Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

nicol21 22:04, 20 lip 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Fajnie jest, nie dołuj się wcale a wcale! Patrząc na zdjęcia to jednak trochę roślin ci kwitnie .
Fakt że zwykle wiosna i wczesne lato nas rozpieszczają kolorami a potem jest spokojniej. Jeżówki radzę rozsiewać jesienią prosto do ziemi, może i kolor nie będzie powtórzony ale można sobie ich ładnie namnożyć . i zawsze to element niespodzianki. Zdecydowanie lepiej prosto do gruntu niż do donicy.

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AnnaCh 22:20, 20 lip 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, ale masz pięknie w swoim ogródku
Green jewel w trawkach przecudne, mam zamiar mieć jej połączenie ze stipą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magleska 22:28, 20 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Kasiu
Fotki nadrobiłam pięknie u Ciebie jak zawsze

Poczytałam o śmiałku i o prosie i nadal nie wiem ,która mi się bardziej podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mary 23:07, 20 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasiu
Byłam dzisiaj w ZP i zapytałam Przemka Godlewskiego o Tiarę. Sadzonki w szkółce wyglądały nieciekawie. Uważa, że to słaba odmiana.
Gdyby nie to że ją przesadziłam w ubiegłym tygodniu w bardziej ocienione miejsce to bym już wywaliła.
A tak to jeszcze dostanie szansę na przyszły sezon. Ale nie sądzę żeby dała radę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 00:27, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)



Nie mam śmiałka ale z tego co widzę, to chyba kepa niższa nawet z kwiatem. To proso ze zdjęcia przebarwia się już od początku, teraz ma ok 105 wys ale to najwyższa moja kępa. Objętości jakoś nie udalo mi się zmierzyć ale trochę miejsca zajmuje


Poszukałam różnych zdjęć i opisów i wychodzi na to, że proso może być nieco za wysokie i za szerokie na to miejsce ze zdjęcia. Może gdzieś indziej znajdę na nie miejsce, bo ładne te kwiatostany pod słońce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:32, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Fajnie jest, nie dołuj się wcale a wcale! Patrząc na zdjęcia to jednak trochę roślin ci kwitnie .
Fakt że zwykle wiosna i wczesne lato nas rozpieszczają kolorami a potem jest spokojniej. Jeżówki radzę rozsiewać jesienią prosto do ziemi, może i kolor nie będzie powtórzony ale można sobie ich ładnie namnożyć . i zawsze to element niespodzianki. Zdecydowanie lepiej prosto do gruntu niż do donicy.



wiesz co, u mnie ten dołek to głównie z zawodu różanego chyba wynika - w zeszłym roku fajnie róże kwitły, zawsze któryś krzaczek cieszył kwiatami, a w tym... no szkoda gadać. Co prawda widać, że się właśnie zbierają, powypuszczały z oczek pędy i będą pąki kwiatowe, więc mnie to pociesza :

A jeżówek to ja w sumie więcej nie potrzebuję - już części się nawet pozbyłam (tych bezodmianowych), a mam u mamy źródło jeżówkowe, gdybym miała znów ochotę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 07:58, 21 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
U mnie róże w większości w pąkach. Też nagle zbyt zielono się zrobiło. Ale wczoraj z ZP przytargałam z 20 roślinek. Myślałam, że z lekka oszalałam i nie wcisnę a tu niespodzianka - nadal dziury mam na rabatach. Ech...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:01, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kurcze, mnie może uda się jeszcze do ZP wybrać zanim wrócę do pracy... Chciałabym- bardzo mi brakuje tego, że rośliny są w jednym miejscu, można porównać trawy, zobaczyć co w danym czasie kwitnie.. idę zobaczyć co tam kupiłaś Iwonko
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:06, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaCh napisał(a)
Kasiu, ale masz pięknie w swoim ogródku
Green jewel w trawkach przecudne, mam zamiar mieć jej połączenie ze stipą


Dziękuję Aniu :* No właśnie ze stipą to też takie fajne połączenie musi być, uwielbiam ją.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:26, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Kasiu
Fotki nadrobiłam pięknie u Ciebie jak zawsze

Poczytałam o śmiałku i o prosie i nadal nie wiem ,która mi się bardziej podoba


U mnie trochę stagnacja ostatnio, ale mam nadzieję, że jak się róże zaczną, to odżyję ogrodowo

Ja wczoraj tak się zabrałam za porównywanie i śmiałek tworzy o wiele większe kępy i wyższe z liści+chmurka (choć zbliżonej wysokości co niektóre śmiałki. Po prostu nad śmiałkami kwiatostany wysoko górują, a nad prosem jest mniejsza różnica. Przynajmniej tak mi się wydaje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies