Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:28, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wreszcie po dłuższej przerwie wyszłam na małe focenie - oj jak mi się marzy nieco więcej czasu i spokoju na takie drobne przyjemności ogrodnicze jak możliwość spokojnego wykadrowania zdjęcia przy dobrym świetle Ale foty jakieśtam zostawiam

Początek cienistej z chorującą niestety magnolią

Cd
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:32, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rozanne dzielony 2 tygodnie temu - dalej żyje, czyli jest mały sukces




Kocimiętkowa w słabej formie w dalszym ciągu - liczę na to, że przyszły rok z firletkami będzie fajny
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:35, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ogrodówka daje czadu - jak cięta w poduchę Silver sceptre wymieniłam na przetaczniki Ulster blue dwarf - za rok powinny fajnie się i konkretnie tu niebieścić

Seslerie konkretne, szałwie ścięte jakiś czas temu się zbierają


Green jewel w turzycy montana Raureif
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:40, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Lawendy ścięte na początku tygodnia

Może za rok przy powiększającej się liczbie siewek stipy udałoby się je wsadzić regularnie między lawendy

Kłosowiec trochę się pochyla, ale wdzięcznie wygląda tak czy siak

Nieszczęsna Tiara - widać jak bardzo ją przypala... Ostatni raz dostała szansę w tym miejscu, posadzę ją w bardziej zacienione miejsce - tu mimo, że zawiązuje kwiaty to szpeci.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:43, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Secret affair

Pink double delight

Chyba Meringue

Alba - kupiona jesienią i od razu podzielona - po raz pierwszy dzieliłam jeżówkę w takim czasie - zwykle robię to wiosną. Obie sadzonki przeżyły w każdym razie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:47, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Różanka na razie dość biednie wygląda.. Rozsypuję nasipna naparstnic i powoli wywalam kwiatostany

Geothe - trochę jak Ascot tu wygląda

Lilie - pachną na kilka metrów - a myślałam, że mi wyginęły..

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:48, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i już na zakończenie widoczki


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 05:54, 13 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Ładne widoczki, rabatki coraz bardziej obfite. Podziwiam że hortensja ogrodowa tak wspaniale ci kwitnie. Musiałaś ją chyba nieźle opatulić na zimę. Ja się swoich pozbyłam bo dla jednego kwiatka tyle ceregieli było.
____________________
April April podbija las Mazowsze
kasia1 07:15, 13 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kasiu,a nasiona naparstnic wystarczy tak po prostu wysypać? W tym roku wysiałam naparstnicę do gruntu i nie wzeszło mi nic, może za ciężka gleba, może zbyt mokry maj, nie wiem.

I widzę, że masz drzewka w donicach. Jak często podlewasz? Kupiłam niedawno dwie tuje kule na pniu przed dom i trochę nie wiem, jak się z nimi obchodzić. Tzn. macam, czy mają mokro, czy sucho. Ale też tak naprawdę nie wiem, co jest głębiej w donicy, czy może tylko od góry nie jest sucho. Na razie podlewam bardzo solidnie tak co 3 dni.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 07:44, 13 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, u Ciebie wszystko takie wypielęgnowane, trawnik zirloniutki, rośliny dorodne
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies