Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:03, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Tej róży czegoś brak, przypuszczam że żelaza. Zrób oprysk dolistny chelatem żelaza. Coś jest nie tak albo z ziemią albo z korzeniem. Co to za róża?

William to raczej dzik Mój ma czerwonawe przyrosty.

Fajnie skomponowałaś donice.


O żelazie myślałam, tylko stacjonarnie nie mogłam dostać nigdzie, a nie zamówiłam i mi umknęło.. podsypywalam część róż hemoglobiną, ale ta chyba nie dostała, bo mi się proszek skończył.

Mój stary WS też te młode przyrosty ma czerwone...

To róża NN pierwsza w moim ogrodzie, która zawsze była najsilniejsza, bardzo długo trzymała kwiaty. W zeszłym roku okrutnie ją zaatakowała rdza, nowe liście były takie karłowate później.. no osłabiona jest ewidentnie. Myślisz, że żelazo wystarczy na początek czy może jakieś cięższe działa nawozowe?


Dzięki za donice śmiesznie tak, jak nie trzeba nic już kupować, tylko korzysta się z tego co już rośnie albo w przechowalniku (czytaj. losowe wolne miejsca )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 14:48, 25 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
Kasia_CS napisał(a)
No i mamy zwyciężczynię w konkurencji na pierwsze kwiaty róż LO


Jakaś niska ta lilia złotogłów - nie wiem czy to kwestia odmiany czy coś pomerdałam i za daleko wsadziłam w rabatę - wreszcie zobaczę kwiaty po 1,5 roku od posadzenia cebuli ciekawe czy nie pomylili odmiany


Piekna roza.
I ja uwielbiam LO.Moja jeszcze nie kwitnie.
Martagonka ładnie sie zapowiada .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
MalgosiaW 21:25, 25 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Cudowny ten LO. Mój na razie nie przypomina w połowie twojego. Ale zmieniłam mu miejscówkę, podlałam biohumusem. Zobaczymy. LO prowadzisz jako pnącą?

Wojtek pasuje tam gdzie planowałaś pierwotnie.
Kasia_CS 21:26, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Donica pierwsza klasa, brawo! Hosty się sprawdzają, kiedyś miałam Stiletto, muszę to powtórzyć...


Stiletto to obecnie jedna z nielicznych host, które mnie jeszcze kuszą, bo ma wąskie listki, fajna jest - taka inna

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:27, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Piekna roza.
I ja uwielbiam LO.Moja jeszcze nie kwitnie.
Martagonka ładnie sie zapowiada .


Dzięki Aniu Ja w tym roku też zbiorę z mojej LO kwiaty i zrobię konfiturę różaną - w zeszłym roku robiłam i przetestowaałam 2 przepisy. Mus powtórzyć!

Martagonki nie mogę się już doczekać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:31, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Cudowny ten LO. Mój na razie nie przypomina w połowie twojego. Ale zmieniłam mu miejscówkę, podlałam biohumusem. Zobaczymy. LO prowadzisz jako pnącą?

Wojtek pasuje tam gdzie planowałaś pierwotnie.


LO (nota bene to ona jest, nie on )Musi się pozbierać u Ciebie po przesadzankach. Prowadzę raczej jako parkową różę (chyba, że poziome dogięcie gałęzi już liczyć jako pnące ), na wiosną dość mocno ją przycinam.

W końcu wsadzę tego Wojtka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 21:48, 25 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


LO (nota bene to ona jest, nie on )Musi się pozbierać u Ciebie po przesadzankach. Prowadzę raczej jako parkową różę (chyba, że poziome dogięcie gałęzi już liczyć jako pnące ), na wiosną dość mocno ją przycinam.

W końcu wsadzę tego Wojtka

No tak czytałam rozmowę, że to ona . Ale ja jakoś nie mogę się przekonać
Kasia_CS 23:09, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Różane buszowisko



____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:12, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448





____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 23:15, 25 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Nadchodzi różany czas, trzeba przyjechać na oglądanie .
U mnie jarzmianki jest zaczynają kwitnąć. I żeby było śmieszniej - najbardziej te. które są zadołowane od zeszłego roku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies