Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:20, 10 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Nie martw się, w paru miejscach zrobiłam taką demolkę, że słów brak. Przesadziłam kilka bodziszków. Żelazne, mówili. Nie zauważą, mówili. Sama zobaczysz jak przyjedziesz, wyglądają fatalnie. No ale cóż, Łucja radzi ściąć i tak chyba zrobię.


Ostatnio podzieliłam rozanne na 3 w całkiem upalny dzień, posadziłam w nowe miejsca-2-3 dni były oklapłe, ale się podniosły. Nawet ich nie cięłam i dały radę

Co Ty Iza, nawet jak masz jakieś rozpierduszki to i tak jest cudownie! Ja nie jadę się tak naprawdę dołować, tylko podziwiać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:16, 10 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zrobiłam zdjęcia zdjęć chorych róż w aparacie, bo na razie zgrać nie mogę, ale może będzie cokolwiek widać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 11:28, 10 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Kasia poczytaj sobie o raku wgłębnym. Ja miałam podobne pędy, powycinałam, pryskam PW, RT i jodyną. Mam też plan podlania wodą utlenioną. Na pewno gorzej nie jest. Nie postępuje to cholerstwo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 14:13, 10 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33808
Wygląda jak uszkodzenia mrozowe. One ujawniają się często dopiero w czerwcu. Najlepiej je wyciąć do zdrowej tkanki. Róże się odbudują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 21:26, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jak ja Wam zazdroszczę tych wizyt! Ech...
Ale tej maczety to bym się bała
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 19:52, 11 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasia poczytaj sobie o raku wgłębnym. Ja miałam podobne pędy, powycinałam, pryskam PW, RT i jodyną. Mam też plan podlania wodą utlenioną. Na pewno gorzej nie jest. Nie postępuje to cholerstwo.


Ten jeden pęd z przedostatniego zdjęcia też mi myśl o raku wgłębnym przywiódł.. czy masz na myśli też inne z fotek? Bo cyknęłam foty różnym krzewom.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:55, 11 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Wygląda jak uszkodzenia mrozowe. One ujawniają się często dopiero w czerwcu. Najlepiej je wyciąć do zdrowej tkanki. Róże się odbudują


Wiesz co Ewo, jeden minus taki, że ja już skracałam te pędy, a tu jakby postępowało to ciemnienie pędu. Czy przy mrozowych uszkodzeniach by się nie zatrzymało? Może zrobię po prostu mocne cięcie, a nie tylko nieco poniżej zamierania..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:57, 11 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)
Jak ja Wam zazdroszczę tych wizyt! Ech...
Ale tej maczety to bym się bała


Asia, wiesz co.. a może Ty byś się kiedyś przejechała do nas na spotkanie, co? Przecież Ty z dojazdami do Wawki zaprawiona w bojach, pracujesz już o ile kojarzę na miejscu, więc i rodzinka nie powinna mieć za złe, jak wyrwiesz jakąś sobotę dla siebie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 20:32, 11 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Kasiu, chyba żadne zdjęcie konkretnie mi się nie skojarzyło...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 21:30, 11 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33808
Kasia_CS napisał(a)


Wiesz co Ewo, jeden minus taki, że ja już skracałam te pędy, a tu jakby postępowało to ciemnienie pędu. Czy przy mrozowych uszkodzeniach by się nie zatrzymało? Może zrobię po prostu mocne cięcie, a nie tylko nieco poniżej zamierania..


Jeśli to nie są uszkodzenia mrozowe, to może to być choroba grzybowa. Zamieranie pędów.
http://www.hortipendium.de/Datei:Coniothyrium.JPG
Jaki to dokładnie grzyb mogłoby stwierdzić jedynie badanie laboratoryjne, bo jest ich trochę i są podobne w objawach.

Tak czy owak, najlepiej tnij mocno. Nie znam środków dopuszczonych tu do użytku na takie choroby.
Polecane jest zrezygnowanie z nawożenia azotem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies