdjęciach i z daleka wygląda super, ale z bliska to już nie.


Musimy wziąć się nie sposób nie patrzeć pod nogi jak chodzimy po trawie i tylko łapać trawnik wzrokiem w dalekiej perspektywie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:17, 26 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasiu, nie pamiętam gdzie, ale - tak jakoś mi się wydaje, że w e-cle. Tam chyba wszystkie powojniki kupowałam.


Na stronie mają niedostępną obecnię tę odmianę, ale będę polować na Twoją Elisabeth
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies