Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Johanka77 21:43, 11 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)


Asia, wiesz co.. a może Ty byś się kiedyś przejechała do nas na spotkanie, co? Przecież Ty z dojazdami do Wawki zaprawiona w bojach, pracujesz już o ile kojarzę na miejscu, więc i rodzinka nie powinna mieć za złe, jak wyrwiesz jakąś sobotę dla siebie


Nie kuś, nie kuś...
Ale może zaplanuję jakiś weekend u Rodzinki z małym skokiem w bok

A tak a propos to się dziś wywnętrzyłam u Alis z Mojego małego Wielkiego marzenia, że w moim kujawsko-pomorskiem to nikt nie mieszka. I nie ma takich spędów...
Była Ola z Kamieniołomu z przypadku i Pawlus z Trawiasto-hortensjowego rancza ze stawem, ale w tym roku zaginęli... Buuu...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 23:37, 11 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)


Nie kuś, nie kuś...
Ale może zaplanuję jakiś weekend u Rodzinki z małym skokiem w bok

A tak a propos to się dziś wywnętrzyłam u Alis z Mojego małego Wielkiego marzenia, że w moim kujawsko-pomorskiem to nikt nie mieszka. I nie ma takich spędów...
Była Ola z Kamieniołomu z przypadku i Pawlus z Trawiasto-hortensjowego rancza ze stawem, ale w tym roku zaginęli... Buuu...


Najbliższe spotkanie w sobotę więc jak będzie ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:03, 12 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu plag współczuję. U mnie mrówki donice z różami okupują. Sypałam proszek ale chyba mało skuteczne. Gdzieś wyczytałam, że cynamonu nie lubią - spróbuję i dam znać czy się wyniosły.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 10:12, 12 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
A jakby sie nie wyniosly to moje mrowki z jednej donicy chyba dwa lata temu utopilam. Wstawilam donice na noc do wielkiej michy w woda, tak, ze donica prawie cala byla w wodzie. Jedna noc roslina dala rade. Mrowki maja wielka wole zycia. Chyba jeszcze ze trzy dni plywaly w tej wodzie. PO wyjeciu donice dodatkowo posypalam proszkiem, na wszelki wypadek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 10:15, 12 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)


Najbliższe spotkanie w sobotę więc jak będzie ?


Na osiemnastkę idę... ale w Toruniu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gosiek33 13:16, 12 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)
A jakby sie nie wyniosly to moje mrowki z jednej donicy chyba dwa lata temu utopilam. Wstawilam donice na noc do wielkiej michy w woda, tak, ze donica prawie cala byla w wodzie. Jedna noc roslina dala rade. Mrowki maja wielka wole zycia. Chyba jeszcze ze trzy dni plywaly w tej wodzie. PO wyjeciu donice dodatkowo posypalam proszkiem, na wszelki wypadek.



identycznie zrobiłam... przeżyły, ale po wsadzeniu rośliny do ziemi jakoś nie miały ochoty wykończyć kwiatka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 22:14, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu plag współczuję. U mnie mrówki donice z różami okupują. Sypałam proszek ale chyba mało skuteczne. Gdzieś wyczytałam, że cynamonu nie lubią - spróbuję i dam znać czy się wyniosły.


Ja dziś z boraksem wyszłam w ogród na te mrówska... a już skrzydlate się pojawiły i jakieś takie olbrzymie centrymetrowe bezskrzydłe - skąd to?!

Ja odkąd donice stawiam na "pełnej płytce", gdzie nie ma łączeń między płytkami, to i nagle mrówki mi pod nimi się tak nie panoszą.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:15, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
A jakby sie nie wyniosly to moje mrowki z jednej donicy chyba dwa lata temu utopilam. Wstawilam donice na noc do wielkiej michy w woda, tak, ze donica prawie cala byla w wodzie. Jedna noc roslina dala rade. Mrowki maja wielka wole zycia. Chyba jeszcze ze trzy dni plywaly w tej wodzie. PO wyjeciu donice dodatkowo posypalam proszkiem, na wszelki wypadek.

ha! ileż to sposobów - a niby takie małe mróweczki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:15, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)


Na osiemnastkę idę... ale w Toruniu



szkoda.. ale będą i inne okazje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:17, 12 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)



identycznie zrobiłam... przeżyły, ale po wsadzeniu rośliny do ziemi jakoś nie miały ochoty wykończyć kwiatka

jedynym słowem nauczkę dostały i nieco spasowały

Mam nadzieję, że ten boraks jednaj pomoże - sypnęłam w kilku strategicznych miejscach i się okaże.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies